Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sasa311

    veterán

    válasz Damage #24 üzenetére

    Jól látod, hogy máshol máshogy működik...
    Akár csak menjünk tőlünk nyugatabbra, pl. németországba vagy (az oly sokak által szidott) USA-ba. Ott ha megállít egy autót a rendőr, a sorfőrnek az első dolga, hogy kiszáll a kocsiból, felmutatja a kezét és szó nélkül felmutat mindent, amit a rendőr kér. Nem próbálkozik, nem ''szemtelenkedik''.
    Másrészről itt a rendőr elkéri az iratait, és ha minden rendben és nincs semmi gyanús, akkor csak azért, hogy megkenjék nem szedi atomjaira az autót, 3 perc és már mehetsz tovább is. Itt a különbség.

    De félreértés ne essék, itthon sem minden rendőr aluliskolázott megalomán kisebbségikompleyusos töcs, ahogy páran gondolják. Csak van ilyen is.....

    Csak, hogy on is legyek, mesélek én is sztorit:
    1., Barátnőmmel sétáltunk a dunaparton kb 3 hete este (8 felé). Örsön parkoltam, mentünk volna Blaháról piros metróval hazafele. ALuljáróban kb 8 rendőr beszélgetett. (na most tudni kell, hogy én átlagos vagyok, 185cm, 67 kg, Hannibal lechterre sem hajazok, barátnőm szintén nem tömeggyilkos kinézetű...)
    Szóval leérünk a tömeggel az aluljáróba, egymás kezét fogva, semmi duvajkodás vagy hangoskodás. Lent az aluljáróban 8-10 punk kannásborozik. Ez nem zavar senkit. Arréb 5-6 kisebbségi benszülött valami bicskával hadonászik, mutogatja a többinek. Na és mi a yard első dolga? 4-en szó szerint körbevesznek minket, nem mondanak semmit. Mondom jó estét, segíthetek? Erre egy motyogós, kb 22-23 éves rendőrcsaj elhadarja, hogy személyit, mert ellenőrzés lesz. Jólvan, megmutatom, barátnőm is... Nézik, bediktálják, várunk, hogy visszaigazolják, nem én vagyok a baltás gyilkos...
    Közben hogy honnan jövünk és mit csinálunk?! Hát erre nem tudtam mit mondani feszült idegállapotomban, csak annyit, hogy magánügy... Visszaigazolták, hogy nem mi öltük meg Merlnim Monrót, és elmehettünk... Közben a 4 rendőr folyamatosan méregetett... Jó, ez ''csak'' 5 perc volt. De miért velünk foglalkoznak, nem a fent leírt emberekkel?!
    2., Még nyáron mentem barátnőmhöz gyalog, Köki, akkor épp 3 rendőr odajön hozzám a buszmegállóban (zenéthallgattam), hogy igazoltatás.. Kérdi hova megyek így délelőtt (értitek, így délelőtt? :D ) Mondom barátnőmhöz. Na és viccesen, hogy van-e nálam olyan, aminek nem kéne? Mondom nincs... Akkor megmotozhatjuk? Na erre válaszoltam, hogyha élvezné.. (na ez lehet baromság volt :DDD ) kipakoltatták még a füldugómat is, persze egy taknyos zsepi sem volt nálam, amibe beleköhettek volna, kár, hogy közbe elment a busz :( Aztán megköszönték, és elhúztak.
    3., Hajnali 3 körül, Ferenc körút metró aluljáróban 2 rendőr egy gumilabdával játszott :DDD

    Amúgy csak én érzem magam feszülten, mikor a rendőr igazoltat? Vagy mostmár felteszek egy fotót, és mondjátok meg tömeggyilkos fejem van? :))

    Nekem még ''pozitív'' tapasztalataim nem voltak rendőrrel sajnos :( Hozzáteszem évente kocsival is min. 3-4X és gyalog is kb 4-5X megállítanak, eddig 1X büntettek meg, mert lejárt a zöldkártyám. A többi alkalommal én mindig igazságtalannak éreztem, mivel nemhogy szabálytalan vagy törvénysértő, de még csak gyanús sem voltam...

    Persze ettől még '' nem minden rendőr Fax'', mielőtt valaki ezt rámragasztja, csak nekem nincs velük szerencsém :)

    [Szerkesztve]

    Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

Új hozzászólás Aktív témák