Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stingy2

    senior tag

    válasz Ixion77 #6569 üzenetére

    Egyszerűbbnek nem egyszerűbb: ez is két kattintás, meg az is :).
    Én nem szeretem a kötvény etf-eket, ha meg tudom venni a kötvényt is. Valahogy biztonságérzetet ad, hogy látom a lejárati időt, meg a konkrét hozamot. A kötvény ETF árfolyama, osztaléka (kamata) mindenféle külső hatások miatt megy "össze vissza", a kötvénynél meg ott van, hogy pl. lejárat 2044, vételi árfolyam 39$.
    Teszem fel 5 év múlva a TLT csak alacsony kamatozású kötvényekkel tudja megújítani a portfólióját, én meg befixáltam 5%-kal a kötvény részt. Ez akkor szivacs, ha nem csökken a hozamkörnyezet, mert az etf akkor nem hoz szinte semmit, de a kötvény akkor is kifizeti a névértéket lejáratkor. Szerintem. Aztán lehet, nem így lesz. Lényeg, hogy a jövő márciusi kifizetés után eladom a 2027/X-et, mert eur infla miatt utána úgy sem fizet x@rt se, és átmegyek $ kötvénybe, vagy vmi jó minőségű "A" minősítésű vállalati kv-be. Ott is vannak ilyen 1% alatti kamatszelvénnyel kibocsátottak, amiből felőlem vonhatják a 30%-ot, árfolyamnyereség meg adómentes.

    #6570j0k3r!
    "TLT-hez amúgy is kis hal vagyok, mert 1 opció kb. 10K USD"
    Nem kell nagy halnak lenni: margin számlán megkapod a 100db-ot, és azzal a lendülettel el is adod a felesleget.
    IB TBSZ-en mondjuk kell hozzá s zsé ameddig nem adod el, ami nem kell.

    #6571aAron_
    "T-Billel viszont vigyázz" - de jó :(( akkror csak úgy derül ki, ha veszek vmi rövid(ebb) strips kv-t.
    "Lejáratig tartva fix hozam...."- igen, én is ezért keveredtem oda.

    [ Szerkesztve ]

    INTJ

Új hozzászólás Aktív témák