Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tamy

    senior tag

    válasz vargalex #31968 üzenetére

    Igen, először azt a leírást követtem, az a hivatalos, de az már ott elvérzett, hogy nincs se adduser, se addgroup OpenWrt alatt, vagy legalábbis nem találtam rá csomagot, ezért helyette a useradd, groupadd parancsokat használtam. Egyébként más oldalak is azzal írják, viszont az emlékeim szerint nem ismerte a -G és a -H kapcsolókat. A -G gondolom a group, az nálam így -g, de a -H nem tudom mire szolgál, igaz nem is nagyon keresgéltem. Más oldalak leírása alapján megcsináltam, ha lekérdeztem a user státuszát, vagy megnéztem a group, illetve a passwd tartalmát ott minden stimmelt látszólag. Ha a usernek megengedtem a belépést ssh alatt, akkor be tudott lépni ftp-n is, egyébként csak a root, akit természetesen nem vettem fel a Pure-Ftpd felhasználói közé.

    Igen, a legfrissebb Gargoyle van fent, alapból az opkg-ban a Gargoyle és ha jól emlékszem az OpenWrt trunkja volt megadva csomagforrásnak, de utóbbi nem elérhető, így átírtam a legújabb stabil változatéra. A vsftpd-t ssh-n telepítettem (webes felületről sajnos nem lehet), lehet, hogy a csomagforrás a rossz? De akkor honnan telepítsem? Jobban örülnék a vsftpd-nek, mert azt (remélhetőleg) be tudom állítani, megvan a mentésem is hozzá.

    Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

Új hozzászólás Aktív témák