Hirdetés
- Samsung Galaxy A52s 5G - jó S-tehetség
- One mobilszolgáltatások
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Netfone
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- A Nubia kameratelefon is tiszta dizájnt társít csúcssebességgel
- Telekom mobilszolgáltatások
- Motorola Edge 60 Fusion - nem csak a forma időtálló
- Milyen okostelefont vegyek?
-
Mobilarena
GYAKORI KÉRDÉSEK ÉS ALKALMAZÁS AJÁNLÓ
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
-Skylake- #127276 üzenetére
A hasonló topicok 80%-ban arról szólnak, hogy kinek mire van szüksége, pedig az esetek egészen nagy százalékában a tetszik/meg tudom fizetni/szükségem van rá hármasból az utolsót vesszük legkevésbé figyelembe.... Csak próbálják magukat racionálisnak gondolni az emberek
-
válasz
markknight #127107 üzenetére
Szerintem nem kell ezzel foglalkozni. Kibír jópár évet így, aztán veszel másikat. Ez nem egy olcsó dolog, de az szerintem is elfogadhatatlan, hogy a milliós laptop vételárán kívül még azzal is szopni kell, hogy variáljak a mikroszálas cuccokkal.
-
válasz
CharlieDrop #126967 üzenetére
vegtelenszer!
-
Megjött a kék MBA, tök szép, de az eredeti ezüst talán szebb. Ez a második legjobb szín
-
válasz
jilian #126742 üzenetére
Ezeket csakis az user szemszögéből lehet értékelni, egy lakatlan szigeten egyik se ér annyit, mint egy banán. Én most vettem céges munkagépet, MBA M4 32GB. Ha fele ennyiért lett volna M4 Max-es Pro 64 GB memóriával, akkor se vettem volna olyat, mert nem arra van szükségem. Amikor saját magamnak vettem, akkor meg pont fordítva volt.
-
válasz
jilian #126740 üzenetére
> megéri azt a plusz 70k-t?
Nincs erre valasz, mert a 'megeri' az csak a vasarlo szemszogebol ertelmezheto. Van, akinek az aktiv hutes penzt er, van, aki fizetne az aktiv hutes hianyaert. Van, akit zavar a 60 Hz, van, aki eszre sem veszi. Van, aki renderelni szeretne rajta, van, aki doksikat gepelni. Van, aki sosem hasznalja a hangszorokat, van, aki minden nap 3 orat videozna rajta HDR-el es a beepitett hangszorokkal.
Tenyleg semmifele ertelme nincs ennek a kerdesnek.
-
válasz
Evil Snowman #126630 üzenetére
Nincs ilyen, hogy megéri. Van, akinek igen, van, akinek nem. A Pro vastagabb, nehezebb is. Zavar a 60 Hertz? Mennyire?
-
válasz
Evil Snowman #126519 üzenetére
Egyébként súlyban azért vannak könnyebb gépek, Lunar Lake-es laptopok is elmennek egy napot, de jóval könnyebbek. De árban a MBA nagyon jó.
-
válasz
Evil Snowman #126515 üzenetére
Tehát jól értem, hogy te folyamatosan ki-be húzogatod a gépet az akku kímélése miatt, a ventilátorral rendelkező gépeken fél évente belső takarítás volt, és külső SSD-t használsz folyamatosan?
-
válasz
Smiley #126480 üzenetére
Ez nem videovagasra van kitalalva. Ez AI kiserletezesre valo, es arra nem draga (egy NVidia A100 hasonlo osszeg).
Egyebkent a munkahelyemen szinten 1.5M korul mozognak a laptopok (PC-k is), hiszen ha 3 evente veszel egy masfel millios gepet, az elhanyagolhato koltseg a fizetesekhez kepest (egy senior fejleszto koltsege havonta joval magasabb ennel, tehat 3 evre elosztva nehany szazalek csak a hardverkoltseg).
Szoktam is mondani, hogy _teljesen mindegy_, hogy mennyibe kerul a hardver. Meg kell venni a full kimaxolt verziot, aztan kesz.
-
válasz
szőröscica #125753 üzenetére
igen
-
> Ugyanúgy, ez az alkalmazás bezárás is feljött, míg feleségem Androidon minden szart zár be, én addig itt csak felfele pöccintéssel háttérbe teszem, és ott elvan.
Jesszus, miert csinalnak az emberek ilyeneket? Se iOS-en, se Androidon nem kell mar ilyenekkel foglalkozni sok-sok eve (felteve, hogy az ember normalis eszkozoket hasznal, azaz iPhone, Samsung Galaxy, Google Pixel).
> Minthogy ezt nem kapcsolom ki, és kapcsolom be minden alkalommal, mint a Windows-t
azta
-
De nem is nehezebb. A MacOS is szuper egyébként. Az egyetlen usability disaster az az iPhone, de annak meg vannak egyéb előnyei. (De pl. a teljesen inkonzisztens back navigation vagy pl. a szuper rejtett funkciók, mint pl. nyomtatás PDF-be vagy a gyári billentyűzet, ezek mind kemény dolgok. MacOs-t olyanra lehet csinálni, amilyenre akarod, ahogy a Windowst is.)
-
válasz
Roland861010 #125610 üzenetére
Miert kene?
-
válasz
Roland861010 #125605 üzenetére
Ms office
-
válasz
Roland861010 #125595 üzenetére
Miert hasznalna barki?
-
-
válasz
Smiley #124393 üzenetére
Ezt alapvetoen igy csinalom, persze. VISZONT
- fizikai portokat nem tudok 100%-ig szetszedni, mert pl. a NAS ket fizikai porton kapcsolodik a halozathoz, de van rajtuk egy csomo szolgaltatas, es mindegyik szolgaltatasnak kulon IP-je van, es nem mindegyik ugyanarra a VLAN-ra van kapcsolva
- vannak szolgaltatasok, amiket tobb VLAN-bol is el kell tudni erni. Pelda: Home Assistant, ami fent van az IoT VLAN-on is, es fent van a 'normal' itthoni VLAN-on is.Egyebkent en a kovetkezokre szedtem szet: Default (a halozati eszkozok ezen vannak), Family (a normal otthoni halo), Kids (tartalomszures, stb.), Guest (vendegeknek), IoT (okoseszkozoknek).
-
Eh, szoval az volt a problema, h van itthon tobb VLAN: 192.168.2.0/24, 192.168.3.0/24, stb. stb. A Mac x.x.2.0/24-en van, emiatt ugy gondolja, hogy az a 'local network'. Az uj idiota MacOS 'biztonsagi szabalyok' miatt a bongeszo alapbol nem ferhet hozza a 'local network'-on semmihez, de errol nem szolt. Tehat a 192.168.3.100 az elerheto volt, a 192.168.2.100 pedig nem.
-
Helo,
fura problemam van, otleteket kerek
Szoval: az otthoni halozatomon van tobb VLAN. Ha a Mac es a NAS is csak 'naivan' rajta van a 2-esen (mert oda rakja oket a router), akkor minden oke. Ha a NAS-t rakapcsolom a 3-asra is, akkor a 2-esen mar nem eri el a Mac a NAS-t. (Ket Macbook Pro-val is ez a helyzet.) Mas eszkozok (Androidos telefonok, stb.) eleri. Mi a fene lehet?
-
válasz
Evil Snowman #122883 üzenetére
Egyaltalan nem fekete-feher, 4 evig zajlott a diszkusszio. Ha jol gondolom, az EU nem tiltotta meg a tukrozest - az Apple ertelmezte ugy a DMA szabalyozast, hogy nem tudja szallitani a feature-t.
> Az a probléma, hogy az EU kb. minden állampolgárt egy döntésképtelen "hülye gyereknek" néz, aztán eljátssza a jóságos tyúkanyót, hogy ő majd eldönti, hogy mi a jó a fiókáinak és mi nem.
Ez egy eleg komplikalt tema, es abszolut megertem a velemenyed, nem vilagos, hogy mi a jo strategia. A vilag mas reszein joval kevesebb a szabalyozas, es lathatoan vannak ennek elonyei es hatranyai. Peldaul az egeszsegugy teren eleg jol megfigyelhetoek a kulonbsegek -- USA-ban szuper csucstechnologiat kapsz, ha kurva jo a biztositasod. Ha nem jo, akkor megdoglesz es/vagy csodbe mesz. Az EU-ban mas az elkepzeles. Ugyanigy peldaul az USA-ban joval kevesebb jogod van, mint munkavallalo, emiatt az EU kevesbe versenykepes, de az emberek elete meg kiszamithatobb.
Az eleg nyilvanvalo, hogy a fogyasztokat valamilyen modon vedeni kell a nagyon eros piaci szereplokkel szemben.
Addig oke, hogy te eldontod, hogy mit hasznalsz. Emlekszel a Microsoftra kb. 25 evvel ezelottrol? Ott mar nem nagyon volt valasztasod, hogy mit hasznalsz, mert az iskolaktol a kozigazgatasig mindenhol 100%-ban MS termekeket volt MUSZAJ hasznalnod, kulonben nem tudtal dolgozni / elni.
-
válasz
biker #122865 üzenetére
Igazad van, a teljes mondatot kellett volna idézni. Szerintem így is érthető volt, de tény, h egybe tartozott.
A Samsung egyébként teljesen nyitott, standard protokollon keresztül mutatja magát a MacOS-nek, nem kell hozzá a Samsung, hogy lássa az OS. Az Apple döntése, hogy nem látja. Minden más OS látja.
-
válasz
Aszpirin #122856 üzenetére
EU DMA. Nem a duopol piac a kritérium ebben az esetben, hanem az ún. Gatekeeper dezignáció.
https://digital-markets-act.ec.europa.eu/about-dma_en
Ha tényleg kíváncsi vagy a részletekre, akkor
https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/ip_23_4328
There are three main quantitative criteria that create the presumption that a company is a gatekeeper as defined in the DMA: (i) when the company achieves a certain annual turnover in the European Economic Area and it provides a core platform service in at least three EU Member States;(ii) when the company provides a core platform service to more than 45 million monthly active end users established or located in the EU and to more than 10,000 yearly active business users established in the EU; and (iii) when the company met the second criterion during the last three years.
Szabályok itt:
https://commission.europa.eu/strategy-and-policy/priorities-2019-2024/europe-fit-digital-age/digital-markets-act-ensuring-fair-and-open-digital-markets_en
-
-
válasz
csomi1977 #122707 üzenetére
Tailscale-en belul egyreszt van a MagicDNS, ennek segitsegevel nev szerint elerheted az eszkozeidet. Pl. emvy-pc-1.tail1245.ts.net.
Ez mukodik.A masik fontos a 'split DNS'. Tehat peldaul mi arra is hasznaljuk a Tailscale-t, hogy elerjuk vele a ceges halot. Pl. a Tailscale IP tartomanya 100.100.0.0/16, a ceges halo meg 192.168.0.0/16, es van a ceges halon egy Tailscale exit node, ami elerhetove teszi a ceges halot a kulonbozo eszkozok szamara. A ceges halon belul is szeretnenk nev szerint elerni az eszkozoket, pl. szeretnem, ha az emvy-szerver-1.internal.cegnev.com a 192.168.45.11-re mutatna. Ezt az infot nyilvan csak egy ceges DNS szerver tudja.
Tailscale tud olyat, hogy bizonyos domain-eken beluli subdomaineket mas DNS szerverrel old fel. Tehat a Tailscale konzolon beallitom, hogy az internal.cegnev.com domaineket a 192.168.100.100-on uldogelo DNS szerverhez kuldje.
Na, ez utobbi feature (split dns) tort meg az uj OS-el.
-
válasz
csomi1977 #122639 üzenetére
Tenyleg szuper alap dolog, de azert leirom: a szabalyozas azert van, mert asszimetrikus a piaci befolyas. A garancialis feltetelek, az erintesvedelmi szabvanyok, stb. mind azert van, mert a tarsadalom felismerte, hogy (foleg oligopol/monopol piacokon) nem mindig mukodik az, hogy rabizzuk a vasarlora a dontest. Peldaul hiaba szeretnel egy olyan olajradiatort vasarolni, ami nem ment at semmilyen certifikacios folyamaton, nem teheted meg.
Szivesen.
-
válasz
Victory99 #122630 üzenetére
Szerintem meg pont ma mar meg lehet ezt tenni. 2000 kornyeken peldaul 3-4 ev alatt teljesen megvaltoztak az eszkozok, folyamatosan uj dolgokat kellett venni, hogy lepest tarts a technologiaval. Aztan jott a GPU forradalom, ahol detto ugyanez tortent.
Mostmar tok jol mukodik az a megoldas, hogy megveszed az aktualis csucsmodellt, es megtartod 4-5 evig, utana ujra megveszed, es kozben nem foglalkozol vele. Tehat mondjuk ha Mac-es vagy, akkor most veszel egy 14" M3 Max-ot 96 GB RAM-mal, es kovetkezoleg 2029-ben veszel szamitogepet. (En egy M2 Max-ot vettem 64 GB RAM-mal masfel eve, plusz egy 7950X-es desktopot szinten kb. 2 eve, jelenleg is nagyon eros mindketto, es meg jopar evig eleg lesz eleg sulyos felhasznalasra is.)
-
válasz
Sidorovich #122576 üzenetére
Az email cim nem titkos, nincs igazabol ertelme arra szamitani, hogy nem szivarog ki. Egymillio lehetoseg van arra, hogy kikeruljon (kompromittalodhat barki, akinek kuldesz egy levelet, barmely szerver, amin atmegy a level, amit kapsz vagy kuldesz, stb.). Szoval kb. elkerulhetetlen, hogy egy cimre spam erkezzen.
-
válasz
Aszpirin #122499 üzenetére
> Ez "rendes"?
Igen.
> Ha igen, mi az ami folyamatosan processzoréhes egy IDE-ben így használva?
Az 'IntelliSense' (ami egy Microsoftos trademark, de tudjuk, h mirol van szo) eleg komplex dolog mostmar. Ha nem hasznalsz generativ AI-t, akkor is folyamatosan megy az ujraindexeles, strukturalis search/replace, refaktorok, stb. Tehat az a minimum, hogy folyamatosan 'ebren van' 2 mag, ha nem is 100%-on. Ha 2 mag ebren van, akkor mar siman eszik a gep 12-15 wattot, es maris nincs meg a 11 ora, inkabb 7-8. Ha meg elkezdesz teszteket futtatni, stb., akkor meg meg tobb. Egy mvn build -T1C nalam az M2 Max-on kb. 6-8 perc, es akozben 40-45 wattot eszik a gep (ennyi ido alatt fut le a teljes build osszes magot hasznalva). 8 perc 45 watt mellett majdnem 6 wattora, azaz egy 16"-os gepnel 15-20 full build utan tutira nullara merul az akksi, es ezen nincs mit vitatkozni, ez egyszeru matek.
-
válasz
lamazonia #122489 üzenetére
> 16os 10-11-et
vagy az ido nem stimmel, vagy az, hogy aktivan dolgozol rajta.
Maven forditas kozben az M3 Pro kb. 25 wattot eszik, erre jon meg ra a kijelzo, tehat siman eleri a 30 wattot. Ha nem forditasz, de hasznalod az IDE-t rendesen, az kb. 15 watt. A 16"-os gepben 100 wattoras akksi van, tehat 11 orat akkor menne, ha 9 wattot fogyasztana atlagban.
Mondjuk nem tudom, h miert hangos az M3 Pro, nekem az M2 Max meg nyari melegben sem hangos. Mondjuk teljesitmenyben eleg messze van az asztali gepemtol, aminek nincs hangja, dehat valamit valamiert.
-
válasz
bollokcs80 #122443 üzenetére
nincs olyan, h overkill
-
válasz
Evil Snowman #121957 üzenetére
Olyan monitort nem kapsz 100e-ert, mint ami az iMac-ben van.
-
válasz
CharlieDrop #121898 üzenetére
De mitol lesz az kevesbe 'kernel'? A kernelnek kb. annyi a definicioja, h
- syscallokat biztosit a programoknak
- mindig bent van valamennyi belole a memoriaban
- drivereket kezel
- eroforrasokat menedzselezeket mind csinalja a W98 kernel, abszolut nem modern es biztonsagos modon, de az, h elotte a DOS bootolt be, az szerintem nem diszkvalifikalja a kernelseget
(a Linux is single-user modban indul el az elejen)
A kernel tobbe-kevesbe elfogadott definicioja szerint kernelnek szamit:
- DOS alatt az MSDOS.SYS
- Win3.1 alatt a KRNL386 es tarsai
- Win98 alatt a KERNEL32Mac-en (hogy ontopic legyunk) a libsa-bol indul a dolog, es a libsyscall meg a libkern felel talan meg a kernel fajloknak.
-
válasz
CharlieDrop #121896 üzenetére
kernel32.dll, advapi32.dll
az ablakkezeles vagy resze egy OS-nek, vagy nem
egyebkent relevans szerintem ezen a forumon
de ugy latom, a lenyegben mar nincs vita koztunk (az elozo hsz-em utolso bekezdese)
-
válasz
CharlieDrop #121894 üzenetére
A felhasznalok szamara fontos kulonbsegek szinte kizarolag az userspace-ben levo dolgok es a driverek.
- frissitesek kezelese
- ablakkezeles
- milyen hardvereket tamogat (rarakhatom-e az okosveceulokemre vagy csak az Apple hardveren megy)
- fejlesztesi modell (tehetek-e ra sajat ablakkezelot, stb.)
- milyen a biztonsagi modell
- stb.Tehat az iOS es a Mac alatti kernel lenyegeben ugyanaz, de az OS nagyon mas. A Windows 98 es a Windows 2000 kernele totalisan mas volt, de ha valaki a Word-ot vagy egy bongeszot hasznalt rajtuk, akkor lenyegeben nem latott kulonbseget.
Ha kicserelnenk a Mac-en levo Darwin kernelt Linuxra, az fel se tunne a felhasznaloknak (ha tovabbra is tamogatna a Mac hardvert).
Mondok egy peldat: egy Unity-s jatek Androidon es iOS-en pont ugyanugy fut, pedig totalisan kulonbozo az OS. A teljesitmenykulonbseg a ket platform kozott kizarolag a hardverbol fakad (es persze a hardverhez tartozo driverekbol).
Osszefoglalva: az OS-ek total masok, mas a filozofia, mas a celkozonseg, stb., de ha egy konkret program le van forditva tobb platformra, nativan, akkor annak a teljesitmenye es viselkedese meg fog egyezni a kulonbozo platformokon.
-
válasz
moleculez #121892 üzenetére
> főleg emvy-től fura hogy szerinte mindegy milyen OS van a böngésző alatt
hat en irtam mar sajat utemezot Linuxra, meg irtam mar compilert meg ilyesmi, szoval van valamennyi elkepzelesem, ha nekem (meg az internetnek) nem hiszitek ezt el, akkor nem tudok mit csinalni.
ha valaki mutat konkret, megbizhato benchmarkokat az ellenkezojere, es/vagy elmagyarazza, h mi az, ami belassitana a bongeszot valamelyik platformon, akkor meggyozheto vagyok
de egyelore tenyleg nem ertem, h miert gondolja valaki, h pl. a Linux/Mac/Windows utemezo annyira elteroen viselkedne; nyilvan mashogy van hangolva egy szerverre szant utemezo
-
válasz
CharlieDrop #121890 üzenetére
> Sokkal több mindent csinál az OS. Senki sem mondta, hogy azon keresztül történik bármi
vs.
> Ezzel vitatkoznék, mert a böngésző ugyanúgy renderel, használ gpu-t, cpu-t ramot és ezekkel minden az OS-en keresztül kommunikál
Termeszetesen az utemezest az OS vegzi, ahogy irtam is. Az utemezok kulonbsege pl. egy bongeszo teljesitmenyet minimalisan befolyasolja. De tovabbra is azt javaslom, h nezzetek cross-platform benchmarkokat, amik nem erintik a fajlrendszert, stb. Minden 1-2%-on belul lesz platformok kozott.
Amikor szokott kulonbseg lenni, az a nagyon friss hardverek, amiket valamelyik OS meg nem tamogat (pl. a Zen 4 CCD-s megoldasat).
-
válasz
CharlieDrop #121887 üzenetére
A kernel valoban nagyon kicsi. Most neztem, a Debian Linux 6.16-os cloud kernel-je 25 megabajt, es abban mar rengeteg driver benne van, amit igazabol ki is lehetne venni, meg oriasi mennyisegu funkcionalitas (fajlrendszerek, utemezok, stb.).
Mi koze van annak, hogy miben programozunk, ahhoz, hogy mit csinal az OS? (Gondolom nem vagy programozo.) Termeszetesen minden (a Javascript, a C) gepi kodra fordul vegso soron (interpretalt nyelveknel nyilvan nem, de ott meg gepi kod interpretalja a forrast).
A kernel csomo dologot csinal:
- fajlkezeles
- utemezes
- virtualis memoriakezeles
- meg meg rengeteg masDe termeszetesen ezek relative ritkan kellenek. Az OS pedig ennel sokkal tobb: ablakkezeles, animaciok, betutipusok, driverek, videolejatszo, stb. Az OS meretenek 99%-at ezek teszik ki, de pl. az ESP32-n futo multitaszkos OS kb. par tiz kB memoriaval elfut.
Most tenyleg azt gondoljatok, hogy a program folyamatosan az OS-sel kommunikal, es ugy allitja a pixeleket a kepernyon peldaul? Konkretan ezerszer lassabb lenne minden.
Ha peldaul kell egy fajl a programnak, akkor valoban megkeri az OS-t, ogy adja neki oda a bajtokat. Vagy ha probal beolvasni egy olyan memoriateruletet, ami a swapfajlon van, akkor a hardver (!) szol az OS-nek, hogy hat ez most nincs bent a memoriaban, be kene olvasni. De nem az OS csekkolja, hogy bent van-e a fizikai memoriaban az a memorialap, amire eppen hivatkozik a program, hanem a 386-os CPU-k ota ezt a processzor vegzi, valos idoben.
A lenyeg tovabbra is az, hogy egy OS-fuggetlen benchmark nagyjabol (+- 2%) ugyanazokat az eredmenyeket kell hogy hozza barmilyen OS-en. A kulonbsegek abbol adodhatnak, hogy peldaul mas a GPU driver vagy a CPU firmware, illetve ha sok program fut, akkor nem mindegy, hogy mit csinal az utemezo (de ez tenyleg csak nagyon kicsit befolyasolja a vegeredmenyeket).
Amiben tenyleg nagy kulonbseg van, az pl. a desktop compositing, vagy a fajlrendszerek is tok masok. Mac-en es Linuxon pl. a kis fajlok masolasa sokkal gyorsabb, mert egeszen mashogy van kitalalva a fajlrendszer -- cserebe Windowson sokkal megbizhatobban mukodik a Google Drive vagy a OneDrive, mert az NTFS fajl-filter tamogatasa ezt stabilabba teszi (cserebe lassabb a fajlmegnyitas). Kompromisszumok vannak mindenhol.
-
válasz
moleculez #121882 üzenetére
> és ezekkel minden az OS-en keresztül kommunikál
Dehogyis, az kéne még
ne úgy képzeljétek el, mint a középiskolai illusztrációkon, ahol a programok és a gép között van az OS, sőt, még a virtuális gépeken futó programok is lényegében közvetlenül a hardveren futnak, hacsak nincs emuláció. (A hardver gondoskodik az izolációról meg a memóriákezelés nagyrészéről, az OS akkor jön képbe, amikor syscall vagy egyéb interrupt érkezik, és ezeket minden program igyekszik minimalizálni, de egy weboldal rendereléséhez nem igazán kell ilyesmi).
-
válasz
Dhampir #121878 üzenetére
> Például a böngészőben több lap egyszerre történő megnyitása is sokkal gyorsabb, hihetetlen, hogy milyen hamar betöltődnek az oldalak.
Valami sulyosan el van allitva, mert egy adott browser mindegyik platformon ugyanazt a teljesitmenyt nyujtja (1%-on belul). A rendszerhivasok lehetnek esetleg masok, de egy browser nagyon keves rendszerhivast hasznal (relative a tobbi dolgahoz kepest). Szoval ezek csak placebok.
-
válasz
Aszpirin #121809 üzenetére
Kernel módban futó dolgok bármilyen oprendszeren problémát okozhatnak, legyen az Windows, Mac, Linux. Az erőforráskezeléses megjegyzést nem értem, minden OS nagyjából a teljes erőforrás 99%-át meghagyja a programoknak, a memóriakezelés és IO lényegében ugyanúgy működik mindenhol, szóval nem tudom, hogy mire gondolhatsz. Ami más, az jellemzően a kompozitor, illetve Mac-en nem állítható annyi paraméter, mint a másik kettőn. Lehet, hogy IT-vel foglalkozol, de azért láthatóan nem nagyon mentél a mélyére, ha a memóriakezelés meg a virtualizáció ennyire ismeretlen. Ez persze nem baj, csak nem hiszem, hogy nagyon sok következtetést kéne levonnod a tapasztalataidból, ha egyébként nem ismered a belső működést. (No offense.)
-
válasz
Aszpirin #121797 üzenetére
A WSL meg az 1-es verziora vonatkozott, az valoban egy subsystem volt. A 2 mar csak neveben az.
> Másrészt azért fura, amit írsz, mer a WSL-t telepíteni (és eltávolítani is) lehet, és telepítés után nem kell újraindítás, rögtön készen áll
Csak akkor tudod telepiteni, amikor mar eleve type 1 hypervisor alatt fut a Windows. De nem semmit sem 'atrakni' a VM ala, a VM-eknek siman oda lehet adni komplett hardvereket is mar jo egy evtizede. En peldaul csinaltam ilyet meg regebben:
Ez egy Linux, ami _alatt_ fut egy Windows ugy, hogy a Windowsnak kulon grafikus kartyat, monitort es billentyuzetet adok, de valojaban egy VM-ben fut. Tehat a Win megkapja a hardverek nagyreszet direkt modon.
> Amiért a Win11-et utálom, abban nagy szerepet játszik, hogy a WSL2 Win11 alatt rendkívül instabil
Driver vagy hardverproblema, nekem egyszerre tobb WSL installacio szokott futni eros terheles alatt, semmi gond nincs vele
-
válasz
Aszpirin #121794 üzenetére
Egyébként ha Windowson be van kapcsolva a WSL, akkor a Windows és a Linux egymás mellett fut, mindkettő egy VM lesz. Tehát valójában a Linux nem a Windows alrendszere, hanem egy valódi, teljes VM, és a Windows maga is virtualizálva lesz. Csak az user ebből nem vesz sokat észre.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- UHH! HP EliteBook 850 G8 Fémházas "Kis Gamer" Laptop 15,6" -65% i7-1185G7 32/512 Iris Xe FHD HUN
- Akció! Dell Latitude 7410 Üzleti Strapabíró Profi Fémházas Ultrabook 14" -80% i7-10610U 16/512 4K
- Szép Dell Latitude 7320 -60% "Kis Gamer" Üzleti Profi Ultrabook 13,3" i7-1185G7 32/512 FHD IRIS Xe
- FELTURBÓZOTT Dell Vostro 1015 (2,67GHz, 6GB RAM, 250GB SSD, gyors wifi) 2 órás akku, töltő, gari
- GAMING Nitro5 GTX 1650 4gb i7-9750H 16gb ram 500gb ssd 17col FHD 120HZ Win11
- Csere-Beszámítás! KFA2 One Click OC RTX 4080 16GB GDDR6X Videokártya!
- BESZÁMÍTÁS! H310CM i3 9100F 16GB DDR4 120GB SSD 1TB HDD GTX 1660S 6GB Fractal Design Focus G 400W
- Apple iPhone 14 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 64GB RAM RTX 5080 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- AKCIÓ! Lenovo Thinkcentre M920S Brand számítógép - i5 9500 8GB RAM 512GB SSD 630 IGP Win 10
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest