Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KamuMazsola

    őstag

    válasz svgyula #137486 üzenetére

    Nos a falusi net azért van alacsony frekvencián mert jobb a terjedése, mint a háromszor négyszer nagyobb frekvenciáknak. Az, hogy kevesebb user tud kiszolgálni az még abból adódik, hogy kisebb a sávszélessége. Tehát pont ilyen ritkábban lakott területekre való - nagyobb területet fed le, de kevesebb ügyfelet tud kiszolgálni.
    Nem kizárólagos a b20 megléte egy új készülékben, csak ajánlott! És mint tudjuk nincs már plusz költség emiatt.

    Üdv.: KamuMazsola

  • citkar

    addikt

    válasz svgyula #137486 üzenetére

    Annyira én nem vágom a fizikai, vagy mérnöki hátterét, tényleg csupán a gyakorlati részét látom, mivel van két B20 nélküli, meg pár B20-as készülék a közelembe.
    Azt kell mondjam, kompromisszumot kell kötni annak aki B20 nélkülit használ és hogy mivel egyre több B20-as készülék van, egyre kevesebb ember szorul erre a kompromisszumra, de a közelmúltban láttam átmeneti akcióban egy OP3-t kb 200-220 USD-ért, majd egy Moto Z-t kb 150-160 USD-ért (mindkettőt B20 nélküli változatban). Ha itthon egyikünk telója gyengélkedett volna, vagy ki tudnánk használni egy 820-as Snapi erejét (vagy a Moto Z különlegességét) megvettem volna az egyiket, hiába nem kezelik a B20-as frekit, áruk miatt megérte volna nekünk ezt a kompromisszumot vállalni, de mivel a jelenlegiek is tökéletesen kiszolgálják az igényeinket, pénz kidobás lett volna cserélni, így hagytam.
    A hasonló, vagy egzotikus ajánlatok miatt érdemes körülnézni. Én már ott tartok, hogy a mindennapi használatban a megbízható gyártóktól nekem egy középkategóriás is tökéletesen megfelel, a (számomra) feleslegesen nagy SoC teljesítménnyel egyszerűen nem tudok mit kezdeni, de az így is megmaradt elég nagy halmazból már csak a megjelenés és a méret alapján tudok szűkíteni. Így kerül képbe néha egy "olcsóbb" Oppo, Vivo, vagy Smartisan mert nem mindennapiak nálunk és tetszenek. Bár most a Meizu 15 kezd olyan árban lenni, hogy a relatív kis mérete miatt szimpatikussá vált és lehet váltok a közeljövőben, ebből viszont elérhető (nem sokkal, kb 20-30 USD-ral drágábban) B20-as is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák