Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gban

    Közösségépítő

    Dallas chip téma folytatás.
    Kivettem egyet, gondoltam a leírás alapján megjavítom.
    Mini fúró elő, fél perc alatt kész is:

    Gondoltam beleteszek egy darab ónt, ment alá kis flux is, és ráteszem a páka hegyét és már kész is az ónozás.
    Aha, persze, kitaláljátok mi történt akárhányszor próbáltam? Felkapta a páka az ónt :DDD
    Egy lapos csavarhúzóval, ami épphogy nagyobb mint az eredeti luk, picit kitágítottam, a páka hegyét kicseréltem hegyesre (sose használtam, mindig laposat használtam, kb. 3mm széleset), így már sikerült a lukba tenni a páka hegyét, fel is ónoztam. Átmenetileg kapott egy lifegő elemtartót, nem rögzítettem rá, mert minden lap más hogy elfér-e rajta vagy sem, amibe szánom ott pont kondik vannak mellette.

    Ezen felbuzdulva nekiestem a forrasztott Dallasnak is (ASUS P1 lap), nem volt nagy kedvem kiforrasztani:


    Alul elég kicsi a hely még a hegyes pákának is, de ez a legkulturáltabb megoldás szerintem.
    Ezen a lapon ramfoglalatot is kellett javítani, csak 2 slotban látta az edokat a 4-ből, mikroszkóp elárulta, 2 láb beljebb van mint kellene, de egy hegyes tű ezt is megoldotta, sikerült kitolnom vele az érintkezőket.

    Sok videón agyonpucolják, letakarítják a negatívot is, és van aki el is vágja a régi elem pozitív lábát, hogy kiiktassa.
    Szerintetek baj ha a régi elem módosítás nélkül ott marad?
    Leszophatja akár az új elemet?

    [ Szerkesztve ]

    Postázást nem vállalok.

Új hozzászólás Aktív témák