- Magyarországra jött a Honor szuperzoomos mobilja
- Poco X3 Pro - hardverfrissítés
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- iPhone topik
- Apple iPhone 12 és 12 Pro duplateszt
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Itthon is elérhető a OnePlus 11 és a Buds Pro 2
- MIUI / HyperOS topik
- Korábban érkezhetnek a Motorola kagylói
Új hozzászólás Aktív témák
-
Ba cy lus
addikt
Redmi Note 13 Pro vs Note 9 Pro (Azért itt jelentős a difi a 13 Pro javára.)
10 Pro vs 13 Pro (Itt némi előnye van low light esetén a 13 Pro-nak, egyébként hasonló szint.)Redmi Note 13 Pro vs Xiaomi 12X (Itt is low light-nál van kis előny a 13 Pro-nál, Lincoln szakállán látszik leginkább, de egyébként ez is hasonló szint így tesztkép alapján.)
De általában teljesen jogos a felvetés, hogy telefonos kameráknál lelassult a fejlődés. Például:
Iphone 7 Plus vs Iphone 15 Pro Max
(És ha már itt tartunk: Redmi Note 13 Pro vs Iphone 15 Pro Max)
Ami az A4-es oldal (vagy egyéb közeli tárgy) fotózását illeti, az nem olyan egyszerű a kicsi mélységélesség miatt.[ Szerkesztve ]
-
Ba cy lus
addikt
Nevetséges, mikor valaki egy 4-5x annyiba kerülő telefonnal történő minőségi ugrásra hivatkozva húz le egy másikat. A kijelző max addig fakó, míg be nem állítod. Ha ennél színesebb lenne, köze nem lenne a természeteshez.
A kamerában, amit kifogásolsz, az jó eséllyel csak feldolgozás, az alapok (érzékelő, optika) jók. Persze nem DSLR/MILC-szint, de azt egyik telefon sem tudja valójában. -
Ba cy lus
addikt
válasz markussandor #1321 üzenetére
FPS drop 4k videóknál.
-
Ba cy lus
addikt
A gyári hangrögzítő alkalmazás a fejhallgató kimenetet mikrofon bemenetként használja. Bár csak a fejhallgatót mint mikrofont használva (nem mikrofonos fejes, hanem sima, ugye ezek "visszafelé" használva dinamikus mikrofonnak felelnek meg) próbáltam. Egy baj van csak vele, hogy nem sztereó. Mert ugye külső mikrofon nélkül/"simán" a felvételek sztereók.
[ Szerkesztve ]
-
Ba cy lus
addikt
[ Szerkesztve ]
-
Ba cy lus
addikt
-
Ba cy lus
addikt
válasz 7Heads Drago #1223 üzenetére
Én a sprintmobiltól vettem fél éve, kaptam hozzá töltőt és tokot (amit azóta lecseréltem flip tokra) is.
[ Szerkesztve ]
-
Ba cy lus
addikt
válasz 7Heads Drago #1220 üzenetére
-
Ba cy lus
addikt
válasz OldMike #1146 üzenetére
Nekem kirészletezve, hogy miből áll ki a frissítés, eddig mindig csak a biztonsági frissítést írta. Ha ez tényleg így van, akkor tulajdonképpen ezen a telefonon fél éve nem javítottak semmit? Mintha hibátlan lenne? Nekem iszonyú csalódás a Xiaomi hozzáállása pl. a hdr meglétéhez/nemlétéhez, amit előbb fennhangon hirdettek, hogy hdr10+, minden tesztoldal így hozta le, aztán utólag lazán kiszedték a specifikációból.
[ Szerkesztve ]
-
Ba cy lus
addikt
https://www.wide-gamut.com/test
Megjelenik a W? Nálam nem, és nem értem az okát. Pedig a színsémáknál átállítottam P3-ra. Tudja a telefon kijelzője, vagy sem?
-
Ba cy lus
addikt
válasz Lalikiraly #995 üzenetére
-
Ba cy lus
addikt
válasz Lalikiraly #993 üzenetére
És? Most mit vársz?
-
Ba cy lus
addikt
Nekem a legutóbbi frissítés (1.0.9.0.UNRMIXM) óta a frame drop mintha megszűnt volna.
[ Szerkesztve ]
-
Ba cy lus
addikt
Ez még így is semmi egy rendes aps-c/ff dslr-hez/milc-hez képest. Amiken viszont lehet rekeszelni, bár ha túl közel van, azzal sem lesz egészen éles a háttér, ahhoz már inkább focus bracket kell.
De a példádban, amiket linkeltél, jó eséllyel nem erről van szó, hanem feldolgozásbeli különbségről és esetleg optikáról.
[ Szerkesztve ]
-
Ba cy lus
addikt
Az a gyengesége a kamerának, hogy engedelmeskedik a fizika törvényeinek? Ha meg kicsi lenne az érzékelő, akkor jobban zajosodna. Van hibája egyébként a fotóknak, de az nem ez.
Ezzel a telefonnal is nyomom, mert ezt azonnal elő lehet kapni. Szó nem volt róla, hogy csak ezzel. Úgy szebb, hogy természetesebb.
[ Szerkesztve ]
-
Ba cy lus
addikt
Ne forgasd ki, természetes háttérelmosásról írtam, amihez kell egy bizonyos érzékelőméret, hogy ekkora gyújtótávolságú lencsénél ki tudjon jönni. Láthatóan nem értesz a fotózáshoz, de csak meg akarsz győzni, hogy itt a főkamera szar minőségű, mert tudja a fizikát. Én meg pontosan tudom, mennyire jó ez a főkamera 1x zoom-mal 12,5 MP-en. Nem nagyon tud érdekelni, hogy a fotózás technikai részéhez hozzá nem értők bizonyos szituációkban nem boldogulnak vele, ez nálam nem a kamerát minősíti...
Egyébként a példádban (ami, ha jól sejtem, nem a Redmi) valóban szebb nekem a 13 Pro képe, természetesebb.
[ Szerkesztve ]
-
Ba cy lus
addikt
De te még mindig nem érted, miről van szó, hogy mi is a mélységélesség, csak hajtogatod a hülyeséged, hogy egy fotón márpedig minden pixelnek tűélesnek kell lennie, különben szar a kamera. Ami egyébként szubjektív igény, én pl. örülök, hogy van benne némi természetes háttérelmosás.
[ Szerkesztve ]
-
Ba cy lus
addikt
Belemagyarázás? Érdekes nézőpont, biztos sok komolyabb dedikált fotómasina volt a kezedben, azért tudod ennyire. Sajnos ez van, az egyre növekvő érzékelők ezt is magukkal hozzák, hogy már nem tud minden szituációban hülyebiztos lenni a mobilos fotó sem. Dehát majd megoldják focus bracketing-el.
-
Ba cy lus
addikt
Persze ha korrekt módon akarunk összevetni, nem ekkora méretben hasonlítunk össze, hanem a teljes 12-12,5 MP-es képet, mert a lekicsinyítés sok mindent el tud fedni.
fura, hogy a régi Huawei sokkal kevésbé szélitorzulósat csinál
Igazából ez nem fura, hanem működik a fizika.
Lehet kísérletezni azzal, hogy máshová tesszük a fókuszt: nem középre, hanem szélebbre (távolabbra).[ Szerkesztve ]
-
Ba cy lus
addikt
Egyébként most ránéztem specifikációra, a Mate 20 főkamera érzékelője jóval kisebb: 1/2.3" (vs 1/1.4"). A telelencséé pedig pláne: 1/4". De magán a képen is látszik, hogy a Redmi háttere jobban elmosódik, a Huawei háttere sokkal élesebb. Ez részben az érzékelők mérete közti különbség miatt lehet (nagyobb érzékelő -> kisebb mélységélesség, ezért tudnak a nagyobb gépek jó háttérelmosást mindenféle szoftveres trükközés nélkül).
Szóval nem meglepő, hogy ilyen közeli témánál a Huawei jobban megfelel a "mindenütt legyen éles" kívánalomnak. Lehet amúgy, hogy kézzel jobban be lehetne állítani a fókuszt ilyenkor, hogy a dobozon lévő szöveg nagyobb része legyen éles.
[ Szerkesztve ]
-
Ba cy lus
addikt
Szerintem tökfelesleges olyan képen vizsgálni, ahol a mélységélesség közbeszólhat, ott lehet nem a kamera képességeit fogja az ember látni. Pl. egy aps-c géppel kis f-értékkel 50/1.8-as lencsével baromi nehéz úgy fókuszálni, hogy portrénál a teljes arc éles legyen, pláne ha az 'ugyanolyan éles legyen mindenütt' a kikötés. Kicsit elmozdul egymáshoz képest a gép és az alany, már nem a szem lesz a legélesebb. Távolra fókuszálva viszont még kis f-értékkel sem a mélységélességen fog múlni, hogy a szélek felé puhul, ott már tényleg az objektív képességeit láthatjuk. Mondjuk a gyakorlatban ezzel jól együtt lehet élni, mert tájképet tipikusan nagy f-értékkel készítünk, portrénál meg nem annyira érdekes, mi történik a széleken.
[ Szerkesztve ]
-
-
Ba cy lus
addikt
szerintem tudja azt, ami ebben a kategóriában elvárható.
Többet is, a főkamera egy csúcstelefonban is helyet kaphatott volna. Különösen a raw fájlból készített fotók ütnek. A 200 MP-es képeknél szerintem nagy hiba, hogy nincs 50 MP-es mód, talán nem is véletlen, mert túl jó lenne a belőtt árkategóriához képest. Még ezek a kevésbé jól feldolgozott (részlethiányos, ha összevetjük a 12,5 MP-en rögzített 4x zoom-mal, ami ugye lényegében egy 200 MP-es kép közepe) 200 MP-es képek is egész jól tudnak mutatni 50 MP-en.
[ Szerkesztve ]
-
Ba cy lus
addikt
A HDR csak a főkamera alapállapotában (1x "zoom") működik, ha aktivizálódik, sárga színűvé válik a HDR kijelzés.
Egyébként a gcam mókolás nélkül nem tudja a szenzoros zoomot, csak digitálisat. A főkamerával Gcam DNG-kből Lightroomban én nagyon jó képeket tudtam csinálni, 12.5 MP-en ez gyakorlatilag perfekt.
[ Szerkesztve ]
-
Ba cy lus
addikt
-
Ba cy lus
addikt
Hát nekem rohadtul beragadt erre az 1.0.6.0 UNRMIXM-re, március 1. a biztonsági frissítés dátuma. Pedig már régió állítgatással is próbálkoztam, de csak azt értem el vele, hogy sunyiban felpakolt pár felesleges appot.
-
Ba cy lus
addikt
válasz Thorio86 #548 üzenetére
Ne viccelj, a Redmi Note 13 pro főkamerájának a lencséje ugyan nem Leica, de kiváló, a legjobbakhoz mérhető (vagy akár jobb is némely felsőkategóriás telefonnál). A név a fontos, vagy a valós tudás?
A Leica egy luxusmárka gyakorlatilag, ahol a névért fizetsz annyit.[ Szerkesztve ]
-
Ba cy lus
addikt
Csak annyit tennék hozzá, hogy az a Note 13 Pro a 4G-s verzió, amiben gyengébb a SoC (és Mediatek), a kijelző (és annak a védelme is), nem megy bele eSIM, nincs 4K-s videófelvétel, és még a vaku is gyengébb. A 4G-s verzió egyetlen előnye, hogy tudsz bele tenni SD kártyát.
[ Szerkesztve ]
-
Ba cy lus
addikt
Színsémáknál a További beállításokon belül a P3 nem túlzás? Igazából nem értem, mert attól, hogy bővebb a színtér, ettől még az sRGB színtérben készült fotóimra nem kellene hasson, hogy P3 színtérre beállítva nézem sRGB helyett. Mintha nem csak a színteret állítaná.
-
Ba cy lus
addikt
Nem állítom, hogy én jöttem-e rá először, mindenesetre magamtól jöttem rá, hogy ha a gyári kameraappban gyorsan egymást követően csinálunk több képet, csak az elsőre alkalmazza a zajszűrést (lehet mást is, de a zajszűrés biztosan kimarad). Ez lehetne akár baj is, de most felcsillant a szemem, hogy a 4x-es zoomból valami természetesebbet kihozzak. Majd még tesztelem jobb fényviszonyok között.
[ Szerkesztve ]
-
Ba cy lus
addikt
Érdemes megnézni a Realme 11 Pro+ 4x-es zoom-ját is:
[link]
Ez a Redmi Note 13 Pro 5G-é: [link]Ők sem tettek csodát*, de szerintem jobbat kihoztak belőle. A szenzor ugyanaz a két telefonban. Viszont a 200 MP-es képeket összehasonlítva nekem az jön le, hogy a Note 13 Pro jobb képességű a lencséje miatt, ennek tükrében bosszantó a Realme 4x-es zoom-ja, azt mutatja, hogy lenne még ebben a 4x-es zoomban több is megfelelő feldolgozás mellett.
* Nem is lehet, mert itt gyakorlatilag arról lenne szó, hogy 1/1.4" szenzorméret mellett az optika rajzoljon ki 200 MP-t. Ez nemhogy a profi APS-C, Full Frame, hanem a középformátumú digitális fotózás területe, ami relatíve hatalmas méretű szenzorokkal dolgozik.
[ Szerkesztve ]
-
Ba cy lus
addikt
30 perc 39-ről 100%-ra.
-
Ba cy lus
addikt
Van itt valakinek ugyanebből a telefonból a 4G-s verzió?
Elvileg a két telefon kamerában egál, gyakorlatilag nem egészen.
Itt a low-light 12 MP-es tesztképen az 5G-s verzió egyértelműen jobban szerepel:
[link]
De igazából még jó fényviszonyok között is jobb kicsit az 5G-s:
[link]Amiben viszont jobban tetszik a 4G-s verzió, az a 4x-es szenzorzoom:
4G-s vs 5G-s.
Puhább, lágyabb a 4G-sé, kevesebb benne a festményszerűség. Az 5G-s verzióval nekem egyedül ez a 4x-es szenzorzoom böki a csőröm. Bár időnként lehet vele jó képeket csinálni, de többségében nem ez a helyzet sajnos. Ez egyértelműen a túlbuzgó feldolgozás sara. Nem mondom, hogy a 4G-s 4x-es zoom-ja olyan nagy minőség, de természetesebb, jobb ránézni, jobban örülnék, ha az 5G-snél is ilyen lenne. Az 5G-snél, ha el akarom fedni ezeket a természetellenes részeket, zajt/szemcsésséget kell hozzákevernem. A 4G-s 4x-es zoom fotója kontraszttalan, de azon lehet változtatni utólag.[ Szerkesztve ]
-
Ba cy lus
addikt
Zavaró, főleg egy Mi A1 után. Ha viszont olyan lenne a tok, ami kompenzálja a lencsék kiemelkedését, akkor jóval vastagabbá válna tokostul. Persze a telefon maga is lehetne vastagabb ennyivel, de ugye az nem mutatna túl jól, inkább a "kamerasziget". Igazából nem jó se így, se úgy.
