Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Rowon #9594 üzenetére

    Ennek két aspektusa van: az emberélet és az alkatrészek élettartama.

    [alkatrész]
    PC-k a 90-es évek óta vannak a lakásokban és akkor még gyakoribb volt, hogy védőföld nélküli dugaljal szerelt lakásokban használták. Azok a gépek szervizes tapasztalat alapján hamarabb mentek tönkre. Jellemzően az alaplapok, vagy bele rakott kártyák (hangkártya, videókártya, hálózati kártya, belső modem... ) Ez szerintem még mindig esélyes... bár ritka, hiszen az elmúlt évtizedekben nagyságrendekkel csökkent az ilyen dugaljak száma.

    [emberélet]
    A másik az emberélet. A számítógépbe épített tápegység (PSU) nagyon is igényli a védőföld kialakítását és vele fémes összeköttetésben lévő számítógépház is. Hiba esetén az áramütés veszélye nagyon is fennáll.... Régebben még a 60-as évek végén épült társasházak esetén... a lakószobákban nem volt földelt dugalj, de kamrában, vagy konyhában és/vagy fürdőben volt... és általában ezek valósak is voltak. Onnan is lehet vinni zöldsárgát akár a parketta szegélyen... vagy mit tudom én... Bármilyen ideigelenes rondaság megérheti az emberélet miatt. Nézd meg, hogy lakásban hol van földelt dugalj, amibe valóban 3 ér be is van kötve...

    [ Szerkesztve ]

    Meliora sunt bono inimica

  • PROTRON

    addikt

    válasz Rowon #9594 üzenetére

    A kérdés még a kollega írásán felül, hogy át lehet-e alakítani akár csak átmeneti jelleggel a PC tápellátását.
    120W-ba nem fér bele a PC?

    Ugye laptopok esetén elkülönül a 230V-os tégla táp magától a gépegységtől, amiben a max fesz már csak 12V-19,5V (gyártmánytól függően, de a lényeg hogy 48V alatti).
    Tehát nem ördögtől való hogy ha 120W elegendő, akkor átállni PICO-psu-ra, amit 12V-os Inter-tech 120W ACDC tégláról járatni.

    Persze HDplex-nek vannak még nagyobb teljesítményű panel tápos megoldásai, csak ugye az egyszerűbb 5,5x2,5-ös DC aljzaton 120W-nál többet nem illik átvinni.

    Afeletti teljesítményhez már más fajta csatik kellenek, pl a Dell gépekhez kapni használt piacon 250W-os tégla tápot, de az már 19,5V-os tehát más fajta pico-psu kell, meg annak már más fajta csatija van, pl 4 pin-es.

    Nekem 150W-os Gigabyte Brix miniPC-hez való tápegység van, az is 19,5V-ot ad le, mert olyan alaplapom van amit AIO pck-be szántak és annak az 5,5x2,5-ös csati aljzata tudja fogadni.

    A szünetmentes tápegységnek is kell földelés, az olcsóbbak esetén 1-1be át van kötve a kimeneti oldalra, tehát földelési szempontból nincs különbség egy sima elosztós hosszabbítóval szemben.

    Persze egy 200K-s (csak mondtam egy összeget) kettős konverziójú egységben már lehet hogy nem csak a fázisok, de a földelés is lehet hogy el van határolva a bemenet és kimenet között. De valszeg azokban is össze van kötve.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • válasz Rowon #11740 üzenetére

    Svájci/svéd cég... Eredetileg svéd... az ABB

    Az, hogy melyik üzletág termékeinek a gyártása most hova van kiszervezte... Nem tudom.

    [ Szerkesztve ]

    Meliora sunt bono inimica

Új hozzászólás Aktív témák