Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Ren Hoek #25057 üzenetére

    Én boldog vagyok a 290X-emmel is FHD-n. Pedig fele anniba sem került, mint egy GTX1070.... :P

    "6 évre rá szinte mértani pontossággal ugyan ezt kapod"
    És még csak nem is igaz. 6 éve 50K-ért még PWM-es szabályzású, lassúcska panelos IPS járt ennyiért, hagyományos háttérvilágítással. (U2311) Ehhez képest már a 3 évvel ezelőtt vett ilyen kategóriás monitorom is már flicker-free, LED háttérvilágításos, és masszívan láthatóan gyorsabb a panel az elődjénél (most P2414H-m van, előtte U2312hm volt). Manapság meg már Freeesync is kezd felbukkanni bennük, és a 60hz+ is... Bár a specifikációk kb. egyeznek, mégis jól érzékelhetően kellemesebb az újabb.

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Ren Hoek #25057 üzenetére

    2010-ben nem voltak még ilyen korcs játékok vagy a videókártyákat méretezték okosan a játékokhoz. :) Mindegy is, mert akkor még egy húzásra végigjátszottam őket és közben nem találkoztam ilyen lassulásokkal meg grafikai bugokkal, ami mostanság egy-két alkalommal engem is megtalált. Akkor az 1GB VRAM elég volt egy játékhoz és az 1024 Shader után pöpecnek érezted a gépet. Egymás után pörögtek át a játékok a gépen. Most meg... :F Évente új videókártya és ezen ciklusok felénél már elfogyott a craft a videókártyából, de a következő széria még igen messze van és felsőkategóriás videókártyákra meg ilyen rövid időszakokra sajnálom a lét. Meg szerintem nem is jár ezeknek több anyagi támogatás, mert azért teszik ezt meg a játékosokkal mert nem lázadoznak ez ellen. Én megtehetem, hogy évente 85-90ezres videókártyát használjak a gépben, de a néhány éves játékokban is közepesnél valamivel erősebbek, akkor a friss megjelenések esetében mire számithatok... Gyenguszka grafikai beállitás egy 4GB-os videókártyán és némelyik videókártyára meg a 8GB amúgy is felesleges volna, nem táltosodik meg attól a néhány + FPS-től. VEGA videókártyára majd 8GB videómemóriát választok én is, oda már talán kihasználja majd a GPU. Mindezek ellenére én megint elmondtam a véleményem és ezek után megint engem kritizálnak itt a szókimondásom miatt. Nektek tényleg 125ezres 8GB-os középkategória kell és 16GB-os felső és aki nem költ 85ezret évente egy videókártyára az ne is tudjon majd játszani csak alacsony felbontásban... :F Hát szépen vagyunk, mert hogy lesz itt 4K játék meg akár 1440P, ha még FullHD-n sincs minden rendben és nem biztositott a nyugodt játékom. Köszönöm itt egyeseknek, hogy zavarhattam. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák