Hirdetés
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- EarFun Air Pro 4+ – érdemi plusz
- Apple Watch Ultra - első nekifutás
- „Új mérce az Android világában” – Kezünkben a Vivo X300 és X300 Pro
- Xiaomi 14 - párátlanul jó lehetne
- Honor Magic7 Pro - kifinomult, költséges képalkotás
- Xiaomi 15 Ultra - kamera, telefon
- Apple iPhone 15 - a bevált módszer
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
-
Mobilarena

Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
Le van írva ez is, az is, mindenki azt választja, ami neki jó. A cikk egyébként a 12.04 alapon készült, sok disztró már elég jól kezeli az SSD-t, de ettől még teljesen jó a cikk. Mai napig vita van arról is, hogy trim-nek jobb, ha a cronból fut vagy jobb a discard, másképp van a különböző disztrókban is ez alapból.
Nincsenek alapigazságok, de akkor szerinted/szerintetek jobb, ha semmilyen írás nem kerül be az Összefoglalóba. Nincs is benne, van más fontos benne, iga, hogy 10ezer ember közül egy ha csinál ilyet, de nem számít.
Azt már mindenki tudja, hogy nem annyira fontos agyonkímélni az SSD-ket, de ha valaki mégis kímélné???? Ne tegye, mert te azt mondod? A cikkben nincs semmi kényszer.

+ A mostani népszerű linux kiadások mindegyike fel van készítve az SSD kiszolgálására, legyen szó alignálásról, vagy trimmelésról.
Az veszélyes, ha úgy gondoljuk, hogy minden SSD egyforma, a 14.04 is csak a Samsung és Intel SSD-ket kezelte automatikusan megfelelően. Nem minden tipusú SSD esetén fut automatikusan a trim, nem árt ellenőrizni, a cikkben ez is benne van.
Érdemes nézegetni a buglist-et meg ezt is. Bár lehet, hogy te ezt is feleslegesnek tartod.
Nem ártana megemlíteni, hogy a kevés rammal szerelt, régebbi gépeken nem biztos, hogy jó ötlet az amúgy is kevés memóriából lecsípni.
Ezt ugye nem komolyan írtad? Mennyire életszerű ez? Régi gépek kevés memóriával...igen és abba raknak SSD-t! evidens
Innentől nem érdekes számomra az egész, ha nem kerül be az Ubuntu topik ÖF-be semmi az SSD-ről akkor nem kerül bele, a kezdő topikban benne van. Majd elhiszik nektek a felhasználók, hogy minden SSD tipus minden Linux disztróval ugyanúgy tökéletesen működik, nem kell optimalizálni, ellenőrizni.

Biztosan vannak olyan írások, amiknek egyes részeibe nem lehet belekötni, ez az SSD gyorstalpaló nem ilyen. Sajnálom!
Okítsátok csak egymást tovább, nekem ez a semmi nem jó styl most nem jön be.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- Becsszó, még mindig készül a Half-Life 3!
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- EarFun Air Pro 4+ – érdemi plusz
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Assetto Corsa Rally
- Battlefield 6
- Formula-1
- Apple Watch Ultra - első nekifutás
- További aktív témák...
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue - 1 ÉV GARANCIA, Kártyafüggetlen, 100% Akkumulátor,MS3379
- 173 - Lenovo Legion Pro 7 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5080
- iKing - Apple iPhone 15 Pro Natural Titanium ProMotion 120 Hz, A17 Pro, USB-C 128 GB
- Bontatlan Lenovo T14S WUXGA Touch Ryzen5 Pro 7540U 16GB 256GB Radeon 740M Win11 Pro 3év Garancia
- Bomba ár! Lenovo X1 Yoga 1st - i7-6G I 8GB I 256SSD I 14" WQHD Sérült I HDMI I W10 I CAM I Garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest





