- iPhone 16e - ellenvetésem lenne
- Samsung Galaxy A55 - új év, régi stratégia
- Google Pixel topik
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- iPhone topik
- One mobilszolgáltatások
- Telekom mobilszolgáltatások
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Mobil flották
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
Új hozzászólás Aktív témák
-
H.Roland
aktív tag
válasz
skippper #2029 üzenetére
Igazad van, 3D 06-ban tényleg számít a két mag.
1 maggal 2783-at, 2-vel 3124-et kaptam 3800+ X2-vel, 12 pipás X1800GTO-val, 6.7-es Catalyst-tal. CPU, VGA alapon, default 3D Mark, default CCC (kivéve 3D -> Catalyst A.I. disabled, ''Wait for vertical refresh ->Always Off'').
[Szerkesztve] -
H.Roland
aktív tag
Szeretném letölteni a legfrisebb Ati toolt.
Létezik, hogy a 0.24-es lenne a legújabb, amit 2005 májusában adtak ki? Google-lal attól újabbat nem találtam.
Ha van újabb, linket tud valaki? -
H.Roland
aktív tag
válasz
Mr_Vercetti #2004 üzenetére
Körbekérdezted a CRT-tulajdonosokat?
Az egy dolog, ha nem tuningról van szó, nem írnak be, mert ez a topic másról nem nagyon szól.
A TFT-közönséget, akik kb. 70 %-ban vannak mára, felejtsd el, ott 100 Hz és afölött indifferens.
''A te gépeddel van valami gáz''
Na igen, most jönne az, hogy írok a ViewSonic-nak, az MSI-nek, az nVidiának, a Sapphire-nak, esetleg az ATI-nak vagy a Microsoftnak.
Ez a LOL a PC-vel.
[Szerkesztve] -
H.Roland
aktív tag
A teljesítményével semmi bajom, az jó. Csak ez a felbontás-frissítési frekvencia körüli mizéria idegesítő. Egy nyamvadt analóg monitorkimenet lehetne a kártyán, mert szvsz a natív digitális kimenet az oka az egésznek.
Hihetetlen, mennyit kell szarakodni vele. Szerencsére van PowerStrip, amivel 1024x768-ban megy a 100 Hz, már ez is jónak mondható.
A Windows indulásakor 640x480 fogalmam sincs, miért van. Idegesítő. -
H.Roland
aktív tag
válasz
skippper #1997 üzenetére
''1280*1024 az nem CRT felbontás''
Ezt nem igazán értem. Mitől ne lenne az?
Mi határozza meg, hogy mi a CRT-felbontás, és mi nem? Az, hogy a monitor 4:3-as arányú, az még nem jelenti azt, hogy ne tudna 5:4 arányú felbontást. Ennyi erővel nem is TFT-felbontás, hisz az is 4:3-as arányú (kivéve a 16:9-est).
A monitor specifikációjában (mint minden monitornál) az 1280x1024 szerepel, sőt, még a 17''-os TFT monitornál is az 1280x1024-es felbontást adják meg maximálisnak.
Egyébként is, a megállapításod teljesen irreleváns, mert analóg kimenetű kártyával nem volt gondom semelyik felbontásban a frissítési frekvenciával, még 1280x1024-ben sem.
Ha mégis arról lenne szó, hogy a frissítési frekvenciákkal a digitális kimenet miatt van a gond, arra csak azt tudom mondani, hogy szánalmas, és nyugodtan nevezhetjük visszalépésnek.
[Szerkesztve] -
H.Roland
aktív tag
Sziasztok!
Két hete van egy Sapphire X1800GTO-m egy MSI K8N Neo4-FI (NForce4-es) alaplapban.
Problémáim a következők:
1)
6.7-es Catalystot kell használnom, mivel a 6.8-assal a Windows XP betöltődésekor lekapcsol a CRT monitor, nincs kép, csak sárgán villog a monitor LED-je. 6.7-essel ilyen gond nincs.
2)
Az XP mindig 640x480-as felbontással jön be, hiába állítom át 1024x768, 32 bit-re, és alkalmazom. Ha úgy állítom be, hogy újraindítás kelljen a beállítások alkalmazása előtt, akkor is.
3)
Továbbá, nem értem, miért nem képes 1280x1024-ben 85 Hz-et produkálni a kártya (GF4-gyel nem volt ilyen gond), csak 75-öt. A PowerStrip átállítja ugyan 85 Hz-re, de zavaros lesz a kép. Elképzelhető, hogy ez a digitális kimenet miatt van, mert ma már TFT-hez terveznek, de ez elég szánalmas dolog/magyarázat lenne.
Egyébként az ATI CCC ''DDC Display''-nek ismeri fel a monitort, 1280x1024 @75 Hz maximális képességgel (mintha valami TFT lenne), hiába van jól telepítve a ViewSonic PF775, amit a Hardver - Eszközkezelő is mutat.
Ha valakinek lenne valami ötlete a fentiekre, megköszönném.
[Szerkesztve] -
H.Roland
aktív tag
Most elbizonytalanítottál.
Ezek szerint a gyári hűtés elégtelen még üzemi frekvencián is? Kicsit furcsa lenne, ha gyárilag ilyen silány termékek jönnének ki.
Ezt csak azért kérdezem, mert engem a tuning hidegen hagy, és csak olyan szempontból érdekel a dolog, hogy halk legyen. -
H.Roland
aktív tag
Egy kérdésem van:
Az X1800GTO-ra felmegy a Zalman VF700 AlCu mindenféle külön barkács nélkül?
Azt tennék rá, ha vennék GTO kártyát, mivel itt többen mondják, hogy a gyári hűtés picit hangos.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Szeged és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Metal topik
- Iszonyatos mennyiségű hulladékkal járhat a Windows 10 terméktámogatásának vége
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Milyen autót vegyek?
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Nagyon érzékeny lett a játékok archiválására a Nintendo
- Építő/felújító topik
- OLED TV topic
- További aktív témák...
- GIGABYTE GTX 1050 OC 2GB videókártya
- ROG Astral GeForce RTX 5080 16GB GDDR7 OC Edition - 32 HÓNAP IPON GARANCIA
- Nvidia RTX 4070 Gainward ghost Video Kártya
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte AORUS MASTER RX 6800 XT 16GB GDDR6 videokártya garanciával hibátlan működéssel
- ASUS TUF Gaming GeForce RTX 3090 24GB GDDR6X
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RTX 4070Ti Super GAMER PC termékbeszámítás
- Beszámítás! Apple iPhone 16 Pro MAX 256GB okostelefon garanciával hibátlan működéssel
- Telefon felvásárlás!! iPhone 13 Mini/iPhone 13/iPhone 13 Pro/iPhone 13 Pro Max
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 14600KF 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest