Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    Én ha nagyon akarnék ilyet, akkor egy levetett mobiltelefonból csinálnám meg inkább fillérekből. Custom rom-al elég jól ki lehetne herélni, ráadásul a kijelző a legnagyobb fogyasztó, azt meg úgysem kell használni. Annak kell csak utánanézni, hogy mi a legolcsóbb megoldás prepaides mobilnet sim-re itthon. Nem jártam utána, de évi 50 dollárnak megfelelő összegből tán kijönne az is.

    Ehhez csak némi informatikai tudás + barkácskedv szükséges, ha ehhez párosul egy minimális elektronikai szakértelem, akkor egy arduino+gps modul+gsm modul összerakásával még lentebb faragható a fogyasztás, kínai beszerzés esetén pedig filléres lesz a költsége is.

    Vitát nem akarok nyitni, tudom hogy teljesen más dolog egy kész, összerakott és supportált cucc, mint a barkács, mivel azt teljesen laikus emberek is tudják használni, szóval biztos hogy sokaknak jó alternatíva lehet a Trackimo is.

    Valamint nem árt figyelembe venni, hogy az autótolvajok elég aktívan használnak GSM zavarót, hiszen a dolog nem új, már 10 éve is volt még itthon is elérhető áron gsm nyomkövetős szolgáltatás, nyilván fel vannak rá készülve a rohadékok. Szóval ha valaki erre a feladatra vásárolna vagy építene saját megoldást, akkor kalkulálja bele, hogy ugyan a semminél egy kicsivel nagyobb védelem lesz, de bőven megvan az esélye, hogy kiiktatják egy gombnyomással.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák