- iPhone topik
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Két nap múlva itt a Xiaomi 17, van egy pár hivatalos fotó is róla
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Apple iPhone Air - almacsutka
- Amazfit Balance - ár-érték egyensúly
- Apple iPhone 16 - ígéretek földje
- Apple iPhone 13 mini - miért nem veszik elegen?
- Motorola Edge 60 Fusion - nem csak a forma időtálló
- Megérkeztek a Xiaomi 15T sorozatának telefonjai Magyarországra
-
Mobilarena
Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.
Új hozzászólás Aktív témák
-
#79335424
törölt tag
válasz
Thoty #110460 üzenetére
Bocs, de nem írtál sem SOC -ot, sem oprendszert! Így elég nehéz lett volna személyre szóló tippet adni. Tehát, az alapértelmezettből, vagyis, az MTK -ból indultam ki. Snapdragon....Snapdragon.... Nem ugrik be. Az is gyárt SOC -okat?
Azok a "pipás" screenshotok az MTK Engineer menüjéről készültek. -
Sanyesz.
őstag
Nagyon gyanús, hogy mindkettő ugyanazt a hibajelenséget produkálja. Furcsa lenne, ha mindkét készülék WLAN chipje hibás volna. Én így látatlanban a kocsi kihangosítójára gyanakodnék. Van olyan készülék, amivel hibamentesen működik? Esetleg a gépkönyv nem ír valami "okosságot"?
-
Sanyesz.
őstag
-
Upo
addikt
A SOC-ban levő GPS-nek semmi baja, nem is rosszak az MTK gps chipek, sok GPS készülékben üzemelnek.
Ami nem mindegy az az antenna kialakítása, hangolása, illesztése. Az olcsó gyáróknál nem nagyon szokott sikerülni ezért szar a vétel. Nem az MTK hibája. MTK soc nagyon olcsó, nem véletlen hogy a legtöbb kínaiban az van, azokéban is akik nem tudnak/akarnak normális gps chipet kiszolgáló hardvert belerakni a telefonba. Ha pl. a Qalcomm volna a legolcsóbb soc akkor az összes kínai dzsunka azzal gyártana 40 dolcsis telókat és akkor a "qualcomm gagyi gps"-ét szidnánk(nátok).Szerk: Ja, ebből azt akartam kihozni hogy a gps jóságát az adott gyártó-típus-revízió alapján kell előtudakolni, volt olyan is hogy a következő batch ugyanolyan készülékben már valamit javítottak a gps vételen (azért szarból nem lehet várat emelni ha már a tervezésnél igénytelen volt a ferdeszemű mérnök.
Hiába mondod hogy abba is 8589 volt biztos azért szar, nem, azért szar mert nem olyan az antenna, hátlap, koax kábel, elhelyezkedés, antenna méret...
-
laslie92
senior tag
Szia minden telefonban jó a GPS ezt saját tapasztalatból mondom A JIAKE p6 gyárilag halott volt több ROM után se javult a dolog! Mikor betört a kijelzője szétszedtem és csináltam bele házilag egy antennát! (laptop ban található wifikábel és rézfólia segítségével) az eredmény megdöbbentő volt. Itt a szobámba a gép elött kb 5 másod perc alatt csatlakozott 7 műholdat látva az udvaron még jobb volt a helyzet!
Meglátásom szerint nagyon jó a GPS ezekben a SOC okban csak az antennára nem fordítanak elég időt!
Aki nem sajnálja a garanciát az egy kis mókolással nagyon jó GPS-t tud varázsolni!
-
citkar
addikt
6589-es SoC-nál is nagyon jó a GPS egyes gyártóknál, minden egyes készülékénél, csak ezek vagy kicsit drágábbak a szokásosnál vagy később jöttek ki.
Hasonló jövőt gondolok a következő SoC esetére is. Annyi, hogy 6592-es THL tulaj jókat írt korábban. De a Jiake-ről nem tudok semmit.
Új hozzászólás Aktív témák
- új iPhone Air 256GB space black asztrofekete független Apple 1 év garancia
- újszerű iPhone 16 Pro 128GB black titanium fekete titán független Apple 2 év garancia
- újszerű iPhone 15 Pro 128GB natural titanium natúr titán független Apple ajándék tok
- Samsung alaplap javítás garanciával és számlával!
- iPhone alaplap javítás gyorsan, garanciával!
- Surface Laptop 4 i7-1185G7 16GB 256GB
- Logitech MX Anywhere 3 egér
- 138 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4080
- iKing.Hu-Nothing Phone 3a Pro Grey Glyph stílus, 3 optikai zoom 12/256 GB -3 hónap garancia
- BESZÁMÍTÁS! LG 24GM79G-B 24 144Hz FHD TN 1ms monitor garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest