Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cstomi15

    tag

    Sziasztok!

    Egy USBASP ISP-vel szerettem volna egy Arduino Pro Mini (ATmega 328P, 3.3V/8Mhz)-re feltölteni egy sketch-et SPI-n keresztül Arduino IDE v1.8.13-as programmal, de sajnos az alábbi kimenetet kapom:

    avrdude: auto set sck period (because given equals null)
    avrdude: warning: cannot set sck period. please check for usbasp firmware update.
    avrdude: error: program enable: target doesn't answer. 1
    avrdude: initialization failed, rc=-1
             Double check connections and try again, or use -F to override
             this check.
    Próbáltam direktben kapcsolódni avrdude-al is, de azzal sem jártam sikerrel:
    avrdude -p m328p -c usbasp -v -B 5

    Próbáltam sok más értéket is megadni a "-B" paraméternek, de nem segített. Próbáltam az USBASP-on a "slow clock" jumpert is beállítani, azzal sem jutottam előrébb.

    Hozzá kell tennem, hogy egy darabig úgy próbáltam működésre bírni, hogy a RESET pin-t nem kötöttem hozzá a board-hoz, anélkül folyamatosan a fenti kimenetet kaptam. Miután azt is bekötöttem, utána már más lett a kimenet:
    avrdude: verification error, first mismatch at byte 0x0000
    0x0c != 0x00
    avrdude: verification error; content mismatch

    Ezt követően viszont már folyamatosan az "initialization failed, rc=-1" kimenetet kaptam, akkor is, amikor csatlakoztatva volt a RESET pin.

    Nagyon sokat kutattam a neten, hogy mi lehet a probéma. Több helyen írták, hogy frissíteni kellene az USBASP firmware-t, mivel ahogy a warning is mutatja, nem tudja beállítani az SCK-t. Máshol meg azt olvastam, hogy ez nem hiba, mivel a board automatikusan megcsinálja. Egyelőre nem tudok megbizonyosodni, hogy segítene-e, nincsen másik eszközöm, amivel meg tudnám csinálni a frissítést.
    A másik, hogy felülírtam a fuse beállításokat, de én ilyet tudtommal nem csináltam. Ellenőriztem a csatlakozásokat, azok biztosan jók, többször is megnéztem. A forrasztásokkal sincsen probléma, ellenőriztem mindent. Most várok majd egy Arduino UNO-ra, hátha azzal sikerül valamit kihozni a dologból.

    Van esetleg ötletetek, hogy mit tudnék még kipróbálni, illetve mi is történhetett pontosan?

  • cstomi15

    tag

    válasz Aryes #14144 üzenetére

    Köszönöm, megpróbáltam az avrdudess-t is, de ugyan az a jelenség. Többször is ellenőriztem, úgy gondolom az összeköttetéssel nincsen probléma.

    Pontosan az alábbi módon van összekötve:

Új hozzászólás Aktív témák