Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thon73

    tag

    válasz eastsider #2014 üzenetére

    A tabos elképzelés ott halt meg, hogy valójában ezek a listák egymásba lesznek öltve. Vegyünk egy idióta példát:
    beírsz egy könyvet: Egri Csillagok
    kiválasztod az írót: Gárdonyi Géza
    de közben megnézed a többi könyvét: szűkített lista, benne Tüskevár
    Jé, ezt nem is ő írta, kiválasztod az írót: Írók listája
    Jé, nincs benne Fekete István
    Író hozzáadása: Fekete István...
    És így tovább a végtelenségig.

    Én csináltam egy ListFragmentet, és egy EditFragmentet. Most jön a következő probléma: ezek a különböző táblák esetében 90%-ban egyformák lesznek. Tehát csináltam egy General... Fragment-szettet, és ebből származtattam le az egyes tábláknak megfelelő tényleges Fragmenteket.
    Akkor jött a következő probléma: ezek a spéci, egymásra hivatkozó mezők igazából új változótípusnak felelnek meg, ezért alkottam belőlük új változókat.
    Hopp: és a végeredmény egy felxibilis rendszer, akárhány táblával, könnyen változtatható felépítéssel... viszont egy igen kövér, és sokrétű kóddal. És a legnagyobb vicc, hogy engem tulképp csak az export/import funkcionalitás érdekelt :)

    Az a baj, hogy az sqlite nagyon jó. Az android nagyon jó. A kettőt összekötő híd viszont kompletten hiányzik. Mármint a UserInterface oldala, mert amúgy a program adatainak tárolására elég könnyen használható.

    De ez csak a magánvéleményem.
    És azért teszem itt közzé, mert a fentebb közzétett programhoz tartozik.

Új hozzászólás Aktív témák