- Milyen okostelefont vegyek?
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- iPhone topik
- A Royal Philharmonic Orchestra játssza a Samsung új csengőhangját
- Fotók, videók mobillal
- Galaxy Buds4/Buds4 Pro: demómodelleken az új szárkialakítás
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Honor Magic5 Lite - fiatalít az új ruhám?
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
Új hozzászólás Aktív témák
-
Petykemano
veterán
Megint csökkent a kripto ára. Szép lassan csorog lefelé.
Jelenleg az ETH profitabilitása: 0.0158 USD/Day/MH [link]
(Nem tudom, hogy ez már áramköltséggel korrigált szám-e)Ezt a kalkulátort alapul véve egy 100MH/s-os 250W-ot fogyasztó kártya $0.1/kWh áramdíj mellett már csak napi $1.23 profitot hoz.
Nagyüzemi bányászok esetén nem tartom kizártnak ezt az áram-árat és persze azt sem, hogy a kártya kevesebbet fogyaszt, tehát lehet, hogy van az $1.5/nap isHa valaki csak $0.2/kWh áron fut hozzá az áramhoz, akkor viszont már csak $0.6/nap
És ebből még lejön az infrastuktúra költsége - mondjuk telephely bérlés és/vagy légkondícionálás költsége.
Én - ha bányásznék - napi 400-500Ft-ért nem fűteném a szobát.
Magyarországon lakossági oldalon rezsicsökkentett áramár van. kormánypárti sajtóban szinte mindennap rémisztgetnek azzal, hogy nyugaton a 4-5x akkora jövedelmükből is alig bírják fizetni az emberek az egekbe szokott energiaárat.Ennek ellenére nem csökkent az ETH network hashrate. Megállt ennél az 1.2PH/s értéknél.
Kicsit furcsa, hogy még mindig nincs pánikszerű "Sell-sell-sell" a hardveres infrastuktúra terén. Vajon ez azt jelentené, hogy még kitartanak bízván egy visszapattanásban?
Vagy azt, hogy még ez a $1-1.5/nap is elég jó pénz?
Vagy azt, hogy ezek döntően nem is nyugati területen üzemelnek, hanem olyan helyen, ahol még ennél is olcsóbb az áram?
Vagy azt, hogy ezek döntően nem is zsinóráramról üzemelnek már, hanem saját áramtermelő kapacitásokról?
Vagy azt, hogy valójában azok birtokolják az ETH nagy részét, akik a bányászati infrastruktúrát is és nincs hová hátrálni, mert ha a profitérdek megszűnésével leállítják a tranakció elszámolást végző infrastuktúrát, akkor az ETH, mint kriptovaluta platform vagy összeomlik?
Vagy ha esetleg össze nem is omlik, de néhány szereplő kiszállásával lecsökkenhet annyira a kapacitás, hogy a tranzakciós illeték nagyon megugrik és a bennmaradóknak megint meg fogja érni? (Chicken game)Egyébként érdekes, hogy az AMD RDNA2 kártyák esetén 0.1|0.2kWh esetén $0.6|$0.3 /nap körül alakul a profitráta, ami még az Nvidia kártyáknál is alacsonyabb.
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Megbízhatatlan oldalakat ahol nem mérnek (pl gamegpu) ne linkeljetek.
- Forza Horizon 6 - Vár ránk Japán!
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Beleremegett Hollywood Brad Pitt és Tom Cruise AI harcába
- Banggood
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Vezetékes FEJhallgatók
- PlayStation 5
- Battlefield 6
- Beelőzte az iparágat a HBM4 tömeggyártásával a Samsung
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! Asrock Phantom Gaming RX 7900XTX 24GB garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE RTX 5080 AERO OC 16GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Sapphire Nitro+ AMD RX 7900 XTX 24GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! MSI Ventus 3X OC RTX 3090 24GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! ASUS TUF GeForce RTX 3080 Ti 12GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- Nvidia Quadro FX570
- Azonnali készpénzes INTEL CPU NVIDIA VGA számítógép felvásárlás személyesen / postával korrekt áron
- Apple iPhone 14 Pro 128GB,Újszerű,Dobozaval,12 hónap garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 10400F 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- 512GB NVMe SSD, 1 év gar - 2230
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

