Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macilaci78

    nagyúr

    Na, pár dolog:

    A Bullets egyenlőre csakis és kizárólag Classic Army gyártmányú airsoft-fegyókat gyárt, ezt egy tegnap kapott e-mailen közölték velem. A Classic Army fegyók jellemzője általában a jobb minőségű fém ház, mely a használat közben fellépő behatásokkal szemben jobban ellenáll, és mint ilyen alapjáraton is egy picit erősebb.

    A másik kedvelt gyártó a Tokyo Marui, mely szintén a jó minőségű, megbízható és tartós jellemzőkkel ellátott fegyvereket takarja. Jellemzően inkább műanyag ház, mely ugyanolyan jól funkcionál és kellőképpen jó minőségű, csakhát műanyag AK47-es... :DD

    Nem csak magyarországról lehet rendelni, ott van pl a WGC is! [link] Igaz, hogy nincs közel, mivel EU-n kívül van, rájön a vám és az ÁFA is, de ha valaki pl az olaszoktól rendel, onnan ezek a terhek nem érintik, de ott ugyanannyi €-ba kerül kb ugyanaz a puska. Vannak a Bullets-en kívül is hazai boltok, airsoftos berkekben kell körülkérdezősködni, nehogy valaki a Westendnél vásároljon meg valamit mondjuk 30%-kal drágábban!

    Az alsóbb régiókat a Cyma, Well, Double Eagle és tudj' Isten még mik töltik ki! Árban 2-300Ft-ért már piacokon is fellelhetőek az airsoft-fegyverek: pisztolyok, 1:0,75 arányú M4-es, M16-os modellek, stb, a kissé normálisabb, nem piaci kategóriás fegyvereket már boltból (akár online, akár utcai) lehet venni 10-15Ft értékben, Egy jófajta Tokyo Marui Steyr AUG-ot üresen (tár és akksi nélkül) 64.000 Ftért fogok venni magamnak. :C

    A fegyverek működésüket tekinte 3 fő csoportba sorolhatóak: spring, elektromos és gázos.
    A spring fegyverek jellemzője, hogy a légpuskákhoz hasonlóan minden egyes lövés előtt nekünk kell hátra húzni a dugattyút egy rugó ellenében, az elsütőbillentyű elengendi azt és kimegy a BB (a jellemzően 6mm-es műanyag golyó, vannak 8 mm-es rendszerek is, kisebbek is, az AS7 -es szabályzat csakis a 6mm-es lövedéket patronálja).
    Az elektromos fegyvereket AEG-nek szokták rövidíteni, itt is megmarad a dugattyű, de ezt nekünk már elektromos motor húzza hátra, íly módon sorozatlövésre is alkalmassá teszi (, teheti) a fegyvert.
    Vannak elektromos meghajtású pisztolyok, ők az AEP-ek.
    A gázos fegyvereknél nincs egy speciális gáz tágulása végzi a lövedék mozgatását: vagy a dugattyút húzza fel, vagy simán a BB mögé engedik és ez lövi ki a BB-t. Két rendszerve sorolhatók: a GBB, (Gas Blow Back), amikor a fegyver szárát is mozgatja, illetve az NBB (Non Blow Back), amikor a fegyver szára nem mozog, ez a takarékosabb. Elterjedtek még a revolverek is.
    Az időjárás függvényében pl hideg időben a gázos fegyók nehezebben használhatóak, -10°C-on nehezebben tágul ugyanaz a gáz, mint egy nyári kánikulában. Az elektromos rendszerek élettartamát sem növeli a hideg, a springben meg ugye nincs sorozatlövése.

    A szabályzat 0,5-1,5J energiájú fegyvereket enged meg, de persze nem ezeket használjuk. Az alap az fps (feet per secundum), illetve az SI m/s. Ezek az értékek azt mondják meg, hogy a fegyver a lövedéket miyen kezdősebességgel engedi útjára, továbbá ismert még a lövedék ereje, így jó közelítéssel (már ha a légellenállást elhanyagolhatónak tekintjük) ki lehet számolni a lövedék energiáját. Az a fenntebb említett 50-60 méter egy erősen tuningolt fegyvert Szvsz egy M130-s tuning kell ahhoz, hogy egy fejlövést biztonságosan le merjen valaki adni.

    Persze mindezt a szabályzat és a fórumok jobban összeszedik, így munka mellett tőlem ennyire tellett.

    Ja, és egy kis reklám! Ha valakit érdekel a szegedi airsoftosok élete: [link] És ha valaki kérdezni szeretne, van fórumunk is. :C

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Új hozzászólás Aktív témák