Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz spleenszuru #1220 üzenetére

    A sárga a main küldi, a kék inkább loot-ért megy, a zöld side quest.
    A kék loot fegyvert, kiegészítőt unlock-ol. Minél táposabb a cucc, annál nehezebb megszerezni. A játékban sok és sokféle drón van, a "behemoth" a legnehezebb ellenfél számomra, egyedül nem is mindig sikerül legyűrni. Kisebb ház méretű lánctalpas drón, ami gépágyúval, aknavetővel és vegyi fegyverrel is rendelkezik. Ezeket kerüld az elején.

    Ja, gyűjtögetni kötelező! Egy csomó dolgot meg tudsz csinálni, nem kell megvenni. Mondjuk, ez nekem nem tetszik a játékban. Oké, hogy a túlélés mestere a kommandós, de fel-alá szaladgálni a virágos réten a különféle összetevőket hajkurászni kissé gyerekes.
    Gyűjtesz egy rakás fegyvert, ruhát, kiegészítőt, összetevőt. Ezeket a bivouac-ban lehet hasznosítani. Nem kell a fő bunkerbe mindig visszamenni, a shop-ba be lehet lépni bármelyik bunkiba. Itt szét lehet szedni a felesleges fegyvereket, az azokból nyert alkatrészekkel pedig lehet tápolni a kedvenceket.
    Egy loot 3 szintű lehet: 1, 2, vagy 3 vonalas. Minél magasabb szintű, annál táposabb. Például egy fegyver adhat +5% accuracy-t és +2% damage-t 1 vonalasként, de 3 vonalasként már +20% accuracy és +6% damage.
    Ugyanígy a ruha: az is adhat damage resistance-től kezdve stamina-n át bármit. A ruha nem feltétlenül írja felül a külsőd, illetve a választott külső csak egy skin, nem ad semmit. Például a bekattintott ghilie ruha nem ad semmit a rejtőzködésre, de az inventoryban bekattintott farmer és bonnie kalap már esetleg igen.
    Ugyanígy az összegyűjtött összetevőkből magad is elő tudod állítani a kopó-fogyó dolgaidat, például gránátot tudsz csinálni a lelőtt drónokból kukázott robbanóanyagból, mk2 gránáthoz pedig valami régi löveghüvelyt kell találni. Szóval kár venni ezeket. Eladni is kár, mert mondjuk a 150$-ért megvehető gránátot 10$-ért tudod eladni.

    Pénzen járművet kell venni, én egy elektromos krosszmotort vettem. Trial EX. Csendes, jól gyorsul, jól mászik hegyet, ha pedig leszállok róla, a botok azonnal megjelennek mellettem. De általában sétatávon belül mindig van valami jármú 2-4 fős járőr mellett.

    A skillfát érdemes átnézni, mi mire jó. Van, ami a felszedhető összetevőket mutatja a HUD-on, az nagy segítség a gyűjtögetésben. :K

    A konvolyok támadását szerintem felesleges erőltetni, én csak mostanában kezdtem beleállni, mármint hogy nem térek ki előlük. Nincs semmi különleges a cuccokban.

    Ha a skillfát kimaxoltad, változik a képernyő, fegyvercsoportokat tudsz tuningolni 3 szempont szerint. Az achievmentek, amikkel a különböző szakirányokat tudod fejleszteni, általában fegyvernemre mennek, vagy ölésre. Pl ölj meg 10 főt 30 másodperc alatt, vagy 60 főt anélkül, hogy észrevennének, vagy maroklőfegyverrel 3 főt 10 másodpercen belül. Én a sniperre, DMR-re és SMG-re mentem rá. Van egy bulp up rövid SMG, egy 416-os DMR és egy Tact50 sniper, amivel játszok. Még feltuningoltam egy hatlövetű gránátvetőt, ami papíron 350-et sebez, de a behemoth ellen nem ér többet, mint a fele annyit sebző sniper. Van még egy LMG is, de azzal se nyertem.
    Az egyes fegyvert is lehet pimpelni: kisebb, nagyobb kapacitású tárak, bipod, távolságmérő, hangtompítő, csőszájfék, optikák, stb. Ezek ilyen-olyan értékeket befolyásolnak felfelé, vagy lefelé. Ezt már más játékokból megszoktuk. És ugye ott van a fegyver szintje is, ami erre az egészre rátesz valamilyen százalékot, de ez ugye voltaképp alaptulajdonság.
    Tehát egy -20% cool down-t adó fegyvert közelharcra érdemes megépíteni, mert enbnyivel csökkenti a kiütés esélyét. Egy +6% damage to drones fegyvert értelemszerűen drónok ellen. A fura, hogy ezek az értékek fegyvernemtől függetlenek, tehát egy pisztoly is kaphat drónok ellen extra sebzést. :D

    Én egy story line-ra ráálltam és görgettem végig. Az én szememben ez a sztori messze nem olyan komplex, mint a Wildlands esetében.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Új hozzászólás Aktív témák