Hirdetés
- iPhone topik
- Megtartotta Európában a 7500 mAh-t az Oppo
- Apple Watch
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Örömhír: nem spórol Európán a OnePlus
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Telekom mobilszolgáltatások
- Vivo X300 Pro – messzebbre lát, mint ameddig bírja
-
Mobilarena
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
inf3rno
nagyúr
Hát annyi lenne az igényem, hogy biztonságosan el tudjak érni néhány helyi szolgáltatást, mindezt úgy, hogy rajtam kívül más ne férjen hozzá, és ez a hozzáférés szinte teljesen automatizálva legyen, szóval max jelszót vagy ilyesmit kérjen be egyszer. Ezt meg lehet csinálni SSH tunnel-el? Ha nem, akkor marad a VPN, gondolom azzal igen.
SSH-nál ilyeneket olvastam, hogy érdemes letiltani a root beléptetést meg a jelszavas beléptetést. Ezen kívül kell passphrase az rsa kulcsra. A szervert érdemes másik portra rakni, bár ezt gondolom a router-en is be lehet állítani, hogy port forwarding legyen és kívülre más portot mutasson. A fail2ban-t én is olvastam brute force ellen, de zavar, hogy plusz egy tűzfalat fel kell húznom a belső hálóra. Nekem elégnek tűnik a router tűzfala is, inkább arra tennék IP blacklistet. Nagyjából ilyesmiket olvastam, semmi bonyolult. Azért gondoltam arra, hogy ahelyett, hogy a webszervert próbálnám atombiztosra megcsinálni, SSL-t beállítani, miegymás, inkább átküldöm egy SSH csatornán az egészet, aminél mindent sokkal egyszerűbb megoldani. A gyakorlatban sajnos nem tudom, hogy ez mennyire életképes, vagy hogy a végeredmény olyan lesz e, mint amit szeretnék. VPN-el sosem foglalkoztam, azt még ennyire sem látom át.
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy A26 5G 256GB,Újszerű,Dobozával,12 hónap garanciával
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 5060 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 10400F 16/32/64GB RAM RX 7600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue ProMotion 120 Hz, Pro kamerák 128 GB Használt, szép,100%
- Telefon szerviz helyben - Gyors javítás, akár 30 perc alatt!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