A megoldás talán az lehetne, ha a lencse cserélhető lenne, akár egy DSLR-nél vagy MILC-nél, akkor le lehetne csatlakoztatni (ez más szempontból is előny lenne).[ Szerkesztve ]
-
Ba cy lus
addikt
-
Ba cy lus
addikt
-
Ba cy lus
addikt
válasz OSERANSKY #367 üzenetére
Ráadásul a Note 13 pro 200 MP-es képe mintha csak szándékosan úgy lenne megalkotva, hogy utómunkára. Akár a régi Nikon D200 DSLR-em sooc jpeg-jei: kontraszttalan, puha. Ezekkel lehet jól dolgozni. Ha a HDR nem aktivizálódik (ami elég gyakori), semmivel sem marad el a 12 mp-estől a 200 mp-es kép dinamikatartománya (csak kevésbé kontrasztos sokszor, ami jó alapanyaggá teszi), sőt, több kihozható belőle e téren is utómunka után.
-
Ba cy lus
addikt
Ilyen hibát nem tapasztaltam.
Sőt, nekem épp ez a bajom, hogy az ujjlenyomatolvasó a zsebemben is bekapcsol, elcseszi 5-ször, bejön a pin kód kérése, onnan meg ugrik a segélyhívóra. Múltkor majdnem fel lett hívva a zsebemben hordva. Persze lehetne kifelé is fordítani a kijelzőt, de majd inkább egy flip tok lesz a megoldás erre.
Egyébként tegnap frissült valami rendszeralkalmazás, azóta meglepően begyorsult a töltési sebesség. Majd mérek egyet megint 0-ról 100-ra, úgyis itt a hétvége. -
Ba cy lus
addikt
-
Ba cy lus
addikt
Á, sokkal lassabb a töltés, mint MIUI-val volt. Most "alig" 45-50 percig töltötte 50-ről 100%-ra. Ez mi? Pedig minden be van állítva, nem optimalizált a töltés, még a "Töltés felgyorsítása" funkciót is bepipáltam, de még mintha lassabb lenne a töltés, mint nélküle. Hiába jelzi ki, hogy 67W-os szuper-gyorstöltés, a valóságban ez még a 33W-osnak sem felel meg.
-
Ba cy lus
addikt
válasz Delirious #325 üzenetére
Pl.
Irfanview
CTRL+R
Set new size in MegaPixel
A Size method alatt érdemes beállítani a legjobb minőséget (Lanczos (slowest)).
Telefonon belül pedig a Galérián belüli szerkesztő emlékeim szerint alapból max. 50 MP-es képet ment el, tehát ezt a 200 MP-est leméretezi annyira. Bár még nem hasonlítgattam, hogy ugyanolyan jó minőségű-e. -
Ba cy lus
addikt
Azért ennek a telefonnak a 200 MP-es módja minden hibája ellenére is relatíve nagyon erős. Csak össze kell vetni pl. a Honor Magic 6 Pro főkamerájának 50 MP-es képével. Ha a Note 13 Pro képét 50 MP-re lekicsinyítjük, zongorázni lehet a különbséget a Redmi Note 13 Pro javára, annyival jobb a vonalélesség, részletesség. Nem is értem, mit ír itt a cikkszerző a konklúzióban, hogy "korrekt főkamera". Ez simán felső kategóriás ez a főkamera. Mondom ezt úgy, hogy elsősorban DSLR-rel fotózok, tehát nyilván láttam már jobbat is.
[ Szerkesztve ]
-
Ba cy lus
addikt
55 perc volt 0-ról 100%-ra tölteni.
-
Ba cy lus
addikt
válasz Ba cy lus #308 üzenetére
Nem tudom, mi volt a baj tegnap, noha ugyanígy kijelezte, mint ma, hogy 67W-os töltés. Ma 43%-ról 100%-ra 32 perc volt feltölteni. Ami még mindig elmarad a gsmarena mérésétől (azt még Android 13 és MIUI alatt mérték), kb. a Realme 11 Pro töltési idejének/sebességének felel meg.
-
Ba cy lus
addikt
A töltési sebességgel nálam nem stimmel valami:
32%-ról 79%-ra (47%-ot) 40 perc alatt töltötte most. Nem megy semmi a háttérben, azt is kiírja, hogy szuper-gyorstöltés, dehát ez nem az. A gsmarena mérése szerint 30 perc alatt 83%-ot lehet bele tölteni, és 15 perc alatt tölt 49%-ot, tehát ezt a 47-et kb. 14 perc alatt, nem 40 perc alatt kellett volna beletöltse. -
Ba cy lus
addikt
válasz Delirious #302 üzenetére
Hasonlítsd össze:
Redmi Note 13 Pro 5G vs. Mi 10T Lite 5G
A főkamerája szerintem egyértelmű feljebb lépés, főleg a 2x-es szenzorzoom. -
Ba cy lus
addikt
válasz lsebestyen #289 üzenetére
Én a sprintmobiltól vettem, telefonon rákérdeztem, van-e benne töltő is*, és úgy is jött.
* merthogy a honlapjuk szerint:
A termékhez a gyártó valószínűleg nem mellékelt töltőfejet.[ Szerkesztve ]
-
Ba cy lus
addikt
Ha jobb képet szeretnél, akkor jó a Note 13 pro, amennyiben raw-ot lősz vele (agc gcam), és Lightroomban feldolgozod (a 12 mp-est, a 200-ast nem lehet sajnos). A lencse és a szenzor ugyanis kiváló benne. Amiben jobb lehet egy felsőbb kategóriás, az a teletartomány. Root után és némi mókolással elvileg lehet a szenzorzoomos képeket is dng-ben lőni, de ezt ugye a felsőbb kategóriás telefonnal is megteheti az ember...
[ Szerkesztve ]
-
Ba cy lus
addikt
Az attól függ. Ha megnézel teszteket, a Redmi Note 13 Pro 200 MP-es képeit 64 MP-re lekicsinyíted, összeveted az ugyanarról a témáról készült Realme GT Master 64 MP-es képeivel, ott azért igen jelentős különbség van a Note 13 Pro javára.
12 MP-en nézve viszont nem biztos, hogy olyan nagy különbséget fogsz észlelni, amiért megéri. Kivéve talán az esti képeket, ott lehet előrelépés a Redmi, na meg a videók terén. -
Ba cy lus
addikt
Egyébként az AGC gcam az ultraszélesből is egész használható képminőséget kihoz a gyárihoz képest. Még alapból is, ha csak a jpg-t nézem.
A dng esetén a lencse geometriai torzításának korrekciójához használható az Mi 11 Lite ultraszéles lencséjének profilja.[ Szerkesztve ]
-
Ba cy lus
addikt
DNG-ből csináltam Lightroommal. Ennek a telefonnak még az esti képe is teljesen jó tud lenni (!, mert a feldolgozás mikéntje fontos) 100%-os nézetben is. Kis AI zajszűrést engedtem csak rá, de amúgy anélkül sem zavaróan zajos. (Egyébként ha azt mondanám, hogy ezt APS-C vagy FF DSLR-rel/MILC-cel csináltam szabadkézből, az is hihető lenne. Persze csak ezzel a gyújtótávolsággal és 12 MP-en, de már ez sem kis dolog.)
[ Szerkesztve ]
-
Ba cy lus
addikt
Én is tesztelgetem. Szerintem nem jobbak a színei a gyári kamera alkalmazásnál, éppen hogy rosszabbak, ha a valósághoz képest nézem. Persze dng esetén ez tökéletesen korrigálható.
Ami előnye van ehhez a gcamhoz képest, hogy tud HDR-t, jobban belőhető az expozíció (pl. az valamiért ragaszkodik az 1/100-as záridőhöz), és a többi lencse is választható.[ Szerkesztve ]
-
Ba cy lus
addikt
Szituációtól függ. Ha kell a 2x vagy 4x-es szenzorzoom, akkor a pro mód nem jöhet szóba, mert úgy vettem észre, hogy ott még 2x nagyításnál is digitális nagyítást csinál, nem szenzorzoom-ot. Érthetetlen, miért így csinálták meg.
A 200 MP-es módot én viszonylag gyakran használom (pro módban általában), mert igenis van értelme. Kevésbé hajlamos abban a módban a túlélesítésre, természetesebb a látványa. És igenis sok-sok plusz részlet kinyerhető. Ha jó fényviszonyok között készíti az ember, még akár 50 MP-en sem esik nagyon szét a kép. De a széle felé nem az igazi, a 200 MP-es képet 12 MP-re lekicsinyítve a szélek felé haladva jobban romlik, mint az alapból 12 MP-es felvétel esetén.
Este pro módban lövök, az expozíciót általában 1-2 fényértékkel vissza lehet venni (ez ízlés kérdése is, személy szerint azt utálom a legjobban esti képeknél, ha kiég a kép itt-ott).A HDR-nek még nem láttam a hatását, hiába próbálgattam vele/nélküle többféle fényviszony mellett. Az Mi A1-en mindig egyértelmű volt a hatása, ha bekapcsoltam.
Összességében nekem így két hét után az a benyomásom, hogy a főkamera szenzora elég jó, az előtte lévő lencse is igen jó, viszont egy jól megírt szoftverrel ebből még többet ki lehetett volna hozni szerintem.
Amúgy itt PH-n/mobilarénán a szerzők/tesztelők kicsit alulértékelték, a DxO véleménye, pontozása szerintem közelebb áll a telefon kamerájának valós képességeihez.[ Szerkesztve ]
-
Ba cy lus
addikt
A gyári Galéria alkalmazás miért hízik úgy meg? Nemrég töröltem a személyes adatokat, mert másfél hét alatt már valami 7-8 gigásra felhízott (a kukát rendszeresen ürítem, tehát nem az).
Egyébként ez az egész Androidra jellemző, már a korábbi telefonjaimnál is felfedeztem, hogy az alkalmazások érthetetlen módon foglalnak egyre több tárhelyet, pl. a Transmission Remote is teljesen indokolatlanul fel tud hízni. És nem a cache általánosságban. Vagy nem csak az.
[ Szerkesztve ]
-
Ba cy lus
addikt
Esti képeknél nekem a pro módban lőtt 12 megapixeles képek jöttek be legjobban. A sima fénykép mód és az éjszakai mód nem, mert ahol pl. szerepel fák, bokrok lombozata, elkeni őket (gyakori jelenség általában esti mobilos képeknél, nem típusspecifikus). A Pro módban viszont eddigi tapasztalataim szerint nem. Az éjszakai mód pluszban még természetellenesen kivilágosít azon felül, hogy egyébként is rendszerint felülexponálja az éjszakai képeket, én mindig visszaveszem az expozíciót sötétben lőtt képeknél, mert egyrészt természetesebb, másrészt ezzel az ISO érték is csökken (ha 1 fé-kel veszem vissza, akkor felére, ha a záridő is változatlan). Időnként a záridőt is szoktam nagyobbra venni, mert az automatikusan beállított értéket kissé konzervatívnak érzem ahhoz képest, hogy stabilizálás van benne.
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
- Azonnali fáradt gőzös kérdések órája
- Sütés, főzés és konyhai praktikák
- Melyik a legerősebb Low Profile VGA kártya?
- Sweet.tv - internetes TV
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Milyen videókártyát?
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- PlayStation 5
- Magyarországra jött a Honor szuperzoomos mobilja
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- További aktív témák...
- iPhone 12 Mini 128GB Független Újszerű/1-3 hónap gar./Akku 100%/p3978
- Sony XPERIA 10 IV 128GB, fehér színben + ajándék
- iPhone 13 Pro 256GB Független Használt/1 hónap gar./Akku 85%/p3982
- Xiaomi Redmi A3 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy S22 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával