Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyulank

    addikt

    válasz King Unique #97 üzenetére

    De te direkt nem érted amit mondok, és te mondod, hogy értő olvasás, mikor folyamatosan ismételgetem amit írok, mert hiába írom. És magyarul írom, és ugyanazt írom, de mintha a falnak beszélnék. Mert te feltételezed, hogy biztos nem úgy van ahogy írom, vagy nem tudom, hogy máskülönben miért írom hiába. De most tényleg, szerinted normális válasz az, hogy "A boot listában meg maga a meghajtó szokott szerepelni, a telepítéshez használt pendrive sima (legacy) és UEFI előtaggal, az UEFI módban telepített W10-nél a Windows Boot Manager opció, ahol evidens melyiket kell választani egyik/másik indításához, stb." arra, hogy "Mint mondtam, eddig az UEFI-s indult. Akkor miért kérdés, hogy hogy volt telepítve? A Linuxnál se kérdéses, mert azt indítottam manuálisan mindig, a Windows meg mint írtam, kiírja, ha nem az UEFI-s módban indítom, hogy csak UEFI módban indítható. DE MINT ÍRTAM, ÚGY NEM INDÍTHATÓ, HA BEKAPCSOLOM A SECURE BOOTOT, MERT AKKOR CSAK FRISSÜL AZ F11-ES BOOTKÉPERNYŐ. AHOGY AKKOR IS, HA KIVÁLASZTOM A WINDOWS BOOT MANAGERT. EGYEDÜL AZ A PENDRIVE INDUL, HA BEKAPCSOLOM A SECURE BOOTOT, AMI ELŐTT NINCS AZ UEFI. És leírtam, hogy mit írt ki a linux is, mikor bekapcsoltam. Meg azt is, hogy a Windows partíció nincs a boot listában." Ahol már előtte írtam, hogy a listában nem indul a Windows boot manager sem, de az teljesen más kérdés, mert ebben az esetben te megmagyaráztad, hogy azért kell a windows boot managert választanom ÉRTELEMSZERŰEN, mert az a windows partíció, pedig nem azt írtam le problémának, hogy nem tudom, hogy mi micsoda. És a WBM is azon a lemezen van amin a linux. De lényegtelen. A leírásombanm benne volt másodjára, hogy felfogd, hogy tudom, hogy az egyik előtt ott van, hogy UEFI, másik előtt meg nincs, és hiába írtam le, hogy eddig az UEFI-ssel telepítettem amik voltak, most meg az UEFI-s nem indul, mert te megmondtad nekem, hogy de elindul, csak olyan hülye vagyok, hogy nem tudom, melyik partíciót kell kiválasztani az oprendszer indításához, meg nem tudom, hogy milyen módban csináltam a telepítőt. Konkrétan leírtam, hogy a Win telepítő, ha a simát bootolom be, kiírja, hogy abban nem lehet, és lényegtelen, hogy nem írtam hozzá, hogy konkrétan azt írta ki, hogy rufussal UEFI módban csináltam, és azért csak abba lehet telepíteni, mert elejétől kezdve megmondtam, és azóta ismételgetem, hogy az UEFI-s nem indul, ha be van kapcsolva a secure boot, ahogy nem indul a grub, meg nem indul a windows boot manager se. Jó a grub elindul de nem jön ki menü. És akkor most, hogy huszadjára elismételtem, mondd már el, hogy hogy a francba kéne telepítenem bekapcsolt secure boottal UEFI módba telepítenem a rendszereket, amiket szerinted evidensen kellett volna eddig is tennem, ha most írom huszoneggyedjére, hogy ha bekapcsolom, a secure bootot, akkor nem indul az UEFI-s telepítő UEFI-s módban? És ismétlem ezt is, A rufussal UEFI módú telepítő Secure Boottal, nem indul UEFI módban. Meg a linux telepítő se, meg semmi se. Csak sima módban indulnak. És pl. a windows telepítő sima módban írta ki, hogy UEFI-ben települ csak. De nem azért nem az UEFI módban indítottam, mert nem tudtam kiválasztani, hisz százszor leírtam, hogy eddig mindig azt választottam, hanem azért, mert nem indul UEFI módban.

    [ Szerkesztve ]

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

Új hozzászólás Aktív témák