Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz azopi74 #92 üzenetére

    Ha nem tűnt volna fel, asztali procik nem nagyon fejlődnek lassan 4-5 éve sehova ...

    azért én ezzel erőteljesen vitatkoznék. a notimban 3 éves processzor van, a gép amin dolgozom szintén kb 3-4 éves, de asztali proci, otthonra egy 3770-et raktam össze, és elég látványos a fejlődés a 3 gépet megfigyelve.

    tömörítés, adatokkal való dolgozás, stb szempontjából igenis szembetűnő, de a benchmark eredmények sem mutatnak mást. nyilván a gyorsabb ramok, vinyók is dobnak a sebességen, de a tiszta számítási teljesítmény is jelentősen nőtt.

    azzal nem vitatkozom, hogy a fejlődés már nem annyira ugrásszerű az előző generációkhoz képest, mint 10 éve, de azért még így is jelentős, és a fogyasztás is csökken.

    Áruld már el, milyen feladatokra akarsz te használni egy asztali CPU-t, ahova nem elég a mai (és tegnapelőtt-előtti) teljesítmény?

    én nem hiszek a "640kb ought to be enough for anybody." jellegű kijelentésekben, de egyébként a fentebb írt feladatoknál (szövegértés, képfeldolgozás-felismerés, intelligens vagy annak tűnő gépek) azért nem árt a számítási teljesítmény.

    sajnos a számítási teljesítmény növekedésével csökken az optimalizáció iránti igény, és az alkalmazások annak ellenére gyorsak, hogy sokszor 10-100x lehetnének gyorsabbak optimalizáltan (csak ezért nem fizet semmilyen megrendelő, mert olcsóbb a gépet lecserélni). viszont, azért komolyabb feladatokra még mindig bőven van hová növelni a számítási teljesítményt. persze ez nem word meg excel, de ha tényleg olyan alkalmazások kezdenek megjelenni, ami "gondolkodik" helyetted, akkor ott azért van mit számítani-elemezni.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz azopi74 #100 üzenetére

    :)
    Sikerült a legextrémebb példát megtaláld, amúgy 1500mAh-s aksi volt nem 1300-as. (HTC akkoriban főleg a nagy aksik miatt volt jó.) Kb. dupla annyit bírt mint bármi akkoriban, szóval akkor már a 3300-as Maxx-hoz hasonlítsd, így több mint duplázódott azonos méreten. Valamint ha nem is kapacitásra, de megbízhatóságra és tartósságra azért tényleg nagyon nagy az előrelépés, már simán nem kell cserélhető legyen az aksi, mert annyira nem megy tönkre. (Mondjuk most azért cserélnéd mert lemerül. :P)
    Igen iszonyatos, mert nem kell 2év után se cserélni, pedig minden nap töltöm, és semmit nem vesztett a kapacitásából, és még pár évig bírni fogja. Mi tudta ezt régen? Méretük és tömegük pedig csökkent nézd csak meg. vegyél a kezedbe egy régi 1500-ös aksit és egy mostanit. Nekem a 700-as polymerem ugyan akkora és nehezebb mint az 1500-ös 2éves aksim.

  • Darabokra

    senior tag

    válasz azopi74 #92 üzenetére

    Hasonlíts össze egy i7 960at egy i7 3770el, biztosan alig lesz különbség a kettő között, hiszen semmit nem fejlődtek a procik.
    Most látom, 3 éves hozzászólás:D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák