Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • eami

    addikt

    válasz eami #705 üzenetére

    Megfejtés

    Mivel Sspot megfejtette, ahogy ígértem alább a magyarázat:

    --> Steames / játékos topikok elég fragmentáltak lettek így eshetett meg az is hogy az utolsó HÁROM karakter véletlenül a vágólapomon maradt
    Ezzel arra akartam utalni, hogy nem is olyan régen "robbantották" a steam/eredeti játékok topikokat, így mára már 4 főbb topik van. Steam, Eredeti játékok, Nagy bundle, és ez amiben épp vagyunk. Értelemszerűen az első három kellett hogy fókuszba kerüljön. Valamint, hogy az utolsó 3 karaktert nem tettem közzé és azt nálam kell kérni.

    --> Van hogy azt mondják az EREDETI játékok kicsit olyan egyet előre kettőt hátra érzés.
    Ez lett volna a csavar, ami kicsit erősebbre sikerült mint amilyennek szántam. Szóval az EREDETI szó arra utalt, hogy az eredeti játékok topikban található kódrészletet kell megvariálni még pedig úgy hogy egy lépésből az utolsó számot előre tolni az első kettőt meg hátra. Írhattam volna úgy is hogy csak rakd előre az első számot, de úgy túl egyértelműnek tűnt. Persze utólag kiderült hogy még bonyolultabb gondolkodásra buzdított ez a mondat mint kellett volna.

    --> Mellékesen megjegyzem hogy hozzám köthető a feladvány
    Ez arra utalt, hogy a fórumos aktivitásomhoz köthető a rejtvény. Mivel úgy sejtettem hogy első körben a nagy többség a profil oldalamat fogja megnyitni ezért oda rejtettem a kódsor utolsó részét. Egyedül itt hagytam kötőjelet, hogy mutassam még 3 karakter hiányzik, azaz azt a bizonyos vágólapon maradt három karaktert majd tőlem lehet megszerezni. Eredetileg nem volt szöveg a kódrészlet előtte, de hamar leesett, hogy ez így nem lesz egyértelmű és amint jeleztem is kiegészítettem az alábbi szöveggel:
    "végül de nem utolsó sorban: JF-4G"

    Ugyancsak nem volt véletlen hogy offba raktam ezt a mondatot (szerkesztés nélkül) ugyanis az arra hivatott utalni, hogy a kódok valahol offban lesznek.

    A kódrészletet tartalmazó commentjeim: [1],[2],[3]

    Itt nincsenek elválasztó jelek, így látszólag akárhogy is következhetnének, de a kulcs az volt hogy a commenteket minimálisan eltérő időközökkel írtam, így időrendbe egymás mellé pakolva kijön:

    X6I6JQG8

    Így tehát ha a profil oldalon talált kód véget hozzárakjuk:
    X6I6JQG8JF-4G

    Mivel standard steam kulcsról van szó, a legelterjedtebb kulcsok 3x5 karakteresek, így megkapjuk:
    X6I6J-QG8JF-4G

    Az utolsó három karaktert pedig a feladvány első sikeres megfejtőnek megadtam. (amit most nem fogok megosztani mert egyrészt felesleges már, másrészt a késős ninják ne zargassák emlékeztető mailekkel a nyertest)

    Mégegyszer gratulálok Sspot-nak, elég keményen megdolgozott a kulcsért :R

    Az apró gikszertől eltekintve azért remélem így elolvasás után remélem már nem találjátok annyira vészesnek a rejtvényt :C

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák