Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    kíváncsi leszek, hogy az asztali procik hova tudnak még fejlődni. már így is borzasztó erősek.

    a mobil procik pedig most kezdenek elérni olyan teljesítményt, hogy már komolyabb dolgokra is használhatóak legyenek. de nagyon húzós most mobil oldalon a fejlődési sebesség.

    valószínűleg a kettő össze fog érni, de remélem előtte még az asztali procik teljesítményét is az egekbe fogja vinni. lesz egy asztali és egy mobil processzor, előbbi borzasztóan erős, utóbbi pedig teljesen megfelelő egy átlagos személyi mobilszámítógép feladatokra.

    most már csak az energiatárolási technológiákat kellene fejleszteni, mert az 1 napos üzemidő még mindig totál szánalmas. bár az tény, hogy ha az aksik sokkal jobbak lennének, nem lenne igény a kisfogyasztású procikra.

  • Tin

    veterán

    válasz Integra #82 üzenetére

    ja, főleg hogy még hatalmas megvalósítandó feladatok állnak előttünk... :D
    pl. hang, később gondolat alapú irányítás, intelligens (vagy azt emuláló) gépek, emberek életét megkönnyítő, mobil eszközökre írt alkalmazások

    nekem még 20-30 évig lesz melóm ezen a területen. kíváncsi leszek, mikor lesz a fejlesztés is majd "szakmunka", már hogy annyira nem kell hozzá tudás. gondolom az intelligens gépek megjelenésével, de azzal egyelőre nem nagyon foglalkozik komolyabban senki (vagy ha igen, eltitkolja, hisz az egész IT melópiacot megölné)

  • Tin

    veterán

    válasz edward2 #84 üzenetére

    ha azt veszed, a mostani nexus 7 is tudná nyugdíjazni, ha átlagos dolgokra használod a géped, szövegszerkesztésre vagy webezésre bőven elég az a proci is.

    viszont ha megnézed, hogy egy mai core i7-es proci még mindig átlagosan 10x gyorsabb (geekbench eredményeket néztem), mint egy mai csúcsnak számító mobil proci, akkor azért nemmindegy.

  • Tin

    veterán

    válasz Integra #90 üzenetére

    de ez mennyire durva, nem? az aksik szinte semmit nem fejlődtek 10 éve, miközben a fejletlenségük magával húzta az egész ráépülő ipart, magyarul minden kis szarnál (proci, alkatrész, bármi) a fogyasztás a legfontosabb.
    de ez így nem is baj, mert bár ez most kényelmetlen, de ha az aksik kapacitása hirtelen 10x-esére nőne, azonnal leszarná mindenki a komponensek energiafogasztását, és megállna a fejlődés.

    a másik oldalról nézve, ha ez így menne még mondjuk 5 évig, és utána lenne egy új akku-technológia olcsóbban, 10x-es kapacitással, na az lenne az igazán komoly helyzet hirtelen :D

  • Tin

    veterán

    válasz azopi74 #92 üzenetére

    Ha nem tűnt volna fel, asztali procik nem nagyon fejlődnek lassan 4-5 éve sehova ...

    azért én ezzel erőteljesen vitatkoznék. a notimban 3 éves processzor van, a gép amin dolgozom szintén kb 3-4 éves, de asztali proci, otthonra egy 3770-et raktam össze, és elég látványos a fejlődés a 3 gépet megfigyelve.

    tömörítés, adatokkal való dolgozás, stb szempontjából igenis szembetűnő, de a benchmark eredmények sem mutatnak mást. nyilván a gyorsabb ramok, vinyók is dobnak a sebességen, de a tiszta számítási teljesítmény is jelentősen nőtt.

    azzal nem vitatkozom, hogy a fejlődés már nem annyira ugrásszerű az előző generációkhoz képest, mint 10 éve, de azért még így is jelentős, és a fogyasztás is csökken.

    Áruld már el, milyen feladatokra akarsz te használni egy asztali CPU-t, ahova nem elég a mai (és tegnapelőtt-előtti) teljesítmény?

    én nem hiszek a "640kb ought to be enough for anybody." jellegű kijelentésekben, de egyébként a fentebb írt feladatoknál (szövegértés, képfeldolgozás-felismerés, intelligens vagy annak tűnő gépek) azért nem árt a számítási teljesítmény.

    sajnos a számítási teljesítmény növekedésével csökken az optimalizáció iránti igény, és az alkalmazások annak ellenére gyorsak, hogy sokszor 10-100x lehetnének gyorsabbak optimalizáltan (csak ezért nem fizet semmilyen megrendelő, mert olcsóbb a gépet lecserélni). viszont, azért komolyabb feladatokra még mindig bőven van hová növelni a számítási teljesítményt. persze ez nem word meg excel, de ha tényleg olyan alkalmazások kezdenek megjelenni, ami "gondolkodik" helyetted, akkor ott azért van mit számítani-elemezni.

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz vicze #96 üzenetére

    igazad van, tényleg csúsztattam, mert nyilván sokat fejlődött az is. a gond inkább szerintem ott van, hogy a kínálat nem képes kielégíteni a szükségletet, legalábbis kis méretben, és nagy méretben sem, ld. elektromos autók.

    az akku technológiában mindenképp áttörés kell, méghozzá nagyságrendi áttörés, mert az igény a 10x ekkora kapacitás lenne a meglévő méretben, olcsóbban. szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák