Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz A_ScHuLcZ #4221 üzenetére

    Hmm, egy kis felvilágosítás:

    S939: DDR memó, AM2: DDR2 memó!

    Tehát ha meg akarod tartani a memót, akkor egyértelműen S939. Ha bátrabb vagy és memót is cserélsz (ajánlott, mert szinte a leggagyibb memó is könnyen túlhajtható DDR2-ben) akkor AM2.

    A Venice, Winchester, SanDiego egymagos procik, így ilyet ne is keress:
    S939 X2 Toledo vagy Manchester
    AM2 X2 Windsor vagy Brisbane

    Prociügyben itt nézelődj, hogy milyet is akarsz: [link]

    Mivel VGA-ra nem marad lóvéd ahogy írod, akkor ajánlom figyelmedbe a Gigabyte GA-MA69G-S3H AM2-es lapot [link].
    Van rajta integrált VGA (ha beleolvasol a topicjába, akkor találsz tesztet is a teljesítményéről) és a Tuningosok is megnyalhatják mind a 12 lábujjukat (illetve 10). Igaz nem nVidia chipsetes, de ez inkább előny mint hátrány :DDD

    De ha már nVidia chipsetes lap az álmod (integrált VGA-juk elég karcsú teljesítményű sajnos. Talán egyedül az nforce630-as lapok amik tudják tartani a lépést az integrált 7050-es geforce-al), akkor amit keress, az nForce550, 570, 590 ill. az említett 630, de az még elég friss így vagy kapsz vagy nem. Van nForce4-es is, de az főképp S939-es lapokban található meg, bár 1-2 elvetemült AM2-es lapban is előfordulnak.
    ULI chipset se rossz. Mióta a memóriavezérlő a prockóba van bedrótozva, szinte alig van sebességkülönbség a lapok között. Az extrák döntenek ill. márkahűség.

    A memót szerencsére lehet visszaosztani, így nem jelent procihúzásnál hátráltató tényezőt. Apropó itt nincs olyan, hogy ''szinkron'' és a visszaosztás nem befolyásolja a teljesítményt, mint anno nForce2-nél. No persze ha bírja a memó, akkor nem kell visszaosztani, mert ugye magasabb órajelen gyorsabb a RAM. De itt ugye inkább a DDR2-esek vannak előnyben. A 800-asok elég könnyen mennek 900...1000MHz-en

    Szerk.: részemről AM2, mert 939 lényegében kihalt ill. később procit is nehezebb lesz szerezni bele

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák