Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz ddekany #44 üzenetére

    egy-egy ember lehet. És persze az ideális világban mindenki a közös jót szeretné a saját érdekeiben kompromisszumokat is vállalva.

    A valóság meg az, hogy általában az jár jól, aki mohó és agresszív. Mert szétszedik a mohók, ha hagyja magát. Lehet mindenkinek rosszabb így hosszú távon, de a star trek féle utópia majd akkor valósulhat meg, ha minden egyes ország egy közös irányítás alatt áll, amit valószínűleg erővel hoznak létre és tartanak fenn.

    Talán arra hasonlít, amit az országukon belül csinált szingapúr. Lényegében diktatórikus erővel kiirtották az ellenzéket, akik általában korrupció és egyéni érdekek felé vitték volna az országot és az egyész egy üzleti vállalkozásként egy család irányítása alatt virágzott fel, fokozatosan váltva a demokratikusabb irányba. De ehhez az kellett, hogy a vezetők az egész ország érdekében legyenek diktátorok, a demokráciára még nem érett lakosságot ránevelték arra, hogyan legyenek felelősek magukért és az országukért.

    Talán dél-korea is hasonló, de ott több családnál van a hatalom a háttérben és lehet nagyobb a korrupció nyugati definíció szerint. Ott lehet inkább más a helyzet. Lehet az ottani kultúrához az sikeres stratégia.

    Európából hiányzik minden, csak beszélnek célokról, de sosem valósítják meg úgy, ahogy kell, hanem valaki saját zsebére lobbizva. Aztán nézünk mint a moziban, hogy mindent importálni kell, mert már csak szakembereket tudunk exportálni, akik elhagyják a területet, mert itt nem lehet semmit sem megcsinálni.

    #47 Reggie0
    ha nem is zéró összegű, de mivel exponenciális fejlődést vár mindenki, ezért nem elég a saját gazdaság növekedése, hanem az is számít, hogy az összesben mekkora arányban van benne adott ország. Mert ha nem tarja a szintjét az arányokban, akkor túlnőnek rajta a többiek.

  • azbest

    félisten

    válasz ddekany #42 üzenetére

    Az oroszlán sem gondosz, mert megeszi az antilopot. Ez a természet törvénye.
    Amíg egymással, egymás ellen versenyeznek hatalmak, addig az erő számít. Sok kis lemming egér nem győz le oroszlánt. Szerk: közben rájöttem, a lemmingek egy felé tartanak :D

    A pénz is csak annak nem számít, akinek van.

  • azbest

    félisten

    válasz ddekany #40 üzenetére

    Akár usa, akár kína, de ők átviszik azt, amit akarnak. És nem 10 évig tart még egy óraátállítás szabályozás változtatása is.

    A gátlás és moralitás csak a propaganda szövegében van. A valóságban pedig az erősebb kutya profitál, mindig az érdekek döntenek. Vagy lesz egységesebb, gyorsabb, erősebb európa, vagy minden nagyhatalom megtapossa. Az usa is elindult ezen a hanyatlás úton, de a gazdasági hanyatlás és fenntarthatalan államadósság kamatainak fizetése, a tagállamok által figyelmen kívül hagyott szövettségi törvények és a mesevilág olyan szinten elszállt, hogy már a választók is a zsebükön és napi életükben érezték. Európa választhat aközött, hogy mesevilágban képzelődik vagy úgy játszik tovább, ahogy a világon minden más hatalom. Néhány kivételtől eltekintve mindenben ki van szolgáltatva európa keletnek és nyugatnak is.

    Persze többféleképpen lehet pozícióba kerülni. Lehet olyan erős hadsereg, amivel nem mer kekeckedni másik hatalom. Lehet saját, független ipar, gyártás és gazdaság. Vagy lehet olyan barátunk, akinek ez megvan - de akkor már nem vagyunk függetlenek.
    Hát most úgy néz ki vagy beszállunk a barátunk költségeibe, vagy megesznek a farkasok.

    Amíg nem lesz varázsütésre mindenki hippi a világon, addig az erő számít. A lakosoknak meg lehet mesélni a világbékéről és a szabadságról közben. Szerintem a rendszert teljesen átszövő korrupció - bennfentes kereskedés, politikusi érdekek azok, amik miatt ennyire jellemző a széthúzás és utópisztikus mesékre hivatkozás az ország vagy eu saját magának elgáncsolása közben.

  • azbest

    félisten

    válasz ddekany #38 üzenetére

    ingoványos talaj az ilyen érvelés, mert gyorsan kiderül, hogy a kínaiaknál sokkal jobb életszínvonalon élhetnek a mai fitatalok, mint ahogyan a szükeik éltek, mert óriási fejlődésen ment keresztül az országuk. Közben nyugaton egyre nehezebb a fiataloknak és esélyük sincs olyan egzisztenciát építeni, mint ami a szüleiknek sokkal kisebb erőfeszítéssel sikerült. Szóval könnyen meglehet, hogy a mai kínában élő kínaiak sokkal elégedettebbek az ő vezetésükkel, mint a nyugati fiatalok a sajátjukkal. Pláne a nagyvárosiak, akik körül történik az élet.

    A média torzít nagyon mindenütt. Az emberek közül sokan az őket körülvevő valósággal foglalkoznak, hogy nekik személy szerint mit hozott a garnitúra, aki nyomja a propagandát. A legtöbb országban a saját nagyságukat nyomja a propaganda, csak néhány helyen van öngyűlölő kampány. Az meg pláne ritka, hogy a média teljesen más kezében legyen, mint akit megválasztottak. Majd pár év múlva lehet itt is ez lesz a helyzet. Akkor majd kiderül, hogy mennyire működik a média agymosása, ha teljesen ellentétes azzal, amit tapasztal a többség.

    Európának meg kapáltak... a hírre visszatérve.

  • azbest

    félisten

    válasz julius666 #21 üzenetére

    "De ez az, hogy az USA-ban is ilyen nehézkes ez, pedig ők nem is 0-ról indulnak, "

    nem a technológia, hanem a bürokrácia és a lassú folyamatok az oka. Nem véletlen, hogy szenzációszámba ment, hogy pár hónap alatt beüzemelték az X AI adatközpontját, mert a normál tempóval és hozzáállással évekig tökölnek vele. Vannak államok ahol évekig toszogatja a bürokrácia, mielőtt valamelyik politikus már jóllakik és engedi kivitelezni.

    Amennyire tudom a gyártósorokat is cserélik, eladják, átszervezik, ha másik modernebb gyártásra állnak át. A régebbi chipek gyárát sokszor a korábbi csúcs gyárból kilapátolt használt cuccokból építik. Vagy hát, a nagyon régi technológiás chipeket meg aztán lehet ezer éves gépeken csinálják.

  • azbest

    félisten

    válasz julius666 #19 üzenetére

    ha jól emlékszem 10 éves távlatokat mondtak usában is új chipgyárak építésére. Már, ha csinálják és nem andalognak. Úgy értem, egy konkrét gyárat beindítani. Aztán lehet kínában 1-2 év alatt megcsinálják a hasonló gyárat prioritások miatt.

  • azbest

    félisten

    válasz proci985 #9 üzenetére

    a per csip szerint is lehet azért nőtt, mert a nagy teljesítményű gpu/cpu chipek óriási méretűek elődeikhez képest fizikailag is (persze tranzisztorszámban meg pláne). Így persze, hogy nagyobbra jön ki minden chipenként. És új gyártósort kell építeni a modern technikához.

    A "felnőtt" chipek gondolom, az elavult régi és egyszerű cuccok. Ott már a gyár építése évtizednyi chip közt oszlik el.

    Szóval jó játék a statisztikákkal :)

Új hozzászólás Aktív témák