Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kakumix

    senior tag

    Viszont, ha már úgyis idekeveredtem ebbe a topikba kérdésem is lenne, remélem tud rá valaki válaszolni!
    Notebookon használok Virtualbox-ot. Ez a notebook csatlakozhat vezetéken vagy WiFi-n keresztül két hálózathoz (ugyanaz a DHCP címe és az IP tartomány) vagy telóról leosztott mobilnetes WiFi-re vagy egyáltalán nincs hálózaton.
    Ezek a kavarások problémát okoznak egy virtuális gépen futó szerver elérésében. Ez a virtuális gép bridge-elt hálózaton keresztül csatlakozik a netre, ezért ha vezetéken van akkor a vezetékes hálókártyára, ha WiFi-n van akkor a wireless kártyára csatolom és működik. Viszont, mit kellene állítanom olyankor mikor mobilnetre csatlakozik vagy egyáltalán nincs net? Az első esetben más az IP tartomány (fix domain néven kell elérnem a szervert, ehhez a hosts fájlban felvettem egy összerendelést, így: "192.168.1.101 SERVERGEP"), a második esetben pedig nem "él" egyik hálókártya sem, a windows (Win7 x64 a host :) ) azt jelzi, hogy kábel nincs bedugva vagy nincs kapcsolat. Mit kellene állítanom, hogy ezekben az esetekben is elérjem a virtuális szervert? Olyan megoldás kellene, ami gyors és mivel a virtuális gépet csak úgy szoktam leállítani, hogy "piros X" + a Virtualbox mentse el a gép állapotát lehetőleg ne kelljen újraindítani se. A virtualizált gép egy linux, ebbe ha szükséges egy network restart-ot ki fogok tudni adni, ha szükséges, de még nem kaptam meg hozzá a root-ot, a user-emnek meg nincs hozzá joga.

    Legyen szép napod!

Új hozzászólás Aktív témák