Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • saby97

    tag

    Sziasztok!

    Ha már aktivitást látok, rákérdezek, hogy mi újság van az uj driverrel R7 260X 2GB mellett.
    Freesync képes monitort vettem (Lg 29wk500-p), ezért gondoltam veszek egy olyan kártyát, ami támogatja is.
    Nagy probléma nincs is vele, de a radeon overlay néha jó, néha nem... A 18.12.3-as driverben éppen stabilabb, mint eddig. A wattmanra hivatkova többször is kifagyott már Watch Dogs közben. A Freesync kikapcsolt és bekapcsolt állapota között kb nincs különbség, pedig be van kapcsolva monitoron, driverben és játékban is.

    Maga a kártya egy pozitív csalódás volt, pár hónapja vettem használtan és újrapasztáztam. 60 fokon volt a teteje terhelés mellett. A ventillátor viszont ennél is 20%-on jár jó ideig. Talán 30%-ra felengedi 100%-os terhelésnél. :DDD
    A driver csodás ventillátor szabályzója pedig maga a használhatatlanság. Egy darab csúszka van ahol valamennyitől 4000rpm-ig lehet állítani. Ezen kívül semmi. Ha jól emlékszem a ph cikkben (az amd adrenalin 2019) azt is újdonságként vetették fel, hogy kap fan controlt. Ez a kártya miatt lehet ilyen?

    Freesync-kel mik a tapasztalatok ezeknél a kártyáknál?
    40-75Hz tartományban tud a monitor variálni, ez lemaradt.

  • saby97

    tag

    válasz Cyberboy42 #4213 üzenetére

    Nem állítom, hogy még egyik driverrel sem működött nekem a FreeSync. Talán a 18.9.1-es driver volt a legfrisebb amikor vettem, azt is tettem fel. Nem igazán tudtam hogy kéne tesztelni úgyhogy annyira nem is érdekelt.

    A Chillt használtam, bár a fogyasztás nem zavart annyira, de gondoltam miért ne. Ahogy mondod, 40 és 75 közé lőttem be, egészen sokáig így használtam, aztán feltettem a GRID-et, megnézni mit tud egy régebbi játékban a kártya. 50-60 közötti FPS-t hozott, FHD-ban. Ezen eléggé meglepődtem, mert 2008-as játékról beszélünk. Chill off után és FRTC 300-ra felvitele után 120 felett volt a számláló.
    Nem vagyok elégedetlen az 50fps-sel sem, de ha már a monitor képes 75fps megjelenítésére és a játék nem pörgeti ki a kártyát 75fps-nél, akkor igazán hozhatná Chill mellett is.

    Még a 9600GT-hez én is Afterburnert használtam és most is fenn van, de azt olvastam fórumokon, hogy előszeretettel fagy ki az amd settings tőle. Pedig abban ezer éve adott a normális fan control, és a Wattman speckó beállításait is kiválthatja. Az AMD Setting nélkül viszont gondolom nem megy a FreeSync, ezért nyugdíjaztam az Afterburnert.

    Talán a Dirt 3-ban láttam (vagy beképzeltem a marketingnek köszönhetően) a FreeSync értelmét. Ott tényleg szép smooth volt az egész. Bár maga a játék sem valami gépigényes.

    Valamelyik nap letöltöttem azt a szélturbinás Freesync demo programot, de úgy szaggat beállítástól függetlenül, hogy öröm nézni. Lehet, hogy nem véletlen nincs fent már hivatalosan, meg azt hiszem nem is Win10-re csinálták, szóval betudom ennek, de azért elrontotta a kedvem.
    Egyedül a FreeSync adott okot, hogy AMD-re váltak. Nem bántam meg így sem, de annyira meghozták a kedvem, hogy nem biztos, hogy maradok náluk...

Új hozzászólás Aktív témák