- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- A piac legerősebb kameráját ígéri a Xiaomi 17 Ultra
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Poco F6 5G - Turbó Rudi
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Almás kagylót főznek Cupertinóban
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Milyen okostelefont vegyek?
-
Mobilarena
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
#73749248
törölt tag
válasz
Tanisz
#26344
üzenetére
Ha már sonar ilyen lelkesen lebeszélt róla, akkor részemről egy belevau: én azt csinálnám, hogy egy nagyon alap, minimal rendszert rá, ami szinte bármi lehet (RHEL/CentOS környékén a SELinux, Ubuntu esetében az apparmor jelenthet némi kihívást bizonyos esetekben) és a tényleges szolgáltatásokat virtuális gépbe tenném.
Azokat is úgy, hogy külön vm az elsődleges feladatokra és külön a felsorolt adatbázis szerver, webszerver, alkalmazás szerver.
Virtuális gépeket (én kvm, virtualbox párosig jutottam, xen-t, vmware variációkat nem nagyon használtam) ha muszáj, lehet akár vnc-n keresztül is használni, illetve meg nem mondom, hogy pl. a virt-manager alapállapotban milyen protokollal (A Spice nem tudom, mit jelent, alternatívaként itt is van vnc) használja a távoli konzolt, de azzal is lehet jól használni. Igaz, én csak karakteres konzolt használok vele távoli gépen.
Egyáltalán: a felsorolt feladatokhoz minek a GUI?
Egyébként ha csak alkalmanként kell grafikus felület, akkor simán "ssh -X" lépek be (Windows-on ehhez korábban kellett egy cygwin és rá egy X11, nem tudom, a linux subsystem változtatott-e rajta valamit, de azt hiszem, nem) -
sonar
addikt
válasz
Tanisz
#26344
üzenetére
Szia,
RDP elérés a legutolsó RHEL/CentOS7.4 gyel überszívás. Se RDP se xdmcp nem működik.
Bár a távelérés leginkább ablakkezelőtől függ. Ubuntu-ra szoktam rakni lxde-t, ha nem kell design elem. Ott frankón szokott működni
Amúgy a server os-ek nagyon testreszabhatóak, csak jó sokat kell vele dolgozni mire egy minimal install-t belaksz
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen TV-t vegyek?
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vicces képek
- Hosszú premier előzetest kapott az Arknights: Endfield
- BestBuy topik
- Viccrovat
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! Részletfizetés 0% THM ÚJ AMD RYZEN 8500G/7600/8700G/7800X3D processzor 3 év 27% áfa
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A14/Samsung Galaxy A34/Samsung Galaxy A54
- Telefon felváráslás!! Xiaomi 13T, Xiaomi 13T Pro, Xiaomi 14T, Xiaomi 14T Pro
- Xiaomi Redmi Note 14 Pro / 8/256GB / Káértyafüggetlen / 12Hó Garancia
- nVidia Quadro RTX 3000 Max Q SFF - Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


