Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • msfeco

    tag

    Kedves Csoporttagok!
    Realme GT 2 Pro-ról váltottam Xiaomi 14-re. A párásodás az első órában már elő is jött egy 4k videó készítés 30. másodpercét követően. A korábban írtak szerint elkezdtem a páramentesítést, egy légpára mentesítő géppel. Eredmény: 12 óra páramentesítést követően 1:30 videófelvételt követően jelent meg a párásodás, 24 óra páramentesítés után 5 perc videófelvétel után sem jelent meg a párásodás, és remélem nem is fog. Bízom bennem hogy megoldottam a problémát így nem küldöm vissza a telefont.

  • osonte

    őstag

    válasz Pacee87 #375 üzenetére

    Szia!

    Újonnan teszteltem, 200 kép után hidegben nem párásodott, 600 képnél elkezdett párásodni és 800 képnél bepárásodott (nem életszerű 600-800 kép pár perc alatt). Szerintem már ennyire sem párásodik, mivel lassan kiszárad belőle az akkuragasztódóból kicsapódó melléktermék, ami a párásodást okozza. Szóval nálam ez nem próbléma alapból, főleg ha egy hosszú útra a szélvédőre teszem nyáron, akkor a minimális pára is kiszárad, illetve gondolom másoknál is. Valakinek meg sosem volt vele gondja. Közelségérzékelő tökéletes. A hangminőség is tökéletes, ez az egyetlen telefon amivel tudok stabilan HD minőségben beszélni (iPhone 15 Pro Max, Honor Magic5 Pro csúcstelefonok is elvéreztek, Vodafone gyenge térerő miatt...). Én a Yetteltől vettem feltöltőkártyás csomagban, hűságidő nélkül, nincs havidíj a kártyát nem használom, telefon gyári független és hivatalos garancia van rá, nem sufni gsm, így 350990 Ft.

  • osonte

    őstag

    válasz user26 #276 üzenetére

    Szerintem majd nyáron kiszáradnak a telefonok a melegben. Több külföldi poszt van, amiben csak idő kérdése és megszűnt a párásodás. Amúgy a 14 Ultra között is vannak rendesen párásodó modellek. Számomra a leghihetőbb magyarázat, amit eddig olvastam, hogy az akkunak a ragasztója okozza a jelenséget, ami nem száradt meg és összerakták a telefont. Így a lezárt telefonba a száradás mellékterméke pára formájában csapódik ki. Meg lehet gyorsítani a folyamatot kivett SIM tálcával és különböző eljárásokkal, amiben felmelegszik a telefon...

  • VanAzAPénz

    aktív tag

    válasz user26 #212 üzenetére

    Érdekes a Xiaomi reakciója a párásodásra, a szemüveg példa kukázható is.
    Ott közvetlenül érintkezik a levegővel van hova úgymond párolognia, a kameránál meg elvileg zárt tér van. És itt a másik számomra problémát okozó tény a pára, mert ha csak abból indulok ki hogy lásd épületgépészet, amikor födém szigetelést csinálnak, tesznek párazáró fóliát ami a penészesedés megelőzésére van kitalálva. Szóval kérdezem én, ha ott kialakulhat vagy teszem fel szobában ahol nincs úgymond záró közeg és mégis kialakul, akkor mi a garancia hogy majd a kamer rekeszben 1 bizonyos idő után ez nem történik meg. Vagy a párából kialakuló "csapadék" belemegy a kamerába és károsítja azt.

  • osonte

    őstag

    válasz user26 #212 üzenetére

    Szia!

    Mindenképpen a gyári appot használnám és a CN az tuti, de inkább azt kihagynám. :)
    Az India / Indonéz Google tárcsázós (bizonyíték a YouTube-on), a tajvanit nem tudom, arról nem találtam olyan videót, ami mutatja, hogy tajvani szoftver van rajta és a tárcsázót is mutatja.

    Én ezt a kamera kérdést másképpen látom, mint azok akik általánosítják a problémát, vagyis hogy minden X14 telefon alapértelmezetten küzd vele és ennyi pénzért ez már nem fér bele...
    Kezdem azzal, hogy a Xiaomi elküldte a tesztelőknek pont azokat a példányokat, ami küzd a párásodással, ez rossz lépés volt, azonnal cserélniük kellett volna, vagy eleve jót küldeni! Ez így hanyagság a részükről, de a többi cég is így működik. Utána meg jön a hivatalos válasz, amit belinkeltél, ami már a páralecsapódás folyamatát magyarázza, köszönjük a Xiaominak, de szerintem ezt sokan értjük. Ez nem a hiba forrása, hanem a következménye. Több fórumban olvastam (nem mentettem el őket, ezért ne kelljen idéznem), hogy a valós hiba forrása az akku ragasztó, ami nem száradt ki és összerakták a telefont, így a száradás mellékterméke bennemarad a készülékben, ami a SIM tálca kivételével és 8K videó rögzítéssel akár már 30 perc alatt orvosolható és páraszegény környezetben. Valójában pedig rengeteg embernél nem jött elő ez a hiba, ami elhangzott itt is a fórumon. Szóval a Xiaomi hozott pár rossz döntést, de elég kevés telefont érint a hiba, valószinűleg egy sorozatnyi lett legyártva az elején (túl gyorsan összeszerelve vagy más ragasztót használva). Persze ilyenkor a legkönnyebb ráhúzni az összesre a hibát.
    Az meg, hogy hogyan fordulhat elő egy ilyen "drága" telefonnál!? :U Kezdeném azzal, hogy 15 éves kereskedelmi tapasztalattal, sok ideig értékesítettem műszaki termékeket, azon belül mindent. Ezen tapasztalataimból kiindulva nem vennék semmilyen márkát, mert mindenben és minden árkategóriában volt hibás, szériahibás! Azért mert valami drága, nem egyenlő azzal, hogy nem gördülhet le a gyártósorról egy hibás sorozat, vagy nincs rajta egy rossz forrasztás. Tudom ezt szeretnénk, de fogyasztói társadalomban élünk és sokszor nem a minőségért fizetünk a műszaki termékeknél, hanem a plusz tudásért. Pár példa, kb 10 éve az "üzleti" 800 000 Ft-os Dell laptop ugyanúgy nézett ki, mint a 99 990 Ft-os Dell "gagyi" laptop, ugyanolyan műanyagból készült és amikor a vevő elvitte 2 nap múlva leejtette és szilánkosra tört! Minden márkából hoztak vissza garanciába csúcstelefonokat, nincs kivétel. Saját tapasztalat, 600 ezres iPhone 14PM töltési ideje 2óra 45perc volt és mindenkinek 1óra 45perc, a legmagasabb szintig elmentem a reklamációmmal az Apple-nél és a végén azt mondták, hogy nem találtak hibát és töltsem éjszak, akkor nem veszem észre, meg plusz kímélem is az akksit a lassú töltéssel (el is adtam, mert előtte egy Xiaomi telefonom volt, ami 19 perc alatt töltött fel), én meg mondtam, hogy ezzel az a baj, hogy én is ugyanannyit fizettem a telefonért, mint akinek 1órával hamarabb végez a töltéssel... Friss élmény az iPhone 15PM (600 ezres telefon ismét), amit 14 napon belül visszaküldtem, de tokban is elkezdett kopni a festése. Vannak videók amiben már a dobozból kivéve a telefont nincs rendesen lefestve a telefon, ez hogy fordulhat elő? Ehhez képest egy Xiaomi 14 csak 350-400 ezer Ft, tehát olcsóbb kategória. Ja és Apple 2 hibáját nem lehet orvosolni SIM tálca kivételével és 8K videó felvétellel, ami párátlanít... Vannak drágább példák is, egyik ismerősöm huszonX milliós új AUDI-ja 2 hét után állandóan kormányműhibára hivatkozva leállt, sokszor az autópálya közepén, az egész elejét kicserélték és még akkor sem tudták mi baja a kocsinak, per lett belőle. Családtagom AUDI-ja, szintén tizenmillió és új, folyamatosan ette az olajat és mondták, hogy ez ilyen konstrukció, adnak ajándékba olajat (a 21 éves Renaultom nem eszi az olajat...).
    Végszóként minden gyártó, minden árban csinál "szart", az hogy ki mibe fut bele az szerencse kérdése!
    Nekem is volt olyan kijelentésem talán fél éve, hogy soha többet Xiaomi, de most mégis elégedett vagyok a Xiaomi 14-el, pedig az elmúlt pár hónapban végigmentem minden nagy márkán (talán Oppo, Vivo, Google kivételével).

  • Sisco2

    tag

    Meglátjuk késöbb mennyire jelentkezik ez a párásodás probléma.

    Valószínű hogy gyártás során valamiért olyan összetételű anyagot is használtak, pl olyan ragasztót amiből a szokásosnál több nedvesség párolgott ki összeszerelés után. Vagy nem pihentették száraz helyen tárolva eleget stb. Ha így van és ez a probléma ez a pára mennyiség eltünik pár hónap alatt, mert ennyire nem zár légmentesen a telefon "ki tud majd száradni" és átveszi a környezet alacsonyabb páratartalmát és így majd már nem jelentkezik remélhetőleg ez a probléma.

  • zsolt501

    nagyúr

    válasz <Adamsky> #98 üzenetére

    A gyártó nem fogja bevallani hogy hibázott és hibásak a készülékek, mert akkor tömegével kellene visszahívni a készülékeket, ami nem kis veszteséget jelentene nekik.
    A hiba nem életveszélyes (talán) nem okoz a készülékben maradandó hibát (ez még most nem kizárható) de az már látszik hogy ebből nem lehet jól kijönnie a gyártónak, pláne hogy más modelleket is érint a hiba.
    Egy biztos hogy aki tud a hibáról nem biztos hogy örülne egy ilyen készüléknek, mert bizony még nem tudni a hosszútávú következményekről (pár hónap, pár év) és ki fog előbb vagy utóbb derülni, hogy ez a hiba okoz e maradandó hibát a készülékben, de az már biztos hogy hidegebb időben már most akadályozza a használatot.
    Egy dologra kíváncsi lennék, mi az a külső hőmérséklet aminél már elő tud jönni a párásodás, mert az biztos, hogy ez lényeges a pára kicsapódás miatt, na jó tudjuk fizikából mi az a hőmérsékleti pont aminél már kicsapódik a pára a levegőből hidegebb felületeken.

    Amúgy a legnagyobb hiba amit egy gyártó marketing szempontból elkövethet, hogy totál hűlyének néz minden vásárlót (felhasználót), és ahogy látom sokak szemet húnynak ezelőtt, pedig a saját érdekük lenne nem megvonni a vállukat ilyen hiba esetén.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés