OnePlus 5 - mindenki nyugodjon le!

A Never Settle szlogen Settle Down Please-re változott: az iPhone-t imitáló forma és a dupla hátlapi kamera a kevés változás közül kettő. Jó alapokra ugyanakkor most is erős várat sikerült építeni.

Hardver + OxygenOS

A hardverkérdés a OnePlusnál Qualcomm kérdés: a 3 tervezésekor a Snapdragon 820 volt a legerősebb elérhető ajánlat, az került bele, a 3T idején a Snapdragon 821, megkapta, ezúttal pedig a méltán népszerű Snapdragon 835 kötött ki a fémházban. A 10 nanométeres csíkszélességen gyártott, négy 1,9 és négy 2,45 GHz-es Kryo magot futtató SoC processzorosan talán nem sokkal erősebb, viszont kedvezőbb a fogyasztása a 821-nél. Az Adreno 540 pedig fürgébb és a gyártástechnológia miatt hosszú 3D-s játék során sem melegíti fel a fémházat jelentősen. A 7.1.1-es Androidon alapuló, 4.5.10-es Oxygen OS felületen nincs semmi akadás, böngészéskor sem jellemző a dadogás, a telepítés a 64 vagy 128 GB-os UFS 2.1-es tárolóra villámgyors, a 6 vagy 8 GB RAM pedig bőségesen kínál gyorsítótárat az alkalmazásoknak. Mondjuk, a képernyőzár így is hajlamos a Real Racing 3-féle játékmonstrumokat bezárni, ám egyébként tényleg sok alkalmazás marad a memóriában, szempillantás alatt történik a váltás és az osztott képernyős mód sem okoz késlekedést.


[+]

Teljesítmény-teszt (a táblázat szétnyitható)
Benchmark OnePlus 5 Samsung Galaxy S8+ LG G6 Huawei P10 Plus Apple iPhone 7 Plus
Rendszerchip Snapdragon 835 Exynos 8895 Snapdragon 821 HiSilicon Kirin 960 A10 Fusion
AnTuTu Bench. 6.x 172928 pont 175028 pont 157964 pont 146051 pont 189747 pont
Vellamo Browser 7046 pont 7426 pont 5982 pont n/a n/a
Vellamo Metal 3638 pont 3366 pont 3546 pont 2772 pont n/a
Geekbench 4 (single/multi) 1949 / 6786 pont 2012 / 6594 pont 1883 / 4469 pont 1874 / 6193 pont 3481 / 5565 pont
GFXBench Man. onscreen 56 fps 42 fps 24 fps 17 fps 56 fps
GFXBench Man. offscreen 61 fps 64 fps 33 fps 28 fps 63 fps
GFXBench T-Rex onscreen 60 fps 60 fps 47 fps 38 fps 58 fps
GFXBench T-Rex offscreen 114 fps 120 fps 76 fps 56 fps 124 fps


[+]

Az OxygenOS közel áll a vegytiszta Androidhoz, és nem alaptalan az év vége előtt 8.0 Oreo frissítésre számítani, úgyhogy a Nexus készülékek rajongói bátran kiköthetnek egy ilyen ketyere mellett. Elérhetők például a Pixel indítós főoldali parancsikonok, az alkalmazástárhoz pedig felfele kell simítani. Az eltérések főleg vizuálisak: egy-két alapprogram és ikon egyénire lett szabva, a szokásos Google-appokon túl pedig jár egy tök jó fájlkelező, a gyártó közösségi alkalmazása és saját időjárása is. A főoldalon bárhonnan lehúzható az átrendezhető értesítési- és kapcsolóban, a Shelf nevű widget-gyűjtemény balról simítható elő. Állítható a rácsméret, a téma (világos, sötét), valamint az ikonméret- és forma. Az ujjlenyomat-olvasó szó szerint instant azonosít, remek a hatékonysága és alkalmazászárolásra is bevethető. Nincs gyorsabb megoldás a piacon.


[+]

Nem csak ezen apró extrák, hanem a praktikusság mentén összeválogatott gesztusfunkciók miatt is kitűnő a rendszer. A kikapcsolt képernyőre betűt rajzolva indítható például a kamera vagy a zseblámpa, esetleg vezérelhető a lejátszó. A vissza- és alkalmazásváltó funkciók sorrendje felcserélhető, mindhárom gomb hosszú és dupla lenyomásához funkció társítható. Kérhető virtuális gombsor, az érintőgombok zárolása pedig játék közben jöhet jól. Akad még duplakoppos felébresztés, zsebvédelem és a bekapcsoló dupla lenyomása pillanatok alatt indítja a kamerát. A jelzések némíthatók lefordítással, képernyőképet három ujjal lehet lopni és a riasztási csúszka paraméterei között is vannak lehetőségek.


[+]

Állítható a rezgés intenzitása és mintája (hívás, értesítések, érintések), valamint az alapvető Bluetooth audiokodek (SBC, aptX, aptX HD). A képernyősémákon túl (alapvető, sRGB, DCI-P3) kézi kalibráció, éjszakai és olvasási mód is van, plusz az értesítések fekete-fehérben megjelennek a kikapcsolt kijelzőn beérkezéskor, a mobil felemelésekor vagy a szenzorok fölött hadonászva. Bár ennyi opció akár túl soknak is tűnhet a referenciamobilok rajongóinak, sikerült pont olyan extrákat bedobni, amiket alapból szívesen látnék Androidon. Igazából csak az egykezes elrendezés maradt ki.


[+]

A telefonkönyv számos fiókból, a SIM-ekről és a mobilról szinkronizálja a névjegyeket, többféle csoportosítási és szűrési elvvel. Képezhetők csoportok és kedvencek, akadnak gyors SMS válaszok, a tárcsázóban pedig működik a gyorskeresés. A Gboard komplett billentyűzet beépülő Google szolgáltatásokkal, magyar nyelvi támogatással és szótárral, témázással, átméretezéssel, valamint ujjhúzós bevitellel. A Chrome remek böngésző, a tűéles képernyővel és a hibátlan teljesítménnyel órákig lehet kényelmesen netezni. A szoftver rendben kezel több lapot, szinkronizálja az előzményeket és a kedvenceket, akad keresés, megosztás és inkognító mód.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Bővültek a OnePlus 5 szín-és memóriavariációi

    Eddig a fekete kiadás jelezte, hogy a legerősebb és legnagyobb tárhellyel szerelt OnePlus 5 birtokában vagyunk, most viszont új színben is elérhető.

  • OnePlus 5 előtt még OnePlus 3 frissítés

    Előzetes, éjszakai fotó és rendszermemóriára tett célzás is a napi OnePlus 5 hírek között, ám a gyártó a tavalyi modellekről sem feledkezett meg.

  • OnePlus 3 - Szentháromság

    Parádés összeszerelés, 6 gigabájt RAM-mal büszkélkedő felszereltség és letisztult, fürge szoftverfelület: a OnePlus az okostelefonok három alappillérét hibátlanul hozza, nem egy rivális árának a feléért.

Hirdetés