Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    válasz buci30 #46138 üzenetére

    Én nem javaslok semmit, mert eléggé korlátozott a rálátásom a szegmensre, de amikor valami olcsó, akkor hajlamos vagyok magamban feltenni a kérdést, hogy 'vajon miért olcsó?'. Vettem anno én is egy Myaudio tabletet 30k alatt, félig-meddig kíváncsiságból, meg nem mondom már a típust, harderesen nem volt vészes, bár azt a 3-as androidot, ami volt rajta, már a 4-5 éves androidos telefonok is szépen vitték, terméktámogatás és szoftverfrissítés meg ugye nem járt hozzá. A kijelző viszont konkrétan nem ért semmit, 1024x600, ami nagyon kevés volt, betekintési szögben gondosan ügyelni kellett a megfelelő eltalálására, fényerő gyenge, az érintést meg valahogy kimondottan érdekesen kezelte (néha igen, néha nem, folyton megszakadt, ha húztad rajta az ujjad. Ja, az akkuidő konvergált a nullához. Összességében kidobott 30k volt, a család egy barátja kunyizta el (mennyiért adod oda, ha nektek nem kell?), hasonlóan kíváncsiságból, mondtam neki, hogy jó szórakozást hozzá - pénzt nem mertem érte kérni. Azóta rá sem néztem a noname gépekre, csak az árakon csóválom a fejem néha, ahogy nézem, 20k alatt is van már cucc, aminek egész hangzatos hardverkiépítése van. Egyébként a németeknél is megy a 100 EUR alatti kategória (minap láttam Mediont 80 EUR-ra akciózva itteni Aldiban, nem tudom, ezeket ki gyártja). Lol, most rákerestem, Mo-n is árulják, illetve árulták, nem gondoltam volna.

    Én mindenesetre tavaly januárban beleugrottam a gyerekeknek egy Galaxy Tab 2-be (8GB, WiFi only), ez akkor 150 EUR volt, ahogy nézem, most a Tab 3 kerül már ennyibe. A különbség a MyAudio és a Tab2 között annyi volt, hogy míg az utóbbit a kezükbe sem vették a gyerekek, a Tab2-re a kisebbik totál rácuppant. Azóta inkább csak a prémium kategóriát figyelem, a második tablet egy Nexus 7-2 lett, kimondottan a nagy felbontású kijelző és a szoftveres támogatás (állandó frissítések) miatt, sajnosa a Samsung ezen a téren nem áll jól, ott 4.1.2-es az utolsó hivatalos frissítés, ami kicsit azért fáj. Mind a két gépen rendszeresen interneteznek, játszanak, filmet néznek a gyerekek (utóbbit többnyire HD-ben és netről streamelve, netes film-stream oldalak, mint watchever.de és lovefilm.de rulez).

    Ha azt kérdezed, hogy mit ajánlook, akkor mindenképpen valami márkás gépet, mindenképpen IPS, és minél nagyobb felbontású kijelzővel, minél több RAM-mal, és a lehető legjobb elérhető supporttal, illetve frissítésekhez való hozzáféréssel. Lehet kifogni jó akciókat, figyelni kell, Nexusnak a refurbished akciója kimondottan kedvező magyar viszonylatban, Tab3-ak is vannak akciósan 50k alatt, meg gondolom a többi gyártó is hasonló hardvert hasonló áron árul.

    Azt meg mindenképpen próbáld ki, hogy tényleg szükség van-e a 10"-ra, mert ott sajna nagyon elszállnak az árak, az 50k alatti kategória ennél a méretnél szerintem az én első tabletemhez hasonló kidobott pénz lesz csak...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz buci30 #46138 üzenetére

    Szerkesztéstől dupla lesz? Háteztígymeghogy?

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák