Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz Parci #30 üzenetére

    Valid sajnos! Nekem szinte mindenhol, mindent elb*sztak, pedig "komoly" vállalkozóval építtettem, számla, garancia, szerződés stb. Gariban mondjuk egy részét javították, de abban sem mindig volt köszönet. Végül sok dolgot megcsináltam magamnak inkább. (nem miniház volt, de ez most mindegy) Egy ilyen mini házban az a jó, hogy lehet fából csinálni. Fával szépen lehet dolgozni DIY is, ha nem sajnálod arra a pár szerszámra a lét, amivel könnyen megy a munka (egy jó gérvágó fűrészgép, körfűrész, fúró stb.). Nem tudom Te hogy vagy vele, de magam részéről a fával szívesen dolgozom, még le is nyugtat a napi stressz után, viszont a durva melókat nem csinálom meg, ahhoz már nincs idegrendszerem (betonozás pl.). Illetve rettentően utálok vassal dolgozni, azt is kerülöm. Ezeket meg kell fizetni, de még így is sokkal jobb lesz, mert sajnos hiába a profi kivitelező cég, ha neki sincs már rendes szamunkása aki lelkiismeretesen dolgozik. Belesz*rnak mindenbe sajnos, aztán kifizeted a rengeteg pénzt és sz*r az egész. Nálam sem a pénz volt a motiváló ok az sk. munkákra, hanem az, hogy akkor legalább meg lesz csinálva rendesen.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz Parci #32 üzenetére

    A rovar lehet némileg probléma, bár nálunk azért termeszek nincsnek amik tényleg elhordják a házat. Szú és egyéb van, de eleve csak kezelt, vegyszerben fürdetett tartószerkezetet lehet beépíteni, ez előírás. Esetleg van még az acélvázas szerkezet, ami nem konténerváz, hanem rendes acélváz. Azt nem kezdi ki a rovar, és kb. összecsavarozzák 2 nap alatt (épült itt egy ilyen, nézegettem anno mikor csinálták). Ha már áll a váz, ugyanúgy szendvicseled magadnak, ahogy akarod.

    A készházat utólag nem tudom, hogyan lehet tuningolni, de tény, hogy baromi gyors és egyszerű. Egy utcával felettünk épült egy, éppen a napokban. 1 nap alatt idehozták a kész falakat, pedig nem volt egyszerű dolguk itt a hegyen, fostam is, hogy beköszön az egyik teherautó. Reggeltől-estig jöttek és hoztáka paneleket, de érted..1 nap! Eddig csak videón láttam ilyet, élőben brutál, ahogy egy komplett kész falat hoznak ablakokkal, becsövezve, mindennel. El is akarok menni a hétvégén megnézni, hogy az összelegózása hogyan áll.
    Azt viszont tudom, hogy van mód a panelek vastagságát és a felhasznált szigetelés típusát a megrendeléskor kiválasztani. Nem minden gyártó kínál ilyet, de létezik.

    Továbbá van még olyan, hogy kerámiaház. Ha jól emlékszem, itt vannak Szentendrén.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz Parci #34 üzenetére

    Itt vannak kb. árak

    320k+Áfa/nm a szerkezetkész verzió. Ha jól értettem, kb. ennyit szeretnél építtetővel, a többit magadnak.
    Ez náluk a FAQ szerint ezt jelenti: "1-es fokozat: az elkészített alapra felállítjuk a falakat és válaszfalakat, rátesszük a tetőt melyet vízzáró, páraáteresztő fóliával látunk el."

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz t72killer #35 üzenetére

    Létezik itt is csomó olaj alapú, pl. itt is van egy. Nekem ezzel az a bajom, hogy nem sokban különbözik a sima olajfestéktől, ami tényleg jól zár és véd, de idővel lepattog, nem bírja a napot és a hőtágulást. Mondjuk azt egyik se bírja, de olajossal festett felületet felújítani rémálom. A sima vékonylazúrt minimális csiszolással újra lehet festeni, az olajosat viszont fáig le kell szedni, különben ronda lesz az új festés is.

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz Parci #43 üzenetére

    Ha kihozol nekem bárhogyan egy 100nm-es házat 40M-ből kulcsrakészen, azonnal alapítok veled egy KFT-t, befinanszírozom az egészet és szarrá fogjuk keresni magunkat (majd egyszer, ha ismét lesz értékelhető ingatlanpiac)! :D

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák