Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz GAbre #21075 üzenetére

    Továbbra is nálad pattog az a labda, mert nem sikerült összerakni amit írtam. Elolvastad egyáltalán a másik helyszíni való életbeli példát amit beírtam?

    A Te általad talált 80 A a tápegységeddel kapcsolatban NEM a kismegszakító felőli oldalra vonatkozik. Ezért írtam feszültség értékeket hogy összerakhasd mi mire tartozik.
    Nagy vonalakban az egyenlet hogy a W-os teljesítményed a feszültség érték és az áram erősség szorzata. Tehát W=V*A.
    Ezért írtam ki hogy a 80 Ampered a kiementi 12V-on oldalra vonatkozik, 12*80=960W kimeneti teljesítményed.
    De a bemeneti oldalon 230V van, tehát ott kisebb Amper mozog az 1kW-hoz tartozóan...ne nyald meg, mert attól az még ugyanúgy halálos.
    A fogyasztás mértékegysége például kWh vagy Wh, tehát fogyasztásról akkor beszélünk, ha időegység alatt fenálló teljesítményt láttunk el.
    "h" betű nélkül, az teljesítmény, nem fogyasztás.

    Továbbá mint írtam a teljes betáplálási hálózatot kell átnézni, nem csak azt az 1 áramkört aminek a dugaljzatára dugod a tápot.
    Ez a szöveged hogy "16A-es kábel-t cseréltek pár hónapja ajtóig" eleve értelmetlenség egy az egybe. Szóval nem kéne leszólni. Mivel Te nem fejtetted ki hogy pontosan milyen ingatlanról van szó. Alapesetben családi ház vagy társasházi lakások esetében már jó pár éve KÖTELEZŐ olyan betáp vezetékezést kiépíteni az ELMŰ (vagy E.ON, vagy DÉMÁSZ...stb) fogyasztásmérőig, majd onnan a "lakás ajtóig" ami igazából 48 A-ig terhelhető.
    De Te rendre 16-okról írsz...
    Lehet számodra meglepő, de a valóságban létezik olyan hogy friss szerelésben van kötési hiba. Mindenki eNberből van.

    Lehet hogy tényleg garanciális hibás a táp, de a levágás szerintem nem erre utal.
    Ahogy a PC bolt írta, van indításkori áramlökése egy ilyen 1kW névleges kimeneti teljesítmény leadására képes tápegységnek, de arra egy jól összerakott áramkör esetében nem oldhat le a kismegszakító.

    Jól mondja a szaki, a "C"-re történő csere önmagában nem elég, pláne ha kint "B"-s van, mert a "B"-s típus mindig hamarabb leold mint a "C"-s.

  • tornas

    őstag

    válasz GAbre #21073 üzenetére

    Szerintem, elsőre kismegszakítód lehet a ludas. Én C karakterisztikásat tennék be a lakásba. Nem kell a B egy átlagos háztartásba. Nekem a lakásba mindenhol C típusok vannak, semmi gondom velük.

  • PROTRON

    addikt

    válasz GAbre #21073 üzenetére

    Húú. Kérlek ne vedd bántásnak de nagyon laikus vagy a témában, nagyon sok mindent összekeversz és ebből vannak gondok a hiba feltárás terén, amikor fel kell vázolni a helyzetet.
    A "80 A-t felvesz": nem felvesz, hanem a kimeneti oldalon, 12V-on ennyit adhat ki.
    A bemeneti 230 V feszültségszintű oldalon ennél jóval kevesebbet igényel, ugye az 1000W-ot elosztod a 230-al, de mint Te is írod átlagos üzemállapotban jóval alatta lesz.
    Tehát ha a vilanyász 3x1,5mm2 vezetékezést vagy vastagabbat húzott be akkor tényleg nem szabad a fenti terhelést túlterhelésként érzékelnie, ezt határozod meg az alapvető paraméterekkel.
    Ami valóban lehet, hogy induláskor, amikor teljesen le volt előzőleg áramtalanítva (pl kapcsolós hosszabbító kapcsolóját lenyomtad) akkor valóban van egy indításkori löket. Ez nem túláram, más szempontból fontos.

    A "B16" írás azt jelenti, hogy "B" karakterisztika, azaz gyorsabb kioldású, míg a "16" jelenti a fenti kérdést, tehát hogy hány amperes. A "C" karakterisztikájú, lassabban old le, rövidebb időtartamon tovább engedi túlterhelni a vezetéket.
    De ezen 1000 W-os kategóriában a fentinek semmiképpen nem kéne így jelentkeznie.

    Ott valami kötési hibára tippelnék, ami a hirtelen rángatások miatt a nullán olyan ingadozást produkál ami miatt leold a megszakító. Ezt így elsőre elmondani a villanyásznak hülyét fog kapni hogy hülyeségeket beszélsz, mert a megszakító nem a nullára van kötve, de hidd el ez egy összetett probléma.
    Egyik irodaházban 1 db zárlatos PC tápegység nem csak ahhoz az 1 szobához tartozó kismegszakítót verte le, hanem további 4-5 szobáét is, mert közös nulla vezeték volt behúzva mindenhova és a zárlati áramot nem szerette a rendszer.

    Itt sajnos a hálózati leágazó ponttól indulóan (ez az a pont, ahonnan a betáp vezetékezés indul a fogyasztásmérőhelyedhez, nem pedig utána) kellene leellenőrizni a teljes betáplálást és az ingatlanon belüli többi áramkört, mert így látatlanban távsegíteni nem lehet eredményesen.

  • tornas

    őstag

    válasz GAbre #21071 üzenetére

    Szia!

    Milyen biztosítékod (pontosabban kismegszakítód) van? Hány amperes és milyen a karakterisztikája (B16, C16)?

  • #23196416

    törölt tag

    válasz GAbre #20922 üzenetére

    Ha használt, nincs rá gari, akkor szedd szét és nézd meg a kondikat, nincs-e valamelyik felpúposodva. Ha bonyolultabb baja van jellemzően nem éri meg a javítás, hacsak magadnak nem tudod megcsinálni.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés