Hirdetés
- Samsung Galaxy S24 FE - később
- Xiaomi 15 Ultra - kamera, telefon
- Korábban érkezhetnek az új hajlítható Samsungok
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Milyen okostelefont vegyek?
- iPhone topik
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Minden téren tudott fejlődni a Motorola Razr 60 Ultra
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
-
Mobilarena
Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Teasüti
nagyúr
válasz
cinemazealot #20435 üzenetére
Az odáig rendben van, hogy bármilyen feszültségről tud működni egy aktív pfc-s táp, viszont a gyors változásra nem reagál jól. Amennyire értem a működését rövid impulzusokkal tölti a kondikat nominális feszültségre vmilyen frekvencián. Ha a bejövő zaj vagy tüske gyorsabb változást eredményez a hálózati jelalakban, mint amivel az elektronika lépést tud tartani, akkor előfordulhat, h specifikáción kívül esik a kimenő feszültség és bekapcsol a védelem.
Ezért is okozhat gondot a kvázi színusz.
Illetve ezért okozhat még gondot elektronikai projekteknél ha PWM-el hajtasz nagy áramú fogyasztót, mint mondjuk egy ledszalag. Ekkor is ha a PWM vezérlés nem optimális frekvencián rángatja a tápot, az megzavarhatja és megintcsak lekapcsol. Ha jól értem - lehet hülyeséget írok - a tápok egyfajta PID vezérléssel állítják be a kimenő feszültséget a bejövő feszültség és a kimenő áramfelvétel mértékének megfelelően. Ha gyorsabban változik az egyik tényező, mint amire a vezérlés reagálni tudna, akkor túltölt vagy nem tölt fel eléggé: ingadozni fog a kimenő feszültség.Vmi elektronikához értő ember majd kijavít, ha ostobaságot írtam. De lényegében ezért alkalmaznak külön túlfesz védelmet és szűrést, mert önmagában a PFC nem fog igazodni a nagyfrekvenciás zavarokhoz, hisz a kapcsolási sebessége általában 20-100 kHz között szokott lenni. Egy hálózati tüske meg a nanoszekundumos tartományban mozog, ami már megahertz-es tartomány.
Egy nagy fogyasztó kapcsolása mikor megrántja az egész hálózatot - főleg régi házban öreg alulméretezett vezetéken - milyen felfutási idővel rendelkezik, na arra én is kíváncsi lennék. De ha kellően gyors ahhoz, hogy leállítsa a tápot annak védelme érdekében, akkor gyanítom nem üzemszerű körülmény lehet.Ha a kapcsoló üzemű tápnak nem lenne probléma a zaj, akkor nekem sem ment volna el a monitoron a kép egy pillanatra a hűtő kapcsolásakor.
Új hozzászólás Aktív témák
- Bomba ár! Dell Latitude 3510 - i5-10GEN I 8GB I 256SSD I 15,6" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- DELL, HP gyári töltők, sok db. 7,4x5mm - 4,5x3mm + USB-C/Type-C 65W
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 6GB Rampage SHIVA Zalman 600W
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE Z370P i5 9500 16GB DDR4 512GB SSD RX 5700XT 8GB Rampage SHIVA Zalman 600W
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest