- Minden a BlackBerry telefonokról és rendszerről
- Milyen okostelefont vegyek?
- Huawei Watch GT 4 - kerek karék
- Mi nincs, grafén akku van: itt a Xiaomi 11T és 11T Pro
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Nokia N8 - vajon elég lesz-e?
- Megtartotta Európában a 7500 mAh-t az Oppo
- Megjött Magyarországra a legnagyobb akkuval szerelt Redmi
- Honor 200 Pro - mobilportré
- A Motorolának is a Bose hangol
-
Mobilarena
Arch Linux topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
vargalex
#7225
üzenetére
Igen, alacsony az entrópia, de működik haveged nélkül. Azt se felejtsük, hogy attól még, hogy valami szerver headless, az nem azt jelenti, hogy:
1) NSA és CIA elleni is titkosítva kell legyen
2) annyira magas entrópia kell a random seednek, hogy erős legyen a generált hash és titkosítási kulcsEgy házi projektben bőven elvan a szerver alacsony entrópiával is, pl. házi NAS, egyéb házi megoldás. Egy céges, mission critical szerver az más, ami meg van nyitva a publikumnak, és kívülről a netről törhetik, és komolyabb támadásnak van kitéve, mert mondjuk egy ismert szervezet oldala, vagy más szervere (ftp, egyéb).
Igazából ezt, hogy headless, még annyiból sem értem, hogy egy szervernél holt mindegy, hogy van-e rá mondjuk egy monitor, billentyűzet kötve vagy headless. Attól, hogy valami headless, még nem igényli jobban a magasabb entrópiát.
Persze, nem veletek vitatkozok, mert egyes esetekben valóban hasznos lehet a haveged, ezt nem vitatom, de hogy mindjárt default installba kötelezően a userre rátukmálni, az szerintem egy kicsit túlzás. Főleg ARM platformon, ahol az erőforrások amúgy is korlátosak általában. Egy desktop gépnél, egy mainstream full bloat DE-s disztrónál azt mondom, hogy ott beleerőltetik, mert már úgyis olyan hardverigénye van, hogy nem oszt, nem szoroz. De itt RPi-ról beszélünk.
Persze az is igaz, hogy a haveged csak addig fogyaszt erőforrást, amíg lefut, utána elvileg kilép, nem fut tartósan, de pl. a telepített csomagja foglalja a plusz helyet. Sokkal bölcsebb lenne, ha az Arch ARM Wiki inkább csak ajánlaná a havegedet, de opcionálisan. Úgy aki paranoid a biztonság terén, az feltenné, aki meg nem, arra meg nem lenne +1 sallang rátolva.
Új hozzászólás Aktív témák
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Játékkulcsok ! : PC Steam, EA App, Ubisoft, Windows és egyéb játékok
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - 15% AKCIÓ
- 0% THM 4 havi részlet, beszámítás! Gamer PC, notebook, konzol, Apple termék, hardver KAMATMENTESEN!
- Új Asus 16 TUF WUXGA 144Hz G-Sync Ryzen AI 9 HX 370W 32GB 2TB SSD Nvidia RTX4060 140W Win11 Garancia
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RX 7600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Sapphire Pulse Radeon RX 7900 XTX 24GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- 15,6" Dell Latitude laptopok: E5550, E5570, 5590, 5500, 5501, 5510, 5520 / SZÁMLA + GARANCIA
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
BoB

