- Aurát vált a Vivo V60
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Hivatalos a Pixel 10 startdátuma
- Samsung Galaxy Z Fold5 - toldozás-foldozás
- iPhone topik
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Samsung Galaxy Z Flip7 - kis fogyás is sokat jelent
- Magisk
- HMD Skyline - jó szerelés
- Ez össze van rakva - Segway Ninebot F3 Pro
Új hozzászólás Aktív témák
-
Rici
tag
Addig jó, hogy mindegyik gép csak az egyiket használja DNS szerverként. Viszont nem ''rajta keresztül'' kell elérni az egy.hu -t, hanem _azon_ a DNS szerveren legyen az egy.hu tartomány (És az összes többi is). A dinamikus frissítést a zóna tulajdonságainál lehet engedélyezni, a legegyszerűbb, ha egyelőre a nem biztonságos update-eket is engedélyezed.
A delegálás lenne az, amikor a DNS szerver azt tárolja, hogy egy domain egy másik DNS szerveren van tárolva. Ehhez viszont az kéne, hogy maga a .hu tartomány legyen létrehozva, és azon belül a test nevű altartomány ténylegesen azon a szerveren tárolt tartomány lenne, az egy nevű altartomány pedig egy delegált altartomány, ami az egy.hu-t kiszolgáló gépre mutat. Az viszont azért nem jó, ha a .hu tartomány létre van hozva, mert akkor a valóban létező neveket, mint pl. origo.hu, nem tudnád feloldani, mert az a DNS szerver azt hinné, hogy az az egész .hu tartomány, ami ott nála létre van hozva.
Lehetne még forwardolással is próbálkozni, de sztem most első körben, hogy tényleg működjön az lenne a legegyszerűbb, hogy mindenki egy gépet használ DNS szerverként, és minden tartomány azon a DNS szerveren van. -
Rici
tag
Hmm. Mit értesz az alatt, hogy ''felraktad az RPC-t'' ? Az RPC röviden és tömören egy olyan módszer, amivel egy másik géppel lehet kommunikálni, és utasításokat végrehajtani rajta. És a Windows alapból támogatja, legfeljebb a bekapcsolt tűzfal miatt nem szokott működni. Nah mindegy, ennyit az RPC-ről.
Mindenesetre a tűzfalakat kapcsold ki az összes gépen, ha be lennének kapcsolva.
Sztem még mindig valami DNS probléma lehet a dologban.
Érdemes tudni azt, hogyha az IP beállításoknál beírsz egy IP címet az elsődleges DNS szevrerhez, egy másikat a másodlagos DNS szerverhez, akkor az a következőt jelenti: ha a gép el tudja érni az elsődeleges DNS szervert, akkor MINDENT tőle fog lekérdezni, a másodlagossal nem is fog próbálkozni. Tehát ha az elsődleges DNS szerver azt mondja, hogy szerinte nincsen olyan, hogy test.hu tartomány, akkor a kliens nem fogja a második DNS szervert is megkérdezni, hogy ő mit gondol a test.hu -ról.
Nem tudom, hogy most melyik DNS zónát melyik gép szolgálja ki, de én a következőt ajánlom:
Mindegyik DNS zónát egy gépre rakod, engedélyezed a dinamikus frissítést, és mindenki ezt és csak ezt használja DNS szerverként.
Meg lehet csinálni, úgy is, hogy külön gépek szolgálják ki a különböző DNS zónákat, másodlagos zónákkal és/vagy domain delegálásokkal megoldva, de ezt egyelőre nem ajánlom. -
Rici
tag
Majdnem biztos, hogy DNS hiba.
Az alatt mit értesz pontosan, hogy a DNS megy? Az nem jó, pontosabban nem elég, ha a VMware által kiosztott DNS szerverrel pl. az origo.hu -t fel tudod oldani.
Az egy.hu Active Directory tartományt kiszolgáló DC gondolom saját magán futtatja az egy.hu DNS tartományt kiszolgáló DNS szervert. És jó esetben saját magát használja DNS szerverként.
Viszont ahhoz, hogy a másik két gép lássa az egy.hu tartományt, DNS szerverként az egy.hu gép IP címét kell használniuk, hogy az egy.hu DNS tartományt is lássák. -
Rici
tag
válasz
gfarkas #1054 üzenetére
A beépített windows hitelesítésnél is ''kér'' jelszót a szerver, csak ha a böngésző úgy van beállítva (az IE alapból így van beállítva a belső hálózati webhelyekhez), akkor az a felhasználó megkérdezése nélkül egyből elküldi azt a bejelentkezési információt, amivel az IE-t futtató felhasználó user be van jelentkezve a gépre.
Ez főleg intraneten belül lehet nagyon hasznos, ahol nem kell minden belső hálózati webhelynél beírogatni a jelszót, egyedül csak a Windows-ba való bejelentkezéskor.
Mielőtt még egyesek félreértenék, a beépített windows authentikáció bejelentkezési információja NEM tartalmazza a jelszót, hanem egész más módon intézi el az egészet, tehát a böngésző nem küld kérdés nélkül jelszavakat.
És ezért is van az, hogy az alapfokú hitelesítésnél viszont mindig kér jelszót, mert az tényleg a jelszót küldi el minden egyes alkalommal, ráadásul gyakorlatilag plaintext-ben.
A lényeg: ha arra van szükség, hogy mindig kérjen jelszót, akkor azt elsősorban nem a szerveren kell beállítani, hanem a kliens böngészőjében. -
Rici
tag
A Win98 nem támogatja a megosztáson belüli mappa meghajtóként való csatlakoztatását, legfeljebb közvetlenül magát a megosztást csatlakoztathatod.
Tehát pl.: a \\gep\megosztas\alkonyvtar dolgot nem lehet Win98 alatt meghajtóként becsatlakoztatni, hanem csak a \\gep\megosztas -t. -
Rici
tag
válasz
access_denied #441 üzenetére
Ha te is a szerverre beterminálozva intézed a dolgokat, akkor annak az egy szervernek az összes bejelentkezett userét láthatod és kezelheted a Task Managerből.
Bár ha jól gondolom, akkor az lenne a cél, hogy egy listában lásd az összes szerverre bejelentkezett összes usert, és nem feltétlenül valamelyik szerverről. Erre pedig tényleg a tsadmin.exe való. Amit érdemes lenne megnézni, hogy az összes szerverre fel van-e rakva a Win2003 SP1, valamint hogy a tsadmin.exe is SP1-es verziójú-e (5.2.3790.1830).
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Parkside szerszám kibeszélő
- Star Trek Online -=MMORPG=-
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Vicces képek
- Milyen légkondit a lakásba?
- The Division 2 (PC, XO, PS4)
- Házimozi belépő szinten
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- További aktív témák...
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- Assassin's Creed Shadows Collector's Edition PC
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Fotó állvány eladó
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 7500F 32/64GB DDR5 RTX 5060 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ROG STRIX B550-F GAMING alaplap garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓ! Lenovo Legion Slim 5 16AHP9 notebook - R7 8845HS 16GB RAM 512GB SSD RTX 4060 8GB Win11
- Csere-Beszámítás! Custom vizes számítógép játékra! I7 12700KF / RTX 3090 / 32GB DDR5 / 1TB SSD
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest