Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    válasz ddaydome #28 üzenetére

    Kedves ddaydome!

    Nyugi én is kínai telefont használok, Redmi Note 4X-et.
    Erre is jönnek a frissítések hetente. Nincs is ezzel baj, sőt erre is megérkezett már a 7.0, legalábbis a fejlesztői rom-ra.
    De sajnos ezek csak nagyvonalak. Én sokkal apróbb dolgokról beszélek.
    A Lenovo Zuk Z2-m például vásárlást követő reggelen nem ébresztett. Hiába volt beállítva az ébresztő, a szerencse az volt, hogy asszony telefonja ébresztett. Úgy gondolom egy ébresztőnek minden tekintetben működni kell márkától függetlenül. Ennél alapabb dolog csak pár van egy telefonnál. De persze nyomták a fórumban, hogy ez milyen brutál jó telefon, hisz kb. 55 ezerért van Snapdragon 820, meg 4 giga RAM. Meg az antutuban vagy 120 ezer pontot produkál, csak az én főnököm éppen lesz@rja, hogy az antutuban van 120 ezer pontom, mikor épp elkések a munkából, mert elaludtam. Ott is olvasgattam később a fórumot és ezer féle romot pakoltak rá, de mindig mindegyikkel van valami probléma. Akkor minek a Snapi 820 és a 4 giga RAM, ha alap dolgokat nem tudnak produkálni a romok a kínai telefonokon!
    Utána jöttek a téglásítasok stb.

    A frissítésre visszatérve, a Xiaomi cuccai is mindig kijavítanak valami nem is fontos apróságot, aztán vele együtt elrontanak másik 2 jól működő dolgot. Én óvatosan kezelem a frissítéseket.

    Az ilyenek miatt mondom, hogy a szoftverezésbe jobban bele kellene mászni a telefonoknál, főleg kínai vonalon. Ezek az apró dolgok, amik amúgy teljesen alapok nagyon sok bosszúságot okozhatnak. És úgy gondolom, hogy a nem megfelelő teszt félrevezető. Totál tesztet senki sem fog tudni produkálni, de ezektől a mostani tesztektől lehetne részletesebbeket is készíteni. Tökéletes telefont nem fog készíteni senki sem, ez tény, hisz az megölné a piacot, de inkább a gyártók is a szoftverekre figyelmének jobban oda, ahelyett, hogy újabb típusokat dobálnak a piacra.

    Régen vettél egy Nokiát méregdrágán. Azokkal ilyen probléma nem volt. Sőt akkor még olyan dolgokat is tudtak, amikre senkinek nem volt szüksége. Nem igazán kellett kompromisszumot kötni akkoriban. Ma már a csúcskategóriában is kell sajnos.

    [ Szerkesztve ]

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

Új hozzászólás Aktív témák