Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemszabad

    tag

    válasz Fr@nkieWilde #31 üzenetére

    Bocsánat, nem vág témába! :R
    Tökéletesen igazad van!
    Pont lefosom az antutut, meg a többit. Kínaival tolom én is, 4 mag, 6737-es, 2 GB RAM. Pörög-forog, a kétmagaos-1 GB RAM-os LG után álom használni.
    Viszont van kompromisszum más tekintetben. Van, hogy magától átállítja a csengőhangot. Vagy rossz oldalról közelítem meg a dolgot, lehet. Talán szuperokos, és fejlett idegrendszere, saját ízlése van, így a számára ellenszenves dolgokat átállítja. Dolgokat, mert van, hogy a hátteret is visszateszi a gyárira.
    Tol olyat is, hogy leveszi a kihangosítást, ha adott hívás közben jön egy másik. Ez felbasz némileg, mert mindig kihangosítva telefonálok, ha nem így tennék, elsorvadt volna már a jobb agyféltekém, 2-3 óra beszélgetés pro tag...
    Ha összevetem a korábbi LG lassúságát ennek a kínainak az akaratosságával, akkor az jön ki, hogy inkább legyen lassabb, de én hordjam a nadrágot. Persze működhet a jó tempó és a megbízhatóság együtt, de a kínaiaknál - ahogy én látom - nagyobb az esélye annak, hogy nem.
    Napi szinten olvasom a MA-t, a napi rutin része. Sokszor látom komoly hardverrel szerelt kínai telók tesztjei után, a hsz-ek között, hogy ennyiért 'best buy', úgy, hogy adott esetben le van írva a cikkben, hogy a hangminőség szar, néha nem azt a betűt érzékeli, amit gépelnek, napfény alatt lópikula sem látszik a kijelzőből, stb. Ilyenkor hidegvizes borogatást kell alkalmazzak annak érdekében, hogy ne jöjjön értem a medicopter 117 :).
    Ebben a telóban is 6 GB RAM van. Befosok, 4 van ebben a telibevert PC-ben, amiről írok. 8784 fülről böngészek egyszerre, sokszor 40-50 oldal megy egy időben, fut a torrent kliens, vírusvédelem, viber, stb.
    Azt ne is mondjam, hogy az 5800K-nak is oda van adva 1 GB RAM a 4-ből.
    Akkor egy átkozott telefonban mi a bánatnak 1,5-2-szer ennyi? Biztos, vaskalapos vagyok, de 32 évesen ezek a dolgok nem mennek a fejembe. 2-3 év múlva mennyi lesz egy felsőkat. telóban? 16 GB? 16 magos proci? Ezzel együtt 6 Ah-s akksi, hogy 1 árva napot kibírjon töltő nélkül? Nem a szoftvert kéne inkább jól megírni? Értem én, hogy vadkapitalizmus van, és még a saját anyánk is eladó, de azért csak van egy határ valahol, nem?
    :U

Új hozzászólás Aktív témák