Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SkiDev

    senior tag

    Sziasztok!

    Városi, rövid távokra szaladgálós autót keresek éppen. Megnéztem egy FL "Hatchback" 1,3-as Lianat. Röviden: tetszik nagyon az autó, belseje nagyon szép (meglepően igényes a bele egy Suzukihoz képest), alul a futóműnél látható rozsda. El szeretném majd vinni második körben egy vizsgálatra, de előtte gondoltam kérdezek, hátha tudtok segíteni. :)
    3 kérdésre bontanám legfontosabbtól a legkevésbé felé:

    1.) Legfontosabb: Indításkor van egy furcsa zöreje, utána tökéletesen és halkan jár. Nem adja vissza teljesen a felvétel, de hátha... Eladó szerint bendix (szabadonfutó?) probléma, első blikkre nekem is az önindító volt az első gondolatom, mert ilyen hangosan egymáson elcsúszó fogaskerekek hallhatóak. Gondolom ez az: [link]
    A hangja: [link]

    2.) 4 elektromos ablakemelővel rendelkezik, kipróbáltam, működnek, viszont eléggé komótosan mozognak (1-es Focusunkhoz képest). Szándékosan ilyen lassúak vagy elfáradtak (300k+ km)? Drága a cseréje?

    3.) A gyári rádió nincs benne, sima mezei rádió van a helyén. Szeretnék hozzá okosabb, Android Autós fejegységet. Van valakinek tapasztalata ilyen téren? Ajánlott darab?

    Előre is köszönöm a segítséget! :R

    [ Szerkesztve ]

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    válasz Firstaye #64874 üzenetére

    Köszönöm a segítséget! Így már akkor szerintem bevállalom a bevizsgálást, ér ennyit.
    Az ablak nem tudom milyen, nem néztem, egyelőre csak előzetes felmérésnek indult, hogy érdemes e foglalkozni vele. :)

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    Sziasztok!

    Autócserén vagyok, jelenleg egy 1-es focust hajtok, szeretnék kicsit újabbra váltani.
    Valakinek van itt 2-es vasalója? (1.2-es motoros, nyújtott lámpás)
    Egy kicsit parázom tőle, mert kevés teszt van róla, kevés információ, kevés példány.
    Van valakinek konkrét tapasztalata alkatrészárakról, megbízhatóságról?
    Az 1-es vasalót elvetettem, mert kérdéses az előélet, nem szeretnék ABS-kockába, nyelescsapágyba, katalizátorba beleszaladni, elég volt pénzelni a jelenlegit. :(((
    :R

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    válasz mouzrr #69945 üzenetére

    Kinézetre is jobban tetszik az újabb, illetve itt olvastam, hogy az újabb az kiküszöbölt minden hibát az előzőből. Ezért gondoltam, hogy ha a régebbi esetén ennyi hibával kell számolni, akkor az újabb gyakorlatilag hibátlan.
    Másik szempont, hogy az átlagos 17X cm magasságomhoz egy masszív 130 kg is társul, ahhoz viszont nagyobb autó kell és úgy tudom nőtt valamennyit a 2010 utáni.
    Valamint visszakanyarodva az első részhez a mostani autóm egy temető. Egy év alatt a másfélszeresét locsoltam vissza vételárának és még mindig van gondja, így minimalizálnám a lehetséges problémákat. Ezelőtt Honda Jazzre gondoltam, de a lakatolás sem sokkal vonzóbb.
    Ezért gondoltam, hogy itt kérdezek, mert csak tesztek vannak, hosszútávú tapasztalat már nincs és arról sem tudok sokat, hogy alkatrészárban hogy áll az előző generációhoz vagy éppen a Fordomhoz képest.

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    Köszönöm az eddigi válaszokat! :R
    Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha csak napfénytetővel találnék, hajlamos beázni?

    [ Szerkesztve ]

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés