Hirdetés
-
Mobilarena
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Teasüti
nagyúr
válasz
King Unique
#137218
üzenetére
Röviden: igen és a személyes véleményem, hogy +1 a Macrium-ra és -1 a WinRE-re.
Hosszabban:
Kitárgyaltuk, de nem kaptam magyarázatot arra miért dobott hibát egy olyan céllemezre (128-as rendszer SSD), ami át lett klónozva (1 TB SSD-re, amin a rendszerpartíció az eredetiről lett mintázva klónozással), és ennek a klónnak a lemezképét kellett volna visszatenni az eredeti 128-asra, miután az 1 TB-s megdeglett. Ezt akárhogy is nézem mennie kellett volna.Szóval a nap végén én ezt nem user error-nak látom, hanem hiányosságnak.
Annak tudatában meg, hogy volt kb 80 giga foglalt terület a partíción, amit egy rugalmasabb szoftver kérdés nélkül megold, szerintem 2021-ben nem olyan hatalmas elvárás.Az USB támogatást is hiányként élem meg, nem gondolom hogy bármi tétje van annak honnan akarom megnyitni a lemezképet, főleg mivel drivert is be lehet tölteni ha vmi exotikus eszközöm lenne, szóval MINDENRŐL IS illene működnie szó nélkül.

Nem mindegy MS-nek, hogy én hol tartom a mentést? Ha négyezer floppy-ról akarom felrakni, akkor arról.
Az, h nekem WinRE CMD-ben kell szarakodni még külön, hogy átmásoljam a lemezképet a céllemezről (amire backup-oltam a rendszert, mert hogy máskülönben csak a fiókban pihent nyugdíjazva) egy eltávolítható eszközre, majd bukta után a belső HDD-re, az külön gáz így 2021-ben szerintem. Nem látom okát miért ne lehetne erre használni mondjuk egy 128-as SD kártyát akár, amiből egy maréknyi van itthon és azt tudom kezelni másik eszközön is könnyedén, meg a gépben is ott a kártya olvasó.
Afféle fricskaként Macrium-mal egy 32 gigás pendrive-ra készítettem offline rendszer mentést, csak mert megtehetem.
#137217King Unique
Érdekességképpen mi különbség van e két forrás között (bazári vs Store)?
Egy termékkulcsról beszélünk, ami minden esetben az MS-től származik, nem?
Ez ráadásul nem is bulk, hanem OEM kiadás. De elvileg hivatalos MS kulcs, be is aktiválható az MS szerverén, szóval nem érzem igazán a különbséget.
Esetleg annyi, hogy mivel OEM ezért nem költöztethető, de ennyi pénzért ez vállalható, hisz ha 5 évente új alaplapot veszek, akkor is jobban jártam.
Új hozzászólás Aktív témák
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- Lakáshitel, lakásvásárlás
- Egyre inkább szoftverrel segítene a Core CPU-k teljesítményén az Intel
- Linux kezdőknek
- Fotók, videók mobillal
- Micro Four Thirds
- Apple MacBook
- Eredeti játékok OFF topik
- Nintendo Switch 2
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen egeret válasszak?
- További aktív témák...
- PC Szervizeket, Gépépítőket keresek B2B szoftver partnerségre (E-számlával)
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- HP. Laptop. i5. Model: 15-da1002nq
- Játékkulcsok ! : PC Steam, EA App, Ubisoft, Windows és egyéb játékok
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Eladó Samsung Galaxy A16 5G 4/128GB fehér / 12 hónap jótállás
- LG UltraGear 27GR95QE-B 240 Hz OLED 2560x1440 Gamer Monitor 6 hó garancia Házhozszállítás
- Óriás! Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R7 5700 / RTX 3080 / 16GB DDR4 / 512GB SSD!
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H510M i5 11400F 16GB DDR4 500GB SSD RX 6600 8GB Rampage SHIVA FSP 500W
- REFURBISHED és ÚJ - Lenovo ThinkPad 40AS USB-C Dock Gen2 (akár 3x4K felbontás)
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest



