- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Szilícium-szén teleppel készül a Galaxy S26
- Milyen okostelefont vegyek?
- Végre bemutatkozott a Google Pixel 4a
- One mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Kilenc képet osztott meg idő előtt az iPhone SE-ről a Spigen
- Motorola Moto G54 5G Power Edition - nem merül le
- Samsung Galaxy Ring - gyűrű-kúra
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
-
Mobilarena
GYAKORI KÉRDÉSEK ÉS ALKALMAZÁS AJÁNLÓ
Új hozzászólás Aktív témák
-
Függetlenül attól, hogy egyetértek, az egészségügy nagyon nem jó példa, de ezt szerintem Te is érzed. Ott a fő különbségek nem a szabályozásmeglétéből ill. hiányából, hanem az állami szerepvállalás mértékéből és végső soron az alkalmazott egészségbiztosítási modellből adódnak. Szerintem összességében az amerikai egészségügyi modell etikai szempontból a világ egyik legrosszabbja, iszonyatosan túlárazott szolgáltatásokkal és gyógyszerekkel egyik oldalon, és kiszolgáltatott, sokszor döntésképtelen állapotú páciensekkel a másik oldalon, akiknek a hátáról minden egészségügyi szereplő a biztosítóktól a gyógyszer- és egyéb egészségügyi termék- és berendezésgyártókon át a szolgáltatókig (kórházak, praxisok) a maximális profitot akarja levakarni.
A munkaerőpiaci szabályozások már sokkal jobb példa, bár az sem a fogyasztóvédelemre.
Ugyanakkor teljesen egyetértek, sőt, én a mai szabályozásokat bőven továbbvinném. Az sem normális szerintem, hogy egy szülői értekezleten az osztályfőnök közli, hogy ő facebook-on ill. Messengeren/ szeretné értesítgetni a szülőket, ezt megszavaztatja a szülők 70%-ával, a másik 30% pedig rákényszerül, hogy FB-accountot hozzon létre (amihez extrém esetben számítógépet vagy telefont is kel vennie). Csak mert a többségnek van FB accountja, nem kellene ilyen szinten egyetlen cégóriást úgymod "demokratikusan" az egyébként nem érdekeltek arcába tolni. SZERINTEM.
[ Szerkesztve ]
-
"Egyaltalan nem fekete-feher, 4 evig zajlott a diszkusszio. Ha jol gondolom, az EU nem tiltotta meg a tukrozest - az Apple ertelmezte ugy a DMA szabalyozast, hogy nem tudja szallitani a feature-t."
Ebben az esetben úgy gondolom, hogy akkor a szabályozás rossz, ha nem lehet egy-egy esetet egyértelműsíteni vele. 4 év alatt bármikor mondhatta volna azt az EU felelős szervezet, hogy "Figyelj, szerintünk a tükrözés nem alap funkció, hanem kényelmi, ezért a részünkről nem vonatkozik rá a DMA szabályozás. Ez így nektek is jó Tim?"
Szabályzás kapcsán, szerintem nyugodtan adhatnának az embereknek szabad kezet ilyen kérdésekben. Úgy gondolom, hogy mindenki el tudja dönteni, hogy az ő igényei alapján mik azok a termékek és szolgáltatások, ami számára a legmegfelelőbbek. Aki pedig nem, hát arra nem tudok mit mondani, esetleg azt, hogy kevesebb FB meg TikTok és több utána járás a dolgoknak, amivel kapcsolatban épp döntést készül hozni.
Fogyasztó védelem szempontjából szerintem bőven elég az, hogy egynél több (minimum kettő) szereplő van az adott piacon. Ugyanis így már megvan a választáshoz való joga mindenkinek. Itt az adott felügyeleti szervezetnek csak arra kellene figyelni, hogy a piaci szereplők ne kezdjenek el kartellezni egymással.
25 éve azért volt mindenütt Microsoft, mert ők akkor olcsóbban/kedvezménnyel adták az ő megoldásaikat az Apple-höz képest ezért nyilván az egész informatikai rendszer ebből fakadóan arra épült ki, mivel mindenki az olcsóbbat vette. De ez legalább egy valós piaci versenynek volt a végeredménye.
Ha már Microsoft, ugyanúgy a mai napig nem értek egyet azzal, hogy anno a Microsoftra és most az Apple-re rá lett kényszerítve a kötelező böngésző választási lehetőség felajánlása opció. Ha annyira nyomni akarja magát a Google és a Mozilla, akkor nyugodtan fejlesszenek a böngészőjük mellé desktop/laptop OS-t is, aztán azon lehet azt futtatni. Ja hogy ahhoz akkor előbb fel kell futtatnom az OS-em, hogy a laptop/desktop gyártók felvegyék a kínálatukba, mint előtelepített OS-t a termékeiken? Ja, hogy ez sok pénzbe, időbe és energiába kerül, amit a Microsoft évtizedek alatt járt ki magának? Hát ez van. Nem kullancsoskodni kell és habzó szájjal követelőzni, hanem akkor szépen járja ki magának mindegyik a saját útját.
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
- Üzletből, garanciával, Macbook Pro Retina 13" 2020 M1 processzor 16GB RAM 512GB SSD
- Macbook Air 15" M3 - 2024, 16/256GB, bontatlan, Apple garancia
- 2db MacBook Pro 13" retina, Core i7 3,1GHz, 16GB RAM, 500GB SSD
- MacBook Pro M3 Pro 14,2" Asztrofekete (11/14)/18GB/512GB)
- ÚJ Bontatlan MacBook Pro 14 M3 Pro 12CPU/18GPU 18GB/1TB SSD Magyar billentyűzet Azonnal átvehető.
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest