Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Upo

    addikt

    válasz Viper26 #504 üzenetére

    Időjárás widget?
    Mint a többi alkalmazásnál, végig kell zongorázni a mantrákat.

    - A widgethez tartozó alkalmazást elindítani, az előugró engedélykérésekre válaszolni (kinek ahogy tetszik, bár a tervezett működéshez úgyis mindent engedni kell). Fontos, mert enélkül nem indul meg a widget, hiába van kirakva.

    - Beállítások - telepített alkalmazások - kiválasztani az adott alkalmazást - Engedélyek menü, és itt kapcsolgatni ami kell.

    - Beállítások - Engedélyek - Indítópult: Itt engedélyezni kell az alkalmazást.

    - Beállítások - Engedélyek - Egyéb engedélyek - kiválasztani az adott alkalmazást - pipálni ami kell

    - Beállítások - Akkumulátor és teljesítmény - Teljesítmény - Alkalmazás akkumulátorkímálő - Telepített alkalmazás vagy Rendszeralkalmazás fül alatt előkeresni az alkalmazást - Nincs korlátozás-ra átrakni (ezek az apopk a lista tetejére kerülnek)

    - Beállítások - Értesítési állapotsor - Alkalmazás értesítések - itt amire szükség van azt engedélyezni kell, sokszor bizonyos műveletek nem hajtódnak végre ha nincs értesítési jogosultság. Ilyen lehet pl. a letöltés böngészőből, nem indul el ha nincs értesítési engedélye, mert ugye a letöltést beteszi a lehúzós redőnybe.
    Illetve ellenkező hatást is el lehet érni, felugráló, állapotsorba kirakós stb, reklámokat szépen lehet blokkolni a megfelelő jog kikapcsolásával.

    - Így már azért mennie kell a dolgoknak, ha mégis bezáródik valami alkalmazás, akkor még lockolni is lehet a memóriában. Ehhez meg kell nyitni a taszk váltót (három vonalas gomb), előkeresni az adott alkalmazást (ha nincs közte akkor nyilván el kell indítani), lefelé meghúzni (ikon és képernyőkép módban is működik), és rányomni a lakatra. Ezután a jobb felső sarokban meg is jelenik egy kis lakat.

    Ezekből néhány funkció elérhető a biztonság alkalmazásból is (zöld pajzs az asztalon), az Akkumulátor és Engedélyek menüből.

    Illetve a stabil romon nálam a Biztonság alkalmazás - jobb felső sarokban a fogaskerék ikon - Akkuhasználat - Automatikus tisztítás lezárt képernyőn - itt be volt állítva gyárilag 30 perc, én ezt kikapcsoltam, ne zárogasson be semmit a tudtom nélkül.

    (#507) Narxis: Nekem a fenti varázslások után simán viszi a helyet, nem állítottam be semmit kézzel, és még a stabil romon is működött. Ezek szerint senki vagyok. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Új hozzászólás Aktív témák