Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Van arról valami infó, hogy a 2500U tud-e majd valaha AACS 2.0 DRM-es Blu-Ray lemezt lejátszani, vagy legalább PlayReady 3.0 minősítést kap-e?

    Az első alapvetően úgy tudom, hogy SXG-et igényel, de nem tudom, hogy ezek az AMD APU-k tudnak-e ezzel egyenértékű dolgot, amit elfogad majd gyakorlati használatra a DRM "hatóság".

    Van egy olyan tippem, hogy ha megfelelne a hardware, mostanra már jött volna a software. Így, hogy lassan itt a következő generáció, még az AMD-nek se annyi érdeke, hogy a kifutó hardware új funkciókat kapjon (ha nem volt előre megígérve, de úgy látom nem volt).

    Amúgy egy HP Envy 360x-en agyalok.
    Először egyértelműen az AMD-s verzió tetszett meg, mert az a legolcsóbb, és szimpatikus lenne, hogy van némi erő a GPU-ban is (akkor is, ha ~0 percet tervezek rajta játszani).
    Illetve érdekes lenne (ha nem is kritérium), ha esetleg sikerülne bekapcsolni a FreeSync-et a beépített kijelzőn. (Olvastam, hogy volt akinek sikerült ilyen notin).
    Viszont pont olyasmikre is lenne használva, ahol nem kritérium, de néha jól jönne, ha le tudna játszani (a HDMI 2.0 porton TV-re, nem a beépített monitorra) UHD BD anyagokat, és úgy tűnik ezt ma csak az Intel gen>=7 tudja.

    Vagy a "virágbolti" UHD HDR cuccokat lejátssza a 2500U (is HDMI-n)?
    Valahonnan úgy rémlik, hogy nem, mert nem a másolásvédelem van feltörve, hanem másolásvédelemmel együtt van lemásolva a lemez, szóval ugyan az a hardware követelmény ahhoz is, mint az eredetihez.
    De lehet, hogy tévedek.
    Szerk.: Hmm. Lehet, hogy ez kiderül, ha letiltom a Setup-ban az SGX-et az asztali Intel-es gépemen, amin most működik az eredeti és a koppintott anyag is...? :U

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák