OnePlus 5 - mindenki nyugodjon le!

A Never Settle szlogen Settle Down Please-re változott: az iPhone-t imitáló forma és a dupla hátlapi kamera a kevés változás közül kettő. Jó alapokra ugyanakkor most is erős várat sikerült építeni.

Adatkommunikáció + üzemidő + végszó

A OnePlus 5 komplett adatkommunikációs csomagot biztosít, csak az infra és a barométer hiányzik. A két nanoSIM dual standby technológiával működik, legfeljebb 600/150 Mbps-os átvitellel 4G hálózaton, a hazai frekvenciatámogatás teljes. A vételi minőség remek, a beszélgetési hangminőség pedig átlag feletti, tisztaságban és hangerőben is kielégítő, ha nem is kiemelkedő. A Bluetooth 5.0-s (A2DP, LE, aptX, aptX HD), a WiFi kétcsatornás (802.11a/b/g/n/ac 2x2 MiMo, Direct, hotspot), az USB viszont csak 2.0-s (Type-C, MTP, OTG, USB audio). A földi antennák és routerek mellett a GPS, a Glonass, a BeiDou és a Galileo műholdak is kiveszik a részüket a villámgyors pozíciószerzésből. Akad iránytű (gyakran kell újrakalibrálni), giroszkóp, gyorsulásmérő, hall szenzor és NFC.


[+]

Az akkumulátor 3400 mAh-ról 3300-ra csökkent, ami százalékosan elhanyagolható, generációsan viszont az ember mindig előrelépést vár. Ehelyett minden maradt a régi: ötórás képernyőidőre lehet számítani egynapos használattal, visszafogott nyomkodással pedig a másfél-két nap is kijöhet. Ezen a hardverrel és a háttérfolyamatokkal babráló, akkumulátorkímélő mód csak némileg tud nyújtani. A kulcs most sem a ritka töltés, hanem a gyors: az 5V / 4A-es Dash töltő (amely csak saját, piros USB kábelével működik) másfél óra alatt csurig tölti a OnePlus 5-öt úgy, hogy az első fél órában 50%-ot pakol bele. Elképesztően hasznos, hogy az ember kiugrik egy kávéra, és amikor visszatér, elég nafta van benne a huzamosabb használathoz. 150 niten most is pont 11 órán át lehet netezni vagy 15 órán át videózni töltésenként, szóval előrelépés ebben sem történt, de legalább visszalépés sem.


[+]

Értékelés: OnePlus 5
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 10 pont
Sebesség 10 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 7,5 pont
Ár/érték aránya 9 pont
Hogyan értékelünk?

A OnePlus idén is megcsinálta, a Never Settle szlogen helyett ugyanakkor a Settle Down Please megfelelőbb volna. Kétségtelenül erős alapokra építkezik az 5, de a 3T-hez csak keveset tesz hozzá, ami egy megújulásra áhítozó piacon, egy feltörekvő szereplőtől megtorpanásnak tűnhet. Konkrétan ugyanaz a kijelző és az első-hátsó, 16 megapixeles kamera, ám a hátlapi elvesztette az optikai képstabilizátort, amin csak némileg kompenzál a Dual Pixel fókusz és az f/1,7-es lencse. A telés jövevény, 1,6x-os nagyításával és részlethiányával ráadásul nem nyújt akkora praktikus előnyt, mint a Zenfone Zoom S vagy az iPhone 7 Plus zoomlencséje. Furcsa, hogy kézi módban és videózáskor nem érhető el a másodlencse, de a portrémód egyszerűsége és az algoritmus inkonzisztenciája is azt mutatja: siettették a piacra kerülést, és ezúttal is beletelhet pár hónapba, mire a kódot letisztázzák. A potenciál komoly, ám egyelőre az elődmodell és számos rivális megbízhatóbban szállítja a jó képminőséget. A OnePlus 5 ráadásul drágább lett: 6/64 GB-os kiszerelésben, 125 ezer forint helyett immáron 150-et kell kicsengetni, ami még mindig nem rossz egy mutatós és remekül összerakott, szélsebes csúcskészülékért, főleg a szimpatikus és letisztult OxygenOS felülettel. Mégis az az érzése az embernek, hogy a szedett-vetett duplakamera helyett a felárba egy jobb elsődleges szenzornak, a vízállóságnak és a kávák csökkentésének kellett volna elsősorban beleférnie. Ma, amikor egy Honor 8 Pro / 9 sem spórol a lóerővel, a kamerákkal vagy a tárolós gigabájtokkal, a kényelmesre sikeredett OnePlus 5 mindjárt nem szól akkorát, mint elődei. Így aztán kevés érv van a váltásra azokról erre, de egy vízálló és jobb kamerás S7 edge-et sem feltétlen érdemes lecserélni. Akinek tényleg fontos a duplakamera, érdemes Note8 tesztünket kivárnia és P10 Plus, LG G6 elemzésünket olvasgatnia – ki-ki hogyan oldja meg a kétszenzoros dolgot.


Bár a külső módosult, a OnePlus 5 nem hozott számottevő változást [+]

Aki egyetlen, de megbízható kamerával is kihúzza, mindenképpen nézzen bele a HTC U11 tesztjébe, szerintünk méltatlanul alulértékelt az a mobil. Akinek pedig a remek előlapi képernyőarány a fontos, annak ott a Galaxy S8, de fenjük már a fogainkat az LG V30-ra, az iPhone 8-ra és a Huawei Mate 10-re is. Azt, hogy a OnePlus 5 még mindig versenyben van a piac legjavával, az ajánlott plecsni is bizonyítja, bár ráfér némi szoftveres csiszolgatás, hogy maradéktalanul kiérdemelje. Az viszont, hogy a kérdés nélküli vásárlás helyett most jobb türelmesnek lenni, és bármilyen döntés előtt az őszi ajánlatokat kivárni, mutatja: az 5 nem lett sem Flagship Killer, sem az óriások orra alá dörgölőző, előremutató masina. Az új OnePlus revolúció helyett evolúció, amely sokaknak lesz ideális telefonja hosszú időre, az eladások motorját jelentő rajongótábort viszont nem feltétlenül fogja kielégíteni.

OnePlus 5

Bone123

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Bővültek a OnePlus 5 szín-és memóriavariációi

    Eddig a fekete kiadás jelezte, hogy a legerősebb és legnagyobb tárhellyel szerelt OnePlus 5 birtokában vagyunk, most viszont új színben is elérhető.

  • OnePlus 5 előtt még OnePlus 3 frissítés

    Előzetes, éjszakai fotó és rendszermemóriára tett célzás is a napi OnePlus 5 hírek között, ám a gyártó a tavalyi modellekről sem feledkezett meg.

  • OnePlus 3 - Szentháromság

    Parádés összeszerelés, 6 gigabájt RAM-mal büszkélkedő felszereltség és letisztult, fürge szoftverfelület: a OnePlus az okostelefonok három alappillérét hibátlanul hozza, nem egy rivális árának a feléért.

Hirdetés