Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    Ma itt tartunk, 10-20 év múlva nagyon csodálkoznék, hol leszünk, ha - túl azon, hogy az említett keresők kegyetlenül felfejlődnek és igen komoly precizitást hoznak nekünk, ami ugye az idő előre haladtával nem lineáris, hanem inkább exponenciális skálán nézendő - beszáll az AI más üzletágakba is, például a Tesco fog a hűtőmben lévő termékek lejárati ideje és egyáltalán, puszta leltárja mentén szólni nekem automatán utánrendelni ugyanazt valami napról napra tökmás étrendet adó pakkot, egy szintén AI által rólam gyűjtött és megállapított BigData & Analytics folyamatot követően.

    A ChatGPT és a Goole/M$ között az óriási különbség szerintem az, hogy míg a ChatGPT egy AI téren élenjáró megoldás, A Google és a Microsoft számára gyorsabb programozás-fejlesztés téren itt felzárkózni hozzájuk és az élet egyéb területein is felhasználni ezt az AI-t, mintsem a ChatGPT-nek egy csillagosötös, ultra cutting edge fullbrutál AI-val kapirgálni a szemétdombon, mert mondjuk nincs akkora irdatlan-kegyetlennagy méretű adatbázisa historikusan a múltról, emberekről, szokásokról, kihovamegyről, kimitveszről, és még sorolhatnám, mint amivel a Google rendelkezik (a publik érában), a Meta (a szósöl érában) és a Microsoft (mondjuk a vállalati érában). :U

    Úgyhogy ha én most bármelyikbe is tolnék lóvét, az vagy az említett nagyok egyike, vagy maga az OpenAI, azzal a megjegyzéssel, hogy a sorban az utolsó az OpenAI, az AI-technológiát érintő - még - vezető szerepe ellenére, hacsak nem veszik meg holnap aranyáron, vagy ölik meg azzal, hogy mondjuk egy "csak közepes, de azért már egész jó" AI alá betol a Google egy akkora elképzelhetetlenül brutál Data Lake-et, amit még világ nem látott és azon a saját AI-ja amikor elkezd majd működni, uh. Amúgy ahogy eddig áll a dolog, a Microsoft van benne a legjobban a cégben, viszont az ő ismerete a világról bármilyen nagy is legyen, a vállalati szférán túl limitáltabb, mint a Google-é, így végeredményben szerintem jó dolog ma is még Alphabet részvénybe tolni a Bitcoint :))

    Orwell nem látott elég messzire szerintem...

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák