Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz #63718632 #6145 üzenetére

    Az óra 1 órával való elállítódása több mindentől függ. Milyen UEFI BIOS van fent a gépen, fut-e dualbootban Windows. Milyen NTP megoldás van fent, vanilla Archon, meg a legtöbb klónon csak a sima timedatectl van fent, aminek van systemd-s timesync service megoldása, ami kezeli az időzónákat, szinkronban tartja az órát, kezeli az NTP-t, DST-t, a /etc/systemd/timesyncd.conf-on keresztül. Viszont fel lehet tenni helyette más megoldást, pl. openntpd-t.

    Vanilla Archon ez elég szokott lenni telepítés után:
    timedatectl set-ntp true
    timedatectl set-timezone Europe/Budapest

    Ha meg van dualbootban Windows, akkor abban az Arch Wiki-ben ismertettet registry hacket hozzáadni, hogy a gép óráját UTC-ben tartsa, ne helyi időben. Ezek nekem tökéletesen elégnek bizonyulnak, mindig pontos az idő, rendszeresen szinkronizál, Windows sem állítja el a gép óráját.

    Sajnos az Arch Installation Guide-ban benne maradt egy régi időzához symlink-eléses módszer, azt is meg lehet csinálni, de felesleges és hatástalan. Még a systemd előtti időkből maradt benne:

    ln -sf /usr/share/zoneinfo/Region/City /etc/localtime
    hwclock --systohc

    @FEAR: az ’szna be, ha BSD-ken is elterjedne a systemd. Végső esetre az a vésztervem, ha már minden disztrót megfertőzött a system, a Gentoo-t is, akkor BSD-re állok át. Előtte viszont még Gentoo-ra fogok, és végül nem a csomagfrissesség, meg a kódforgatásos optimalizálás miatt, hanem a systemd-t szeretném dobni.

Új hozzászólás Aktív témák