- Légies iPhone halvány színei
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Eurós árlista a Google Pixel 10 telefonokhoz
- Realme GT 2 - aláírjuk
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Google Pixel topik
- Kis telefon hatalmas teleppel
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Xiaomi 15 Ultra - kamera, telefon
Új hozzászólás Aktív témák
-
bambano
titán
én azért látok differenciát a "fullosan 100%" meg a cikk szerinti 400 hiba között. ha egy dsp-ben 400 hibát találtak, akkor az 1-2%-os lefedettséggel volt tesztelve, ha egyébként a hiba nem szándékosan került bele.
továbbra is fenntartom a véleményem: amit a szoftveriparban megengednek maguknak, az vásárlói szemszögből nézve tűrhetetlen.
-
bambano
titán
-
bambano
titán
válasz
GeryFlash #103 üzenetére
amikor egy csapat, szabad szemmel is jól látható mennyiségű pénzbe kerülő raptor ( = mai modern programozás) először lépte át a dátumvonalat, akkor annak kis híján fürdés lett a vége. azért nem peregtek le, mert volt velük egy extender ( = régi (50 éves) ócska programozás)
nem vitatom, tény, hogy a programozás bonyolultabb lett. azt se vitatom, hogy oop meg layer layeren meg api api hátán. azt viszont nem hiszem, hogy ezek a változások egyértelműen az userek javára váltak.
-
bambano
titán
attól, hogy nem tudok tojást tojni, még meg tudom állapítani, hogy a tojás jó-e.
attól, hogy egyesek szerint nincs tapasztalatom szoftverfejlesztésben, még lehet ellenvéleményem a szoftverfejlesztéssel kapcsolatos indokolatlan tolerancia ellen.
attól, hogy egyeseknek fogalma sincs arról, hogy milyen területeken van tapasztalatom, még lehet tapasztalatom.sorozatosan megtörténik, hogy hülyének nézik itt azt, akinek más a véleménye, mint a többségnek. hogy biztosan azért nem akarok egyetérteni valakivel, mert fogalmam sincs a témáról ( = hülye vagyok hozzá ). miközben a valóság az, hogy tudom és értem, hogy miről beszél, csak más a véleményem.
több száz sebezhetőség egy dsp-ben az igenis tróger munka. igenis legyen javítás. érdekes módon amikor a takata hibája kiderült, akkor nekik kellett "javítást" adni és senkit nem érdekelt, hogy csődbe mennek-e vagy sem (légzsák ügy).
-
bambano
titán
azt a hibát követitek el rendszeresen, hogy összekeveritek a nem érti és a nem ért egyet fogalmakat.
csak a példa kedvéért: ha az általam írt számlázószoftver nem jól számolja ki a számla adatait, és erre az adóhatóság rájön, pofánvernek érte. ha az általam írt számlázószoftver nem jól számolta ki a számla adatait és beküldte a navnak, 20ms (tehát a másodperc egy-ötvened része) múlva a nav pofánver és 500 ezer forint/számla bírsággal fenyeget. én így programozok. és akkor is én fizetem a bírságot, ha egyébként a jogszabály olyan, hogy nem is lehet korrekt számlát kiállítani.
ehhez képest nyeljem le szó nélkül, hogy a "gyakori" oprendszer, a processzor, az ssl, a fene tudja mi tele van hibával? ennél sokkal nagyobb baj, hogy az a tény, hogy a szoftverek zöme lyukas, mint a szita, a vásárlók szerint NORMÁLIS... mi ez az elmebetegség?
de. a szoftverekben azért van rengeteg hiba, mert trehányok. ha nem lennének trehányok már 40 éve, akkor ma olyan tudású szoftvereink lennének, mint 10-15 éve, RENDESEN MEGÍRVA. és az lenne az általános, mint a fóccvágen id3-nál, hogyha olyan híg fekáliát adsz ki a kezedből, mint annak a kocsinak a szoftvere, akkor elhajtanak a rákba, mint a vw csoport szoftverfejlesztési vezetőjét. kapus vili meg nem a világ egyik leggazdagabb embere lenne, hanem koldus a golden gate híd alatt. kutler meg még mindig vms-t fejlesztene... és a digital vette volna meg a hp-t, nem fordítva... (
)
-
bambano
titán
A saját személyes szoftverfejlesztési tapasztalatom akkor számítana, ha én írnám a mobilok oprendszerét. De mivel nem én írom, így ez csak egy gagyi személyeskedési próbálkozás volt tőled.
Gyakorlatilag bárki bármit csinál, vagon szabálynak kell megfelelnie, amit be is hajtanak rajta. Ha például kifőzdém lenne (nincs), akkor a haccp-nek meg kellene felelnem. Mindenkin levernek egy vödör szabályt KIVÉVE a szoftvergyártókon. Miért? Lassan hetven éve programozunk nagyobb mennyiségben, mégis joga van a szoftverfejlesztőknek beleírni a végfelhasználói licenszbe, hogy as-is. Persze, vedd csak meg csilliárdokért a szoftveremet, de semmiféle garanciát nem vállalok rá. Miért? Ráadásul azt se tehetem meg, hogy másikat veszek, mert mind sz.r. Ezt nem lehet kartellként értelmezni? Megegyeznek, hogy egyik gyár se javítja ki, nem kell rá pénzt feccölni a profitból, ami megegyezésen alapuló piactorzító magatartás. Szerintem kartell.
A telefonom (sgs9) 300k+-os kategória. ma megkérdeztem a márkaboltban, a galaxy tab s7+ 5g 400k-s lesz. Ingyen vettem a telefonomat? NEM. Normális, hogy a telefon azelőtt rommá válik, hogy a könyvelésben leamortizáltam volna. NEEEEM!
egyébként kérdésedre konkrétan válaszolva: 5 diplomám van, és arra, amelyiket az elsődlegesnek tartok, az van írva, hogy okleveles programtervező matematikus.
-
bambano
titán
-
bambano
titán
"Általános javaslat, hogy a felhasználók csak megbízható forrásból telepítsenek alkalmazásokat": amely általános javaslat nullát ér, tekintve, hogy az a bili is kiborult a napokban, ami szerint amcsi kémszoftvereket építettek legalább 500 hivatalos forrásból telepíthető cuccba.
szóval a kivett akksit leszámítva nincs védelem.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- BESZÁMÍTÁS! SAPPHIRE NITRO+ RX 7900 XTX 24GB GDDR6 videokártya garanciával hibátlan működéssel
- Konzol felvásárlás!! Xbox Series S, Xbox Serries X
- Dell USB-C dokkolók: (K20A) WD19/ WD19S/ WD19DC + 130W, 180W, 240W töltők
- Samsung Galaxy A54 5G , 8/128 GB , Kártyafüggetlen
- 129 - Lenovo Legion Pro 7 (16ARX8H) - AMD Ryzen 9 7945HX, RTX 4080
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest