- Mobil flották
- Milyen okostelefont vegyek?
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Változó design, tekerhető lünetta: megjött a Galaxy Watch8 és a Classic
- One mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Ideiglenesen leállította az Xperia 1 VII értékesítését Japánban a Sony
-
Mobilarena
KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!
A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.
Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
kovisoft
őstag
-
kovisoft
őstag
válasz
Krill77 #94559 üzenetére
Nekem is hasonló problémám volt. Aztán a rendszer beállításokban letiltottam a Google Play háttérbeli mobil adatforgalmazását, azóta nekem gyakorlatilag megszűnt az, hogy lezabálja a mobil keretemet. Így is van egy pici háttérbeli forgalom (ebben a hónapban pl. 5 kbyte), de az nem zavar. Minden frissítést wifin intézek, amikor hazaérek. Néha van olyan, leginkább telefon újraindítás után, hogy nem akar elindulni a Play mondván, hogy le van tiltva a háttérbeli mobil adatforgalom. Ilyenkor kilövöm, és utána már el szokott indulni.
-
kovisoft
őstag
válasz
Dyingsoul #94380 üzenetére
Még néhány tipp: Folder Player (most ezt használom) és MortPlayer (régebben ezt használtam). Mindkettő ingyenes és tud mappákat lejátszani.
-
kovisoft
őstag
válasz
karldergroße #94294 üzenetére
Beállítások / Font & Layout / Enhanced Layout. Ezt kell kikapcsolni UC Browserben ahhoz, hogy nagyításra újratördelje az oldalakat.
-
kovisoft
őstag
válasz
Zola007 #90088 üzenetére
Az EBookDroid-ban is be lehet állítani menüből, hogy milyen legyen a képernyő orientációja.
-
kovisoft
őstag
válasz
Freeman007 #88942 üzenetére
Ha wifin vagy, akkor próbáld meg újraindítani a routert. Azt nézd még meg, hogy nincs-e elállítódva a telefonod órája vagy dátuma, mert az gond lehet a tanúsítványok ellenőrzésénél.
-
kovisoft
őstag
válasz
Freeman007 #88939 üzenetére
Nálam megy telón is, most frissítettem pár alkalmazást.
-
kovisoft
őstag
válasz
Viktor0610 #88507 üzenetére
És mi van, ha maga az android rendszer dobja ki, mert fogy a memória?
-
kovisoft
őstag
Még néhány témakör, ami gyakran előjön:
- root (mi az, mihez kell-mihez nem, eltérések az egyes android verziók esetén)
- automatizálók
- vásárlás a google play-en (milyen kártyával lehet, paypal hiánya, visszatérítés, akciók)
- akkumulátor (információk, kezelése-kímélése, wakelock detector, greenify)
- multimédia (zene-, filmlejátszás, streaming, képernyőtükrőzés)
- hálózatok (wifi, ftp, samba, megosztás, teamviewer) -
kovisoft
őstag
A html is ebook formátum? A txt is? Pedig ezeket is kezeli a Moon+, valamiért csak belerakták. Leginkább azért, mert igény van rá, és ha ők nem támogatnak sok egyéb formátumot, akkor a felhasználók egy része átpártol egy másik alkalmazásra, ami kezeli azokat is.
És igen, ha tömeges igény lenne arra, hogy kávéfőzővel lehessen pálinkát is főzni, akkor lenne gyártó, amelyik kielégítené ezt. Gyanítom, hogy nem jelentkezik ilyen tömeges igény.
De visszatérek az eredeti mondandómhoz: nem kell lewarezolni mindenkit, aki nem epub-ot vagy mobi-t olvas.
-
kovisoft
őstag
Ebook olvasókról és az általuk kezelt formátumokról volt szó, nem pedig kizárólag ebook formátumokról. Ami nem epub vagy mobi, azt összekapcsoltad a warezzal, csupán erre hoztam ellenpéldát. Én magam is szoktam a MEK-ről letölteni a gyerekeimnek kötelező olvasmányokat, melyeket aztán tableten vagy kindle-n olvasnak, és többször volt már, hogy csak rtf/doc/html-ben volt fenn valami.
-
kovisoft
őstag
A MEK-ről szabadon letölthető klasszikusok esetében előfordul, hogy nincs meg az adott könyv kifejezett ebook formátumban, csak pl. rtf, doc, html, pdf-ben. Ilyen pl. Mikszáth Kálmán művei. Nem feltétlen warez valami, ha nem epub vagy mobi, ill. nem feltétlen jogtiszta, ha epub vagy mobi.
-
kovisoft
őstag
Ezen az oldalon találsz egy összefoglaló táblázatot, hogy melyik androidos ebook olvasó milyen formátumokat támogat (meg hogy milyen egyéb funkcióik vannak).
-
kovisoft
őstag
A töltés alatt felvett áramerősség nem édesmindegy. Éppen tegnap jártam úgy, hogy nem töltődött rendesen a telefonom, és ezt abból vettem észre, hogy nagyon alacsony mA értéket jelzett a Battery Monitor Widget. Kiderült, hogy valahogy nem volt rendesen bedugva a kábel, és ez okozta.
A merülésnél szintén úgy szoktam észrevenni, hogy valami wakelockolja a telefont, hogy túl magas (negatív) mA értéket mutat a BMW
, és csak utána szoktam ránézni a Wakelock Detectorra, hogy mi is okozza ezt.
-
kovisoft
őstag
Nekem van ilyen charger doctorom, de mégis leggyakrabban a Battery Monitor Widget áramerősség kijelzését használom arra, hogy lássam, nagyjából milyen mértékben töltődik (vagy merül) a telóm. Nyilván nem olyan pontos egy app, mint egy mérőeszköz, hiszen nem közvetlenül az áramerősséget méri, csak a feszültségváltozásból kalkulál, de nagyságrendi becslésre (nekem legalábbis) tökéletesen megfelel.
-
kovisoft
őstag
válasz
punky10 #87813 üzenetére
- Mi értelme ennek a Nova Launcher-nek?
- Méretezhető és egymásra helyezhető widgetek.
- Jó-jó, méretezhető és egymásra helyezhető widgetek. De mi értelme ezen kívül ennek a Nova Launcher-nek?
- Mappázhatóság, mindig, mindenhol.
- Jó-jó, méretezhető és egymásra helyezhető widgetek / mappázhatóság, mindig, mindenhol. De mi értelme ezen kívül ennek a Nova Launcher-nek?
- Gesztus-beállítás, hosszú és rövid megnyomás elkülönítése.
- Jó-jó, méretezhető és egymásra helyezhető widgetek / mappázhatóság, mindig, mindenhol / gesztus-beállítás, hosszú és rövid megnyomás elkülönítése. De mi értelme ezen kívül ennek a Nova Launcher-nek?
- Témázhatoság, ikonkészletek használata.
- Jó-jó, méretezhető és egymásra helyezhető widgetek / mappázhatóság, mindig, mindenhol / gesztus-beállítás, hosszú és rövid megnyomás elkülönítése / témázhatoság, ikonkészletek használata.
De mi értelme ezen kívül ennek a Nova Launcher-nek? -
kovisoft
őstag
válasz
darvinya #87775 üzenetére
Esetleg nézz rá az androidon nemrég ingyenessé vált Adobe Photoshop Lightroomra.
-
kovisoft
őstag
válasz
kaciokos #87679 üzenetére
Mondok egy értelmét az oldalszámnak: ha azt látod, hogy 90%, akkor nem tudhatod, hogy ténylegesen mennyi olvasnivaló van még hátra, mivel nincs információd a teljes könyv méretéről. Ha viszont azt látod, hogy az 500-ból a 450. oldalnál jársz, akkor ugyanúgy tudod, hogy 90%-nál jársz, de azt is tudod, hogy még 50 oldal van hátra. És mivel látod magad előtt, hogy az adott beállításokkal mennyi szöveg egy oldal, ezért pontosabb fogalmad lesz a hátralévő szövegmennyiségről.
-
kovisoft
őstag
A helymeghatározáshoz nincs szükség arra, hogy nyilvános wifire csatlakozz, hiszen a készüléked csatlakozás nélkül is "látja", hogy milyen SSID-k vannak a közelben. Sőt a legdurvább az, hogy igazából bekapcsolt wifi sem kell hozzá, elég ha valahol az advanced wifi beállítások között engedélyezve van az, hogy kikapcsolt wifi mellett is szkennelje a hálózatokat Neked ez nyilván ki van kapcsolva, de nálam (meg sok más felhasználónál is) engedélyezve van, és GPS meg wifi nélkül is sokszor egészen pontosan megmondja, hol vagyok.
És ugye eredetileg arról volt szó, hogy kit érdekel, hogy az átlag júzer hol jár, meg hogy mit kezdene a Google ezzel a rengeteg pozícióadattal. Hát ezt.
-
kovisoft
őstag
Nem a GPS pozícióidat mutatja, hanem úgy általában a pozícióidat, amit pl. GPS nélkül is néha egészen pontosan meghatároz a Google a készüléked által elérhető nyilvános wifi hálózatok SSID-je alapján. És éppen arról beszéltetek, hogy vajon mit kezd a Google a rengeteg user pozícióadataival. Hát pont ezt: felépít és karbantart egy adatbázist az SSID-k földrajzi helyzetéből, aztán ezzel segíti a helymeghatározást (pl. épületek belsejében, ahol nem használható a GPS).
-
kovisoft
őstag
válasz
w.miki #86863 üzenetére
Ha elég nagy a kijelződ és azt szeretnéd, hogy az összes szám ill. ékezetes betű is egyszerre kinn legyen, akkor a Hacker's Keyboardot javaslom.
-
kovisoft
őstag
válasz
Sas madár #86072 üzenetére
Ilyen app még a BetterSleep is: bekapcsolva tartja a kijelzőt, amíg kézben van tartva a készülék.
-
kovisoft
őstag
válasz
Beni2360 #85431 üzenetére
Az eBay-es kütyük topikban sokan vásároltak ilyet.
-
kovisoft
őstag
válasz
punky10 #85386 üzenetére
Szerintem az androidos chrome nem tudja, és nem is tudta, hogy alapértelmezetten asztali nézetben jöjjenek be az oldalak. Csak trükközéssel lehet megoldani. Én kétféle módszerről tudok.
1. Ha van root, akkor telepíthetsz egy user agent switcher appot, mint pl. ez vagy ez.
2. Ha nincs root, akkor egy parancsikont kell gyártani a chrome-hoz, ami úgy indítja a chrome-ot, hogy a --user-agent paraméterben megad egy másik (asztali) user agentet. Itt található pl. egy leírás erről.
Ha bárki tud más megoldást erre, azt én is szívesen venném.
-
kovisoft
őstag
válasz
Dottore #83606 üzenetére
Erről az XDA fórumról le lehet tölteni régebbi QuickPic verziók újra aláírt változatát, amit ezentúl nem akar majd a Play frissíteni.
-
kovisoft
őstag
válasz
mclaren777 #83057 üzenetére
Bocsi, akkor lehet, hogy ez hardverfüggő, mert ezt írja a Music Folder Player FAQ:
"The equalizer is part of the Android system. The player is just a front-end for that."
-
kovisoft
őstag
válasz
mclaren777 #83054 üzenetére
A Music Folder Player-ben van 15 Hz-es beállítás.
-
kovisoft
őstag
-
kovisoft
őstag
-
kovisoft
őstag
Ingyenes zenelejátszónak én a MortPlayer-t ajánlom.
-
kovisoft
őstag
válasz
nyuszi123456 #77875 üzenetére
Nekem akkor volt hasonló gondom, amikor kissé lötyögött a sim kártya a foglalatban. Aztán ráragasztottam egy darabka ragasztószalagot a kártyára, amitől megszorult, azóta nincs ilyen bajom. Nem állítom, hogy nálad is ez a gond, de én is inkább hardveres vagy hálózati jellegű problémára gyanakszom.
-
kovisoft
őstag
válasz
janosibaja #75055 üzenetére
Nekem is megvan a Sygic teljes Európa, és én meg vagyok vele elégedve. Spanyolországban használtam, és semmi gondom nem volt vele. A POI adatbázisa is részletes (azokon a helyeken legalábbis, ahol használtam). Lehet persze, hogy országfüggő a dolog.
Azt meg honnan tudod, hogy a néhány nap múlva megjelenő iGO ötször értelmesebb offline útvonalat tervez?
-
kovisoft
őstag
Nekem az a bajom a Fleksy-vel, hogy a balra csúsztatás kitörli a legutoljára beírt szót. Néha (nem is ritkán) véletlenül is megcsúszik balra az ujjam, aztán már törli is a szót. És csak úgy lehet kikapcsolni ezt a funkciót, ha azt a béna kiosztást használjuk, amin egymás mellett van a backspace és az enter.
-
kovisoft
őstag
válasz
Dj.Mike #71185 üzenetére
Kipróbáltam az UC Browserrel is és a gyári böngészővel is. Igaz, hogy tele van reklámmal, és nem könnyű kitalálni, hogy mikor hova kell bökni az eltüntetésükhöz, de végül mindkettő lejátszotta a filmeket. Viszont úgy nézem, hogy flash kell hozzá. Nem lehet, hogy az hiányzik a tabletről?
-
kovisoft
őstag
válasz
DeathAdder #71165 üzenetére
A swipe-olós írás alapvetően egykezes, sőt egyujjas, hiszen éppen az a lényege, hogy nem emeled fel az ujjadat egy szó beírása közben. Van akinek nem jön be, pl. nekem sem. Helyette TouchPal-t használok, ami pötyögtetős, de van benne szótár, és úgyanúgy megpróbálja kitalálni, hogy mit is akartál írni, akkor is, ha nem találod el pontosan a billentyűket. Arra kell rászokni, hogy nem azt a szót kell nézni, amit beírok, hanem azt, amit fel akar helyette ajánlani. Ha pár leütés után megjelent az, amit be akarok írni, akkor már lehet is küldeni a szóközzel. Ugyanígy ha a szó végigírása után sem azt ajánlja fel, amit akarok, akkor javítani kell.
-
kovisoft
őstag
válasz
Regirck #70967 üzenetére
Itt azt írják, hogy fel kell rakni egy magyar TTS-t (mondjuk nem túl friss a bejegyzés). Viszont (#70970) goom azt írja, hogy neki így van, de mégsem szól magyarul a navigáció. Nálam sajnos nincs fenn magyar TTS, így nem tudom kipróbálni. Továbbra is azt javaslom, hogy ha magyar hangnavigációt szeretnél úgy, hogy a telefonon minden egyéb maradjon angol, akkor használd inkább a Here-t.
-
kovisoft
őstag
válasz
Regirck #70950 üzenetére
Google Navigációt használsz? Akkor az android menüben Settings/Language and input /Text-to-speech options, de ez mindenhol átállítja a felolvasott szöveg nyelvét (a telefon írott nyelve attól még angol marad). Ha ezt nem akarod, csak a navigációban, akkor használj másik navigációs appot, pl. Nokia Here.
-
kovisoft
őstag
válasz
Scooter86101 #70233 üzenetére
A WebLiveWallpaper elvileg tud ilyet: meg tud jeleníteni egy url-t élő háttérképként. Az FAQ szerint a html oldal nem csak a weben, hanem az SD kártyán is lehet, de ekkor file:// -rel kell kezdeni az url-t. Viszont még csak beta állapotban van, nem tudom, hogy rendesen működik-e.
-
kovisoft
őstag
válasz
#79335424 #69755 üzenetére
Ez nekem sem világos, hogy mit is csinál flash terén az UC Browser. A digisport.hu oldalon kirak egy hasonló üzenetet és nem enged tovább a videolejátszásra. Az indavideo.hu oldalon is kirakja az üzenetet, de ha azt figyelmen kívül hagyom, akkor azért lejátssza a videókat. És jelenleg nincs Flash Player a telómon, ezért vagy valami belső flash lejátszójával teszi ezt, vagy átmegy valami html5 alapú lejátszásba. Nem értem.
-
kovisoft
őstag
válasz
Oppenheimer #69714 üzenetére
Tudnál feltölteni egy példa fájlt? Csak hogy lássuk, konkrétan mi is a problémád...
-
kovisoft
őstag
válasz
karldergroße #69520 üzenetére
De lehet keresni, csak elég körülményes: az "Add-ons"-ban van egy "Find in page" ikon.
-
kovisoft
őstag
válasz
almoska84 #69108 üzenetére
Ha pontos tengerszint feletti magasságot akarsz, akkor olyan készülékre lesz szükséged, amiben van barométer, mert a GPS ehhez nem elég pontos. Valamint egy olyan alkalmazásra, amit vagy lehet kalibrálni vagy internetről leszedi egy közeli időjárásállomástól az aktuális tengerszintre átszámított légnyomásértéket, amivel korrigálni tudja a számított magasságértéket, mint pl. az Accurate Altimeter. De hogy mennyi ennek a pontossága, azt sajnos nem tudom megmondani.
-
kovisoft
őstag
Én mondok néhány konkrét problémá(ma)t is:
Nem lehet fixre beállítani az asztali nézetet, új fül nyitásánál mindig újra mobilnézetre áll be. Nem játszik le flash-t. Asztali nézetben bizonyos oldalaknál összekutyulja a betűméreteket (pl. a prohardveren is, legalábbis amikor legutoljára néztem, még így volt). -
kovisoft
őstag
válasz
balzs12 #67510 üzenetére
A Google kiszedeti a Play-en található YouTube lejátszókból a háttérben való lejátszást. Amelyik nem hajlandó kiszedni, azt törlik a Play-ről. A Viral oldalán pl. ezt írják:
v2.4.9.5
don't update before reading .
Warning : we just recive notification about violation in our app cause: Background playing of YouTube videos is in violation of the YouTube API Terms.
https://developers.google.com/youtube/terms, II Prohibitions (8).
-----so we remove Background playing from app in this Update ------
please don't update if u won't loose Background playing feature . -
kovisoft
őstag
válasz
janeszgol #67072 üzenetére
Kérj kulcsgenerátort a bankodtól az internetbankhoz. A CIB-nél pl. ilyen meg ilyenek vannak. Ez mindig új kulcsot generál, ezért ha van is keylogger a telódon, az nem tudja fehasználni az esetlegesen lementett korábbi kulcsokat.
Egyébként miért gondolod, hogy a Firefox biztonságosabb más böngészőknél?
-
kovisoft
őstag
válasz
Kékes525 #66537 üzenetére
A tudtukkal és beleegyezésükkel szeretnéd vagy anélkül? A tudtuk nélkül szerintem adatvédelmi okok miatt nem fog menni. A tudtukkal pl. Google+ helymegosztás, de ezt ugye a haveroknak kell engedélyezniük a készülékükön. Ha jól tudom, a Facebook is tud ilyet.
-
kovisoft
őstag
válasz
Kakumix #65257 üzenetére
Valóban sok mindent kiír. A második részében van pl. egy "Alarm Stats" szekció, ahol alkalmazásonként fel van tüntetve, hogy melyiknek mennyi ébresztése volt és mennyi ideig volt ébren (xx ms running, yy wakeups ill. zz alarms). Arra jó lehet, hogy megtaláljuk, ha egy app túl sokat ébreszti a készüléket.
Szerk: vagy lehet a grep paranccsal szükíteni a kiírást, pl.
dumpsys alarm | grep -B 1 -A 5 running
-
kovisoft
őstag
A DHCP összideje elég magas nálad, ennek lehet az az oka, hogy pl. wifit használsz és dinamikus IP cím kiosztás van a routeren. Megoldás lehet statikus IP cím használata.
Az AlarmManager-t meg egy csomó alkalmazás is használja, amikor felhúznak maguknak egy "ébresztőt". Ilyen értelemben tehát nem maga a rendszer ébreszt sokat, hanem a különböző appok. Ha van root, akkor egy terminál emulátorban a dumpsys alarm paranccsal kaphatsz egy részletes listát az egyes alkalmazások alarmjairól (kell előtte egy su parancs is).
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● Tilos a warez!
● A Factory Reset Protection (FRP) megkerülésében nem nyújtunk segítséget!
- Bomba ár! Lenovo X1 Yoga 2nd - i7-7G I 8GB I 256SSD I 14" WQHD I HDMI I W11 I CAM I Garancia!
- REFURBISHED - HP USB-C Universal Dock G1 docking station (DisplayLink)
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32/64GB RAM RX 7600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Honor 400 lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- DELL, HP gyári töltők, sok db. 7,4x5mm - 4,5x3mm + USB-C/Type-C 65W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest