- Samsung Galaxy S22 és S22+ - a kis vagány meg a bátyja
- Yettel topik
- Google Pixel 7a - venni vagy nem venni?
- Magisk
- Mobil flották
- iPhone topik
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- Red Magic 10 Air - gaming telefon is lehet kecses
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Poco F5 - pokolian jó ajánlat
Aktív témák
-
WN31RD
addikt
válasz
operator10 #4916 üzenetére
IDE vinyók:
hda: primary master
hdb: primary slave
hdc: secondary master
hdd: secondary slave
hde: ...
SCSI vinyók:
sda, sdb, sdc, ...
Az SATA vinyókat a kernel verziójától függően tekintheti a rendszer IDE, illetve SCSI vinyóknak is.
Partíciószámozás:
Elsődleges partíciók: 1, 2, 3, 4
A logikai partíciókat tartalmazó kiterjesztett partíció is ezek közül kerül ki.
Logikai partíciók: 5, 6, 7, ... (akkor is, ha nincs 4 db. elsődleges partíció)
És innentől átadom a helyet valaki másnak, mert le kell lépnem egy időre. -
-
WN31RD
addikt
válasz
operator10 #4913 üzenetére
A cat /proc/partitions parancs pl. segíthet.
-
WN31RD
addikt
válasz
operator10 #4908 üzenetére
Nem, ez egy hibaüzenet, tehát nem sikerült.
Kihagytad a szóközt a /dev/sda2 és a /mnt/windows közül.
Egyébként ha kiadod a mount parancsot paraméterek nélkül, akkor felsorolja az összes felcsatolt partíciót. Ezzel is lehet ellenőrizni, hogy sikerült-e. -
WN31RD
addikt
válasz
operator10 #4906 üzenetére
A partíció tartalma a mount parancs második paramétereként megadott könyvtárban elérhető, feltéve, hogy tényleg sikerült felcsatolni a partíciót.
-
WN31RD
addikt
válasz
operator10 #4904 üzenetére
Olvasd el a mount parancs doksiját: man mount
Egyébként, ha csak nem olyan kernelt csináltál magadnak, amiből hiányzik az NTFS illetve FAT támogatás, akkor semmi különös nem kell hozzá, egyszerűen csak a mount eszköznév könyvtárnév parancsot kell kiadni, mint bármely más típusú partíció felcsatolásához.
Pl.: mount /dev/hda2 /mnt/windows -
WN31RD
addikt
válasz
_Petya_ #4838 üzenetére
''Ilyenkor, ha resetet nyomok, sérülhet a filerendszer?''
Sérülhet. Ha naplózó filerendszert használsz (ext3, reiser, xfs, jfs), akkor egész gyorsan helyrerántja magát egy ilyen incidens után, de az előfordulhat, hogy ha épp írt a gép valamilyen file-ba, akkor annak a tartalma helyrehozhatatlanul megsérül.
A nagyobb biztonságért megpróbálkozhatsz az ext3 filerendszer data=journal opciójával, de ez általában csökkenti a teljesítményt. -
WN31RD
addikt
válasz
loszerafin #4792 üzenetére
Próbáltad ezeket a programokat: xpdf, gpdf, kpdf?
-
WN31RD
addikt
válasz
loszerafin #4788 üzenetére
''Ezért azután felesleges is belenéznem a fájlba, ha jól okoskodok.''
Jól okoskodsz. -
WN31RD
addikt
válasz
loszerafin #4787 üzenetére
A Mac OS X nem Linux, hanem BSD alapú. Bővebben: link
-
WN31RD
addikt
válasz
operator10 #4776 üzenetére
Próbáld ezt:
sudo passwd
Először lehet, hogy a saját jelszavadat kéri, aztán megadhatod az új root jelszót, már ha működik az ilyesmi Ubuntuban. -
WN31RD
addikt
107D-m nincs, de volt 106D, most pedig 108D van. Mindkettőre rögtön felraktam a vásárláskor elérhető legújabb RPC-1-es firmware-t (a DVD ''világfelosztásért'' megérdemelnék néhányan a karóba húzást). A 106D-t először 2.4-es kernel alatt SCSI emulációval használtam a Gentoo és Debian alap cdrecord és growisofs csomagjaival, majd 2.6-os kernellel IDE módban, a 108D-t csak 2.6-os kernellel Debian alatt. Tökéletesen működött mindkettő, illetve a 108D még működik.
-
WN31RD
addikt
válasz
_Petya_ #4198 üzenetére
Ajánlom figyelmedbe a következő programot: qtparted
Egyes filerendszerek átméretezése:
resize2fs, resize_reiserfs, xfs_growfs, (jfs: ) mount -o remount,resize
Továbbá ajánlom, hogy ismerkedj meg az LVM-mel, hasznos dolog: man lvm, illetve Bővebben: link
Végül egy nagyon fontos dolog: Olyan szünetmentes táp nélkül, ami elég sokáig elbírja a géped (vagy laptop esetén jó állapotban levő aksi nélkül), a jelenleg elérhető eszközökkel nem lehetséges az adatvesztés kockázata nélkül átméretezni egy partíciót. Tehát ha nincs egy komolyabb UPS-ed (vagy jó állapotú aksi a laptopodban), akkor a következő a megoldás: Másik partícióra (vinyóra, hálózatra, stb.) adatokat átmásol, partíciókat, köteteket, stb. átrendez, új filerendszereket létrehoz, majd mindent visszamásol, és a rendszert bootolhatóvá tesz. Ha nem így csinálod, akkor egy áramszünet vagy akár kis áramingadozás is tönkrevághatja az adataidat, ill. azok egy részét.
[Szerkesztve] -
WN31RD
addikt
Bármilyen, egyszerű szöveget szerkeszteni képes szövegszerkesztővel, amit root-ként futtatsz. Grafikus felületet ugye nem indítunk root-ként, nagyobb grafikus programot nem futtatunk root-ként, kicsit is csak akkor, ha elengedhetetlenül szükséges, tehát azt ajánlom, hogy valamilyen konzolos szövegszerkesztőt keress. Pl. a Midnight Commander (mc) szövegszerkesztője ilyesmire tökéletes, vagy nano, pico, stb. (Vagy vi, emacs, de ha nem ismered őket, inkább ne próbálkozz ezekkel.)
-
WN31RD
addikt
Megoldható. A GRUB konfig file-jában (általában /boot/grub/menu.lst) át kell írni a ''default'' bejegyzést. A ''default 0'' az első oprendszert indítja alapértelmezettként, a ''default 1'' a másodikat, stb.
De lehet (valószínű), hogy a SuSE-nak van valami kattintgatós felülete is, ahol ezt be lehet állítani. -
WN31RD
addikt
A víruskergető miatt ne fájjon a fejed, jelenleg ugyanis nincs ilyenre szükség Linux alatt, kivéve, ha más gépeknek akarsz szűrni (pl. file szerveren vagy email szerveren).
Logolni normális Linuxok a /var/log/ alá szoktak, itt nézelődj. Egyszerű szöveg file-ok, illetve ami téged érdekelhet, azok egyszerű szöveg file-ok, pl. kern.log, messages, syslog.
Szerk.: De zéró linuxos tudással (feltételezem, BSD-s, stb. tudás sem figyel be) nem lesz könnyű értelmezni a logokat. Szvsz legegyszerűbb az lenne, ha találnál valakit, aki eléggé otthon van az UHU-ban (tipp: van UHU-s topic a PH!-n), és ismeri ezt a hibát, vagy valakit, aki legalább általában ért a Linuxokhoz, és hajlandó helyben megnézni a gépedet.
[Szerkesztve] -
WN31RD
addikt
Hát... Az UHU-t nem ismerem alaposabban, de a Linuxokra nem jellemző, hogy sokmindent megtalálnak ''maguktól'', viszont ha mégis, akkor azt általában gyorsan megtalálják. Szóval bootoláskor nemigen kell nagyon sokat várni: Vagy megy, vagy nem megy.
Én egy LiveCD + chroot + LILO/GRUB rendberakással megoldanám a problémát, de talán van valami egyszerűbb módszer az UHU-nál, amit majd valaki más elmagyaráz... -
WN31RD
addikt
VMware: Jó program, ha ilyesmire van szükséged, mindenképpen érdemes kipróbálni.
Nem ingyenes cucc, ezzel, gondolom, tisztában vagy. Persze könnyen lehet kulcsot találni hozzá a neten, illetve akinek komolyan szüksége van rá, annak megéri megvenni, a Workstation verzió - a program tudásához képest - nem drága.
Ha ingyenes alternatívát keresel, akkor a Bochs-nak nézz utána (de az nem ugyanazt, és nem ugyanúgy tudja, mint a VMware, és a felhasználói felülete is kevésbé barátságos, erre készülj fel). -
WN31RD
addikt
Szokott a konfig file-ban kikommentezett minta ModeLine lenni, vagy esetleg nem kikommentezett ModeLine-ok. Ha van ilyen, akkor közvetlenül azok után másold be az újat.
Egyébként a használt monitorodnak megfelelő Section-be kell írni a ModeLine-t. (Lehet több monitor Section is, de nem jellemző.)
A konfig file kulcsszavai nem érzékenyek a kis és nagybetűkre. Hivatalosan ModeLine, de igazából mindegy.
Szerk.: A man xorg.conf parancs hatására megjelenő doksi olvasgatása hasznos lehet...
[Szerkesztve] -
WN31RD
addikt
xvidtune: A ''Show'' gomb megnyomására kiír egy ún. modeline-t a konzolra, ahonnan elindítottad.
Ezt a modeline-t kell belehegeszteni az X konfig file-jába.
Tehát ha pl. azt mondja az xvidtune, hogy
''1024x768'' 65.00 1024 1040 1176 1344 768 770 776 806
Akkor a konfig file-ba (pl. /etc/X11/XF86Config-4) beírod a következőt:
ModeLine ''1024x768'' 65.00 1024 1040 1176 1344 768 770 776 806
Plusz lehet variálni azzal, hogy a végére rakod, hogy -hsync -vsync, esetleg valamelyik, vagy mindkettő pozitív.
Megint lassú voltam...
[Szerkesztve] -
WN31RD
addikt
Legjobb tudomásom szerint nem lehet. A drivereket le lehet szedni netről, de a teljes recovery cuccot nem. Már csak azért is furcsa lenne, ha le lehetne tölteni, mert benne van a teljes Windows telepítő, egyedi termékkulccsal, mindennel.
Egyébként pont 5 CD lett a teljes mentés, szóval kicsit sok ahhoz, hogy mindenki netről szedje le.
Az IBM-től meg lehet rendelni a recovery CD-ket, de az pénzbe kerül, legalábbis Magyarországon. -
WN31RD
addikt
válasz
dr_strange #3773 üzenetére
De az is letölti a leveleket szűrés előtt, nem?
Ha esetleg nem tölti le, hanem közvetlenül a szerverről töröl, akkor viszont nagyon nagy probléma a false positive. -
WN31RD
addikt
válasz
zLegolas #3770 üzenetére
Hacsak nem nagyon lassú (pl. modem) vagy nem átalánydíjas neted van, vagy hacsak nem szokatlanul nagy méretű SPAM-eket kapsz, nem hiszem, hogy gondot jelent, ha letöltesz néhány száz KB-ot feleslegesen. (Magyarul: ADSL/kábel/egyéb szélessáv esetén nem érdemes problémázni ezen.)
Szerver oldalon jól lehet szűrni pl. a spamassassin-nel. Az amavis+spamassassin+clamav pl. egy egész jó SPAM és vírus elhárító megoldás. De ezt a szerveren kell beállítani, ha nem te üzemelteted a szervert, akkor nem tudod megcsinálni.
Kliens oldalról esetleg lehet próbálkozni azzal, hogy először csak az emailek fejléceit töltöd le, és azok alapján szűrsz. Aztán, ami a fejléc alapján SPAM, azt törlöd a szerverről, letöltöd a maradékot, és még egyszer, ekkor már a teljes emailt megnézve szűrsz. Erre nem ismerek automata megoldást, de lehet, hogy más igen. -
WN31RD
addikt
válasz
zLegolas #3766 üzenetére
Nos, ha nem akarsz semmivel ''görcsölni'', akkor nemigen tudunk javasolni semmit. Ha lenne gyors, hatékony és egyszerű megoldás, mindenütt azt alkalmaznák.
Én azt mondom, nézz utána a szűrési lehetőségeknek, sokat javíthat a közérzeteden.
Ha saját email szervered van, próbálkozhatsz olyasmivel is, hogy mindenkinek más-más, véletlenszerűen generált emailcímet adsz meg (pl. zlegolas-4765245@szerverneve.hu), és így nyomon tudod követni, hogy kinek a bűne, hogy SPAM-et kapsz, és letilthatod a célponttá vált címeket.
(Persze az ilyesmivel sokkal többet kell görcsölni, mint egy egyszerű szűréssel, nem biztos, hogy megéri.) -
WN31RD
addikt
Nem, ezt a dd sem oldja meg. A linux képes bármilyen blokk eszközön bármilyen filerendszert használni, míg sok más operációs rendszer nem. Tehát ha pendrive-ra kerül ISO9660 filerenszer, akkor azt pl. a Windows nem tudja olvasni, mert úgy gondolja, hogy pendrive-on olyan nem lehet.
Bootolni nemigen fogsz tudni ilyen módszerrel... Bootolós CD-ből pendrive-ot csinálni ennél lényegesen bonyolultabb dolog (már amelyikből egyáltalán lehet). -
WN31RD
addikt
Oké, már értem.
A /dev/sda1-en a pendrive első (feltehetően egyetlen) partíciója van, maga a pendrive a /dev/sda lesz.
Linux alól minden további nélkül működni fog a pendrive-on levő ISO image (ahogyan a CD-re írt ext2-t is olvassa), más oprendszerek alatt viszont gondjaid lesznek. -
WN31RD
addikt
válasz
zfarkas #3561 üzenetére
Egyszerűbb megoldás: Ne a Windows-zal, hanem valamilyen más szoftverrel készítsd el a FAT filerendszert. A Windows tökéletesen fogja tudni használni. Linux alatt pl. a mkfs.vfat parancs lehet a segítségedre.
Bonyolultabb megoldás: Windows alá van ext2 driver, megpróbálhatsz ilyesmivel trükközni. Nem tudom, mennyire stabil és megbízható, de talán másnak van tapasztalata vele.
[Szerkesztve] -
WN31RD
addikt
válasz
tierbatyo #3549 üzenetére
Forgass új kernelt, amiben a ''Processor type and Features''/''High Memory Support'' 4 GB-ra van állítva.
Ismert probléma egyébként: Bővebben: link -
WN31RD
addikt
Annyit még, hogy szerintem nem igazán nehéz akár kézzel belőni egy olyan tűzfalat, amely tökéletesen megfelel arra a célra, hogy egy otthoni gépet védjen. Ha mindössze annyit csinál, hogy a kívülről érkező NEW és INVALID csomagokat elhajítja, az már komoly védelmet jelent. Persze lehet tovább finomítani, de 99%-ban ez elég otthonra.
-
WN31RD
addikt
Ezt keresed? Google -> Bővebben: link
-
WN31RD
addikt
Mivel csináltad meg a mostani szabályokat? Célszerű lenne ugyanazzal a progival belenyúlni.
Egyébként én kézzel (szövegszerkesztő) állítgatok ilyesmit... próbáld meg, nem vészes. (Doksik: Bővebben: link) -
WN31RD
addikt
válasz
Old Death #3099 üzenetére
2: A megoldás függ a feladat pontos értelmezésétől, pl. mit értünk ''szó'' alatt, stb. Egy értelmes megoldás a következő:
cat *.txt | grep -E '^ *([^ ]+ +){4}[^ ]([^ ])([^ ]*\2)? *$' | wc -l > egyszam.txt
Amit az 1-re írtál, az nem jó. Valami ilyesmi valószínűleg működne, de ahogy leírtad, úgy biztosan nem. -
WN31RD
addikt
válasz
Old Death #3099 üzenetére
3: set | grep '^\([^ =][^=]*\)=\1$' | cut -d= -f1 > szval.txt
Környezeti változók, ld.: Bővebben: link
(A többi megoldás hosszabb, azokat majd leírja valaki más, aki kevésbé lusta.)
Szerk.: Javítva.
[Szerkesztve] -
WN31RD
addikt
válasz
zfarkas #2576 üzenetére
Ez is biztos nagyon tetszene: Bővebben: link
-
WN31RD
addikt
válasz
dr_strange #2145 üzenetére
NTFS-re is telepíthető Linux: Topologilinux Bővebben: link
Szerk.: Inkább NTFS-be, mert egy image file-t csinál akár NTFS partícióra is, és abban ''lakik'', saját filerendszerrel.
[Szerkesztve] -
WN31RD
addikt
válasz
Cathfaern #2118 üzenetére
''Ez elvileg oké, de akkor a mellettem lévő gépen miért indul el alapból rootként?''
Egyértelmű helyzet: Meg van átkozva valamelyik gép.
Tűzz egy-egy méretes lapulevelet mindkét füled mögé, és az indiánok esőtáncát imitálva ugráld körbe a számítógépeket 33-szor. Ez majd megoldja a problémát: Megtöri az átkot, és onnantól kezdve ugyanúgy fognak a gépek működni.
(Én is sorry...)
-
WN31RD
addikt
válasz
Cathfaern #2116 üzenetére
A ''connection to '':0.0'' refused by server'' oka az, hogy a root home könyvtárában levő .Xauthority file-ból hiányzik a megfelelő kulcs, ami lehetővé tenné, hogy a grafikus program csatlakozni tudjon a te felhasználódnak az X szerveréhez. Erre a problémára többféle megoldás létezik, az egyik az ''xauth merge'' módszer.
Példa:
su - -c ''xauth merge $HOME/.Xauthority; export DISPLAY=$DISPLAY; parancs_amit_rootként_futtatni_akarsz''
Másképp is megoldható a dolog, pl. a home könyvtáradban levő .Xauthority file-nak a /root-ba való átmásolávádal, vagy a XAUTHORITY környezeti változó beállításával, vagy egy ''xhost + localhost'' (biztonsági kockázata lehet!), vagy használhatod a pam_xauth PAM modult..
-> man, Google, stb.
Soha nem vetemednék arra, hogy KDE appot futtassak rootként (igazából igyekszem elkerülni az összes KDE/Gnome/@#$*! cuccot), úgyhogy nem tudom, kell-e valami hasonló a KDE saját dolgainak, de a Google a barátod.
[Szerkesztve] -
WN31RD
addikt
Nincs vele tapasztalatom, de jónak tűnik: Bővebben: link
-
WN31RD
addikt
válasz
vtechun #1776 üzenetére
''ezt az iocharsetet hol kell állítani? sambában? smb.conf?''
RTFM!
man smb.conf
Azt kell beállítani, hogy a Linux alkalmazások ugyanazt a karakterkiosztást használják, mint a Samba.
Még néhány tipp (Google):
Bővebben: link
Bővebben: link
[Szerkesztve] -
WN31RD
addikt
Mégis mit vársz? Varázsolni a Linux sem tud. Ha több memóriára van szüksége a programoknak, mint ami a gépben van, akkor bizony a lemezhez kell nyúlni, az pedig lassú, még Linux alatt is.
Ezzel együtt szerintem a Linux ilyen szempontból jobb, mint a Windows. Nézz meg egy memória szempontból terhelt gépet miután nem használtad éjszaka: a Windows elég sokáig fog töltögetni, mert idióta módon kilapozott olyasmiket is a memóriából, amiket talán mégsem kellett volna. Linux alatt ez a probléma kevésbé jelentkezik. A másik előnye a Linuxnak, hogy az egész rendszer, beleértve a felhasználói programokat is, összességében testreszabhatóbb, és nagyobb a választék, főleg a kisebb, egyszerűbb programok tekintetében. Úgy érdemes összeválogatni a használt programokat, hogy az adott hardveren számodra megfelelő sebességgel fussanak. Én pl. általában azokat a programokat részesítem előnyben, amelyek éppen tudnak annyit, amire szükségem van, és emellett a lehető legkisebbek, legegyszerűbbek (ez azért is jó, mert ha valami gáz van velük, könnyebb belenyúlni a forráskódba).
Használtan én anno 486-oson 8 MB RAM-mal Linuxot, és bizony kényelmesebb volt (megfelelően beállítva), mint a Windows 98. (Említettem már ezt valahol a fórumon... jelentős részben ekkor és emiatt fordultam a Linux felé. - Azóta már természetesen más szempontokat, úgy mint nyílt forráskód, ''szabadság'', az emberi tudáshoz való alapvető jog, stb., is nagyon fontosnak tartok, és ezek nem kevésbé kötnek a Linuxhoz, mint a praktikus megfontolások.)
[Szerkesztve] -
WN31RD
addikt
válasz
eddie303 #1488 üzenetére
Nem lehet ISO-t írható módban felcsatolni. Az ISO9660 filerendszert nem arra találták ki, hogy írható legyen, ezért nem lenne egyszerű olyan filerendszer modult készíteni hozzá, ami írni is tud bele. Elvileg megoldható persze megoldható a dolog, és elképzelhetőnek tartom, hogy létezik valamilyen fizetős Windowsos program, ami tud ilyesmit (sőt, mintha már láttam is volna ilyet, de már nem emlékszem pontosan), de ez nem rendeltetésszerű használata az ISO9660 filerendszernek.
-
WN31RD
addikt
Nem tudhatom pontosan, hogy a te rendszered miért csinálja ezt (akár valami hiba is lehet), de általánosságban a következőket mondhatom:
A Linux elég intelligensen kezeli a memóriát, swapet, lemez cache-eket, stb., ez nagy vonalakban a következőket (is) jelenti: Ha van szabad fizikai memória, azt lemez cache-nek használja, hogy a lemezműveleteket felgyorsítsa. Ha elfogy a szabad fizikai memória, akkor elkezdi kidobálni a fizikai memóriából az olyan objektumokat, amelyeket betölthet lemezről is, tehát pl. egy shared lib, vagy egy végrehajtható file csak olvasható részeit, csak olvasható, vagy nem módosított mmap területeket, különféle eldobhatóként megjelelölt memóriaterületeket, stb. Nincs értelme ezeket a swapbe kirakni, mert az eredeti helyükről is kb. ugyanolyan gyorsan visszaolvashatóak, és akkor még az írási műveletet is megspórolta. Swapbe csak olyasmi kerül, ami lemezről máshonnan nem beolvasható, tehát változó adat.
Ezért, ha rengeteg programot, és az azokhoz tartozó rengeteg könyvtárat betöltöd egyszerre, akkor azt veszed észre, hogy a rendszer sokat lapoz, de a swap mégis majdnem üres. Ez normális, és a fentebb vázoltak miatt nem javít a teljesítményen, ha több swapet kapcsolsz be (mert nincs is rá szükség). Megoldási javaslatok: 1. használj kevesebb programot egyszerre, vagy 2. rakj több RAM-ot a gépedbe. -
WN31RD
addikt
A root (/) partícióhoz érdemesebb ReiserFS-t használni, a legtöbb esetben (legalábbis tipikus otthoni felhasználás esetén) érezhetően gyorsabb, mint az ext2/ext3. (És már elég régóta teljesen megbízható is.)
Swapnek nem feltétlenül kell annyi hely, mint amennyi a fizikai memória. Igazából, ha van elég fizikai memória (512 MB már bőven elégnek számít a legtöbb otthoni felhasználásra), akkor nem is feltétlenül kell swap, csak fölöslegesen foglalná a helyet, kihasználva úgysem lenne. Az a lehetőség pedig mindig megvan, hogy ha netán mégis kellene valamilyen nagyon nagy programnak, átmenetileg, akkor be lehet kapcsolni egy swap file-t, majd, ha már nincs rá szükség, akkor kikapcsolni, és törölni.
Persze az is teljesen elfogadható álláspont, ha valaki azt mondja, hogy a sok-sok GB-os HDD-jén úgyis elfér az a pár száz MB-os (esetleg 1-2 GB-os) swap, és akkor miért ne. -
WN31RD
addikt
válasz
eddie303 #1452 üzenetére
Debian alatt itt van: /usr/bin/gnome-commander
(Bővebben: link) -
-
WN31RD
addikt
Az új Samba tud ilyesmit, van egy Recycle Bin VFS modul. Még soha nem használtam, tehát tapasztalatom nincs vele.
Itt találsz róla bővebb infót: Bővebben: link -
WN31RD
addikt
''Legjobb'' böngésző természetesen nincs, mert függ az igényektől és a lehetőségektől, hogy kinek mi felel meg legjobban. A Mozilla egy erőforrászabáló nagy dög (jó böngésző, csak túlméretezett), ezért nem kifejezetten gyors gépre inkább a Firefoxot ajánlom.
Tömörítések: az mc jó megoldás, egyébként pedig a következő parancsok segíthetnek: man tar, man gzip.
[Szerkesztve] -
WN31RD
addikt
válasz
eddie303 #1258 üzenetére
Nem rossz a Gentoo, sokat használtam, egyáltalán nem mondhatom, hogy ''nem jön be''. Inkább csak úgy döntöttem, hogy hosszú távú használatra nem az a legalkalmasabb.
Számomra a Gentoo inkább kísérleti rendszer: Sok jó ötlet van benne, sokat lehet tanulni az ebuild file-okból, sok új cuccot beleraknak, és nagyon egyszerű kipróbálni, mert az ebuild általában működik jól.
De azért az én tapasztalataim szerint a Debian más szinten van, ami a csomagok kiteszteltségét és összehangoltságát illeti.
Továbbá az, hogy szinte mindent forrásból rak fel, szerintem nem előny. Nagyon sok időt elvesz, és itt nem elsősorban egy telepítésre gondolok, mert az csak egyszeri alkalom, hanem pl. egy rendszerfrissítés/upgrade-re, vagy arra, ha már az X-dik gépre kell felpakolni egy oprendszert (persze nem mindre ugyanolyat, mert az egyszerű helyzet lenne). Jó poén persze mindent forrásból pakolni (fordítottam én OpenOffice-t is Gentoo alatt), de előnye csak akkor van, ha tényleg módosítasz is valamit a forráson. Ez pedig kevés csomag esetében fordul elő, és ha ilyenre van szükség, nem nehezebb Debian alatt belepiszkálni a forrásba, mint Gentoo alatt. (Sokan nem tudják, mert ezt nem reklámozzák túlságosan, mivel ritkán van rá szükség, de Debian alatt is nagyon könnyű forrásból telepíteni a cuccokat.) Mellesleg a közhiedelemmel ellentétben kevés alkalmazás profitál jelentősen abból, ha az adott processzorra optimalizálják, 1-2%-os sebességnövekedésért pedig nem várok órákat. (Mint ahogy 10%-os sebességnövekedésért nem veszek 2x annyiba kerülő processzort, pedig megtehetném, hanem inkább elvagyok a Duronnal.)
Ezzel együtt jópofa a Gentoo, de szerintem leginkább két esetben érdemes használni: 1. ha valamilyen különleges igénynek ez felel meg legjobban, 2. ha valakinek (irracionális - de ebben semmi rossz nincs) örömet okoz a tudat, hogy mindent forrásból pakolt fel, és a saját gépére optimalizálta. -
WN31RD
addikt
válasz
eddie303 #1256 üzenetére
Ajánlom figyelmedbe a Debiant akkor. Összességében (mert persze nem tökéletes ez sem) a legjobban átgondolt és összeállított disztribúció szerintem.
(Mellesleg mostanában migrálom lassan az egyik Gentoo-s rendszeremet Sarge-ra, szóval azt is kipróbáltam és ismerem.)
Ez nem disztro flame akar lenni (távol álljon tőlem), inkább csak jó tanács, vagy tipp, amit ha van kedved és időd, kipróbálsz. -
-
WN31RD
addikt
válasz
eddie303 #1250 üzenetére
Alapértelmezés szerint igen. Az adduser létrehoz egy, a felhasználó nevével megegyező nevű csoportot, és ez lesz a létrehozott felhasználó elsődleges csoportja.
Az /etc/adduser.conf file-ban levő USERGROUPS bejegyzésnél lehet beállítani az alapértelmezett viselkedést.
Azért hasznos ez egyébként, mert így a felhasználó saját csoportjába fel lehet venni azokat az egyéb felhasználókat, akiknek pl. írási vagy olvasási jogot akar adni a home könyvtárára. -
WN31RD
addikt
Itt minden szükséges infót megtalálsz: Bővebben: link
-
WN31RD
addikt
''Hangkártya: EPoX 4PEA800-ra integrált RealTek hangkari''
Elvileg ez AC'97-tel kompatibilis... próbáld meg az intel810-es drivert használni.
De sajnos ez nem kezel minden AC'97-tel kompatibilis hangcuccot megfelelően (vagy nem minden hangcucc kompatibilis teljesen az AC'97 szabvánnyal, hiába van ráírva)... Egy próbát azért megér. -
WN31RD
addikt
Sajnos a kábelmodem USB-n keresztül valószínűleg nem fog menni.
Nézd meg ezt: http://broadband.motorola.com/noflash/sb_faq.html#p28
Elég egyértelmű...
Viszont a Google kidobta a következőt:
http://www.modemhelp.net/vblite/showthread.php3?threadid=1719
''I'm using Debian 3.0 and working with the sb4200 just fine. I'm using the ethernet connection of the sb4200 and it works great. I didn't try yet to use the USB option.''
Szóval próbáld meg USB helyett az ethernet csatlakozón keresztül használni. -
WN31RD
addikt
válasz
steveetm #434 üzenetére
Ismerem, és tényleg nem rossz az Evolution, de én speciel nem szeretem az Outlook-szerű kinézetét, és sajnos hiányoznak belőle olyan szolgáltatások, amelyekre pedig szükségem van, pl. selective download. Egyébként most megnéztem az 1.4.3-as verziót (utoljára egy régebbit láttam), és ígéretesnek tűnik, sokat fejlesztettek a beállítási lehetőségein ahhoz képest, amire emlékszem.
-
WN31RD
addikt
válasz
Cathfaern #432 üzenetére
Anélkül, hogy hittéríteni próbálnék
, ajánlom figyelmedbe a sylpheed illetve inkább a sylpheed-claws
levelezőprogramot. Linux alatt egyértelműen és messze a legjobb, amivel eddig találkoztam (legalábbis az én szempontjaim és igényeim alapján).
http://sylpheed.good-day.net/
http://sylpheed-claws.sourceforge.net/ -
WN31RD
addikt
-
WN31RD
addikt
Nézd meg a gqview-t, szerintem egész jó.
http://gqview.sourceforge.net/
Aktív témák
Hirdetés
- Eladó steam/ubisoft/EA/stb. kulcsok Bank/Revolut/Wise (EUR, USD, crypto OK)
- Assassin's Creed Shadows Collector's Edition PC
- Kaspersky, McAfee, Norton, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- LG 39GS95UE - 39" Ívelt OLED / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / 1300 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
- Samsung Galaxy S23 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! Dell Latitude 7280 - i7-7GEN I 16GB I 256SSD I 12,5" FHD Touch I Cam I W11 I Garancia!
- Prémium! Felsőkategória! Asus Rog Strix Maximus Z790 Hero Wi-fi Alaplap!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest