- iPhone topik
- A GT 7 kap először Android 16-ot
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Milyen okostelefont vegyek?
- Google Pixel 8a - kis telefon kis késéssel
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Íme az új Android Auto!
- Samsung Galaxy S20 és S20+ duplateszt
- Realme GT 2 Pro - papírforma
Új hozzászólás Aktív témák
-
Degeczi
nagyúr
Itt nem a távvezérlő hardver fix kezeléséről van szó (mint pl. egy mezei tanítható távvezérlő esetén), hanem egy szoftverről, ami folyton változik. Így aztán teljes magyar leírást pont úgy ne várj, mint mondjuk egy Androidos telefonhoz. Valamennyi nyelvtudás muszáj (de nem csak egy távvezérlő kezeléséhez...)
-
Degeczi
nagyúr
válasz
balage25 #1890 üzenetére
Szép, de ha hosszú életet szeretnél az erősítődnek, szellőzőrácsot vágsz a szekrényke tetejébe!
Anélkül hosszú távon megfőzi magát (nem feltétlenül gyorsan, látványosan, hanem pl. a kondenzátorok idő előtti kiszáradásával). A gyári leírás is min. fél méter szabad teret javasol a készülék fölött - ami általában nemigen teljesíthető persze, de szellőzőt könnyű tenni a szekrényekre (bármelyik barkácsboltban több színben kaphatóak pl. fürdőszoba ajtók aljára szánt téglalap alakú rácsok, azok könnyen beszabhatóak)(#1888) Rosep: az Onkyo különösen hírhedt erről, a HDMI panel hajlamos először ledögleni rossz szellőzés folytán kiszáradt kondenzátorok miatt.
-
Degeczi
nagyúr
válasz
Mezga Aladár #1852 üzenetére
Nem kell itt tapasztalatlanul beszólni...
Pont hogy a gumipárnás kialakítás viszonylag tartósabb, egyébként minden Harmony esetén gyakoriak a gombhibák, ráadásul a kivitelből adódóan (az összes membrános gomb egyetlen alkatrészként van a panelra ragasztva) gyakorlatilag javíthatatlanul... max. azzal játszadoznak külföldi fórumokon, h a membránt megnyomó műanyag pöcköt alakítgatják, de nem garantált a siker úgy sem.
Pár éve még abban bíztam, a One talán jobb, de az is uolyan ratyi kialakítású sajnos, már annak pár gombján is jelentkezik a nyűg.
-
Degeczi
nagyúr
Egy YT videó szerint érdemes megpróbálni berakni távtartókat (akár csak szigszalag csíkokat, akár zsugorcső a műanyag gombcsonkokra), az még segíthet, ha a membrán egyébként jó, csak a műanyag csonk kopása miatt nem reagál
Egyszer majd szét is szedem a One-t, hátha ennyi segítene azon is
-
Degeczi
nagyúr
sajnos az is tele van membrános gombokkal, éppúgy lutri
-
Degeczi
nagyúr
Igen, bár nem "kiosztást" kapsz: az csak rajtad múlik, melyik gombra mit programozol.
Amikor hozzáadod az eszközeidhez az adott musiccentert, először megnézed, annak milyen parancskészlete van az adatbázisban, benne van-e a gyári távról hiányzó funkció (néha benne van ilyenkor is)
Ha nincs, hozzáadsz egy nagyobb típust, és ott már talán meglesz.Persze, ugyanaz az adatbázis.
-
Degeczi
nagyúr
Kiválasztasz egy nagyobb típust, és ha szerencséd van, azonos az alap parancskészlete, pár extra funkció pedig valóban elérhető lehet így. Működött nekem is ilyesmi Panasonic TV-vel.
Gebasz akkor van, ha a nagyobb típusnak teljesen más a parancskészlete, mert akkor nyögvenyelősen megy a dolog (hozzáadva azt a másik készüléket is, de nem használva semmire, csak a szükséges funkcióhoz)
Mindenesetre megoldható, ha a készüléked amúgy ismeri azt a funkciót, csak az eredeti táv nem.
-
Degeczi
nagyúr
válasz
access_denied #1571 üzenetére
Pár év alatt tönkremegy az akku, igen - de addig is sokkal kényelmesebb időnként a töltőbölcsőre dobni, mint ceruzaakkukkal vacakolni, Kínából pedig $10 környékén biztosan beszerezhető cserepéldány, annyit bőven megér
-
Degeczi
nagyúr
válasz
access_denied #1564 üzenetére
Persze. De kényelmetlenebb a Device-ok között kikeresni a TV-t vagy az erősítőt, mint némely régi típuson egyszerűen megnyomi a Picture ill. Sound gombokat. Kár, h azokat mára lehagyták.
Hosszú lenyomás az enyémen nincsen - de az egyébként sem annyira jó, hiszen csak két lehetőséget ad, és kényelmetlenebb használatot. -
Degeczi
nagyúr
válasz
access_denied #1558 üzenetére
"Az activity-ben kezelt több eszköz miatt a gombok funkciói nem minden esetben helyezhetők el optimálisan, ezért is váltok át device-ra (...) A videómagnón vagy a DVD recorderen is vannak felvevő, lejátszó, pause, tekerő gombok, ezen eszközöket egyszerre használom"
Ez valóban nyűg, amit régebben valamennyire enyhítettek pár korábbi Harmony-n meglévő "Picture" ill. "Sound" gombok: azokat megnyomva ideiglenesen át lehetett kapcsolni a képmegjelenítő, ill. hangmegszólaltó eszköz gombkészletére, amivel könnyen-gyorsan be lehetett állítani vmit az erősítőn vagy TV-n.
Mert a probléma ott is azonos volt: az Activity-ben fixen vannak kiosztva pl. az iránygombok (és a "Menu", "OK", stb), tipikusan a médiajátékosra - de előfordul néha, h az erősítőn vagy a TV-n kellene állítani vmit, és olyankor az egyetlen ilyen gombnyomással átváltható volt.
Most csak a Device-ban kikeresés marad (ami ráadásul nincs az Activity-re szűrve, nagyobb, kényelmetlenebb lista, mert még a sorrendje sem állítható) - de jobb híján elmegy az is (persze amíg Harmony-val szinkronból kiesést nem okoz vmelyik gomb) -
Degeczi
nagyúr
válasz
access_denied #1553 üzenetére
A Device alatt végzett nyomkodásnak természetesen nincs hatása az Activity-re, hiszen pont az a célja (többek között), h alkalmi hibákat helyre lehessen vele hozni!
Pl. nem kapcsolt be az erősítő, mert a gyerek épp akkor haladt el a távvezérlő előtt, amikor az ahhoz tartozó bekapcsolási parancsot küldte a Harmony. Ezt egyszerűn javítod azzal, h a Device alatt adod ki az elszalasztott parancsot.
Ha ez is átváltaná a Harmony-ban regisztrált állapotot, akkor sosem javulna ki a helyzet!
(hiszen a most kiadott bekapcsolási parancs miatt azt hinné a Harmony, h épp lekapcsoltad a TV-t vmiért...)A Device tényleg úgy tekinthető, mintha a gyári távot kotornád elő (ezért azok elrakhatóak), de egyébként csak ilyen hiba esetén használod, vagy ha vmelyik szükséges parancs nem került kiosztásra az Activity gombkészletére.
-
Degeczi
nagyúr
válasz
access_denied #1544 üzenetére
Ahogy Blakey mondja, nincs jól beállítva vmi nálad!
Egy korrekt módon fölkonfigurált Harmony nem kapcsolja le azt az eszközt, amire az újonnan kiválasztott Activity-ben is szükség van - pont ez az egész rendszer lényege!
Ezt kell helyrehoznod, nem szükségtelen kerülőmegoldást keresni - mert akkor ott lennél, mintha más távvezérlőt használnál, ami nincs tisztában a vezérelt eszközök állapotával.
-
Degeczi
nagyúr
válasz
access_denied #1541 üzenetére
Nekem sem világos, miért szeretnéd kikapcsolni?
Vagy része egy Activity-nek az eszköz, vagy nem. Ha vége az Activity-nek vagy lekapcsolsz mindent, vagy átváltasz másik tevékenységre, ahol szintén egyértelmű, mi legyen bekapcsolva, és ezzel nem kell foglalkoznod, a Harmony dolga ha egyszer be lett állítva jól. -
Degeczi
nagyúr
válasz
schferenc77 #1538 üzenetére
Az Activity létrehozása során teszi föl a kérdést, mi szólaltatja meg a hangot. Ha itt azt válaszolod, h az erősítő, akkor a hangerógombok alapban arra lesznek állítva.
Ha nem ezt állítottad be, utólag bármikor kényelmesen átszabható egy Activity gombkészlete.Igen, az Activity kezdőparancsai közé be lehet tenni a némítást (bár ez pár TV-n kiteszi az áthúzott hangszóró ikont, olyankor érdemes lehet inkább jó sok hangerőcsökkentő parancsot berakni helyette)
-
Degeczi
nagyúr
válasz
schferenc77 #1530 üzenetére
MS Media Centert beállítva Harmony-n megy vele a RPi-s Kodi. Ha nem, a Kodi-d beállításával van gond (abban is meg kell adni, milyen távot használsz hozzá, ill. opcionálisan, h melyik parancs mihez tartozzon). Az általad is linkelt leírás ezzel is foglalkozik, RPi-n használt disztribúciótól függően nem is pofonegyszerű - de semmiképp nem ide tartozó, mert az már nem a Harmony nyűgje, az rendben kiadja a MS Media Center parancsait.
-
Degeczi
nagyúr
válasz
schferenc77 #1526 üzenetére
Ezt ide fölösleges, mert nem Harmony téma, hanem a RPi-od kellene megfelelően bekonfigurálnod. Ha nem megy, akkor 10-15 gomb betanítása valóban nem probléma.
-
Degeczi
nagyúr
válasz
arcitec #1512 üzenetére
Szerintem még nem egészen érted az Activity-k lényegét, mert annak pontosan az az előnye, h tudja, melyik készülék milyen állapotban van!
Ha tv-nézést indítasz, csak azt kapcsolja be (de ha pl. STB-on keresztül jön a jel, akkor azt is)
Ha innen átkapcsolsz "DVD nézés"-re, akkor tudja, h mivel a TV már megy, csak a DVD-t és az erősítőt kell bekapcsolni (ill. a STB-ot le, ha ment), TV-t és az erősítőt egyaránt átkapcsolni a DVD bemenetre.
Ha nulláról indítasz, akkor persze ez annyiban változik, h a TV-t is bekapcsolja.Ha innen átugrasz a "rádió hallgatás" Activity-re, akkor tudja, h az erősítő kivételével mindent le kell kapcsolni, az erősítőt pedig átállítani tuner-re.
Ezért érdemes Activity-t használni, és ezért tesz be ennek olyasmi, ami a Harmony vezérlőjelén kívül is módosítja vminek az állapotát (mint a CEC, vagy egy külön távvezérlővel állítgatás. Az általad említett "tápbekapcsolással médiajátékos indítás" nem ilyen, mert azt ígyis-úgyis így indítanád kézzel, nem infraparanccsal)
Tehát a készülékek aktuális állapotának szinkronban kell lennie azzal, amit a Harmony távvezérlő tud róluk, csak akkor lényeges könnyebbség a használata. Ha ez sehogysem oldható meg, akkor mást érdemes választani.
-
Degeczi
nagyúr
válasz
access_denied #1494 üzenetére
Hát azzal aztán sokra mennek... max. küldhetnének reklámot a készülékeim alapján - de nem szoktak
A gagyi, rövid élettartamú építésük miatt én sem rajongok a Harmony családért, de a parancsok megbízhatóságával sosem volt gondom (leszámítva amikor a Pana TV a számára túl rövid bekapcsolási parancs miatt nem volt hajlandó reagálni - de azt pont az online support javította is gyorsan).
-
Degeczi
nagyúr
válasz
access_denied #1492 üzenetére
Akkor más gyártmányt kell választanod... Ennek ez a fő jellemzője, előnye: pontosan az adatgyűjtés miatt, ezért hatalmas az adatbázisa, mert a felhasználótábor által létrehozott rengeteg készülék-adatra tud támaszkodni! (méghozzá a teljes Harmony-család, típusfüggetlenül) Ha nem így lenne, sokkal kevesebb készüléket ismerne...
Ennek hátránya csak a lassúság - azt magad sem gondolod komolyan, h a Logitech file-okat lopna le a gépedről. -
Degeczi
nagyúr
válasz
access_denied #1489 üzenetére
És mivel minden művelet az online fiókodban is állítgat, ezért a netkapcsolat is lassítja. Cserébe azonban bármi történik a gépeddel, a profilod elérhető marad - és főként azonnal eléred az aktuális adatbázist, ha pedig segítség kell, a support közvetlenül el tudja végezni az állítást, neked már csak frissítened kell (ami aztán szintén csigalassú, jópár perc... hát ez van - szerencsére nem sűrűn kell)
-
Degeczi
nagyúr
válasz
schferenc77 #1487 üzenetére
Persze, bár nem "egy gombra programozod", hanem létrehozol egy "filmnézés" Activity-t, és annak kezdőparancsához adod hozzá a vászonleengedést. Az, h az eszközökat bekapcsolja, magától értetődő abból, mely eszközök tartoznak az Activity alá.
Egy Activity létrehozása során eleve a kérdeések között van, melyik eszköz játsza le a hangot, így a hangerőszabályozás gombja értelemszerűen arra fog hatni - de természetesen a távvezérlő összes gombjánál kézileg is megadható az Activity-ben szereplő bármelyik készülékek bármelyik parancsa.
Nincs "vissza" Activity.
Van pl. "TV nézés", amiben nem szerepel semmi más, mint a TV (ill. esetleg a TV és egy STB) ezért a Harmony tudja, h a Filmnézés-ről oda átkapcsolva le kell állítani azokat a készülékeket, amelyek ebben nem szerepelnek.
Lehet szünetet beiktatni az egyes parancsok közé. -
Degeczi
nagyúr
válasz
schferenc77 #1485 üzenetére
Elég erős a Harmony jele, így szerencsés esetben visszaverődést is észlelhet egy nem irányba eső eszköz.
Rosszabb esetben vmi IR repeater kellhet.A "RPI" önmagában értelmezhetetlen fogalom itt, hiszen az egy gép: minden attól függ, milyen programot, milyen beállításokkal futtatsz rajta... Általában MS Mediacenterként szokták kezelni, igen.
RF eszközöket nem irányít, hiszen ez infra.
-
Degeczi
nagyúr
Ilyen, elterjedt márkájú cuccnál 99%, h benne lesz az adatbázisban
(leglegrosszabb esetben egy másik típusként, mert sokhoz használják ugyanazt a parancskészletet a gyártók)Amire nincsen fizikai gomb a Harmony-n (nem muszáj One, bármelyik kijelzős modellen), arra ott az LCD kijelző, oda lehet tenni a többi funkciót (egy képernyőre 6-ot, de lapozható)
-
Degeczi
nagyúr
Az elküldés megtörtént, hiszen azonnal a központi adatbázisba kerül minden parancs (valszeg hasonló módon történt a nyilvános kódbázis létrehozása is, nem a Logitech-hez rendelték be az összes típust) - más kérdés, milyen felhasználóktól veszik ezt át a közös készletbe, mi ennek a módja
-
Degeczi
nagyúr
válasz
s7evcsenko #1371 üzenetére
Azt esetleg megírhatod, h ehhez szigetelő-, és nem sziketelő szalaggal ragasztottad le...
Amúgy az korrekt, h legalább válaszoltak - és mást nem is nagyon írhatnak, ha egyszer nincs mód állításra. -
Degeczi
nagyúr
válasz
s7evcsenko #1368 üzenetére
Azért aligha találni még a szegényebb területeken is olyan helységet, ahol csak 2-3 TV lenne...
(tudom, h tipikus elírás, de a "Helység kalapácsa" miatt könnyű megjegyezni) -
Degeczi
nagyúr
válasz
s7evcsenko #1363 üzenetére
Azért messze nem mondható gyakorinak, h egy infra táv hatósugarában több TV is legyen egy helyiségen belül, gondolom ezért nem tartják fontosnak a gyártók.
És valszeg azért is, mert a gyári távok jellemzően nem túl erősek - talán a problémát is az okozza, h a Harmony már inkább, így annak jelét irányítás nélkül, falról visszaverve is könnyebben érzékeli egy másik készülék.
-
Degeczi
nagyúr
Hja... ez a helyzet pl. a Raspberry Pi alapra épített médiajátékosommal is, ami "Microsoft Mediacenter" kódokat használ - történetesen teljesen azonosakat az Xbox 360-al, így amikor erre az Activity-re kapcsoltam, elindult az Xbox is... Ott szerencsére egyszerű volt a megoldás, mivel a médiajátékosomon hardveres a bekapcsológomb, így értelmetlen a bekapcsoló infraparancs, csak azt kellett leszedni: utána már nem okoz zavart, mert filmnézés közben az Xbox úgysem megy. Persze az alábbi problémára ilyesmi nem megoldás, csak a letakarás
-
Degeczi
nagyúr
válasz
pioneer922 #1287 üzenetére
525 (vagy 555) gondolom, azokon tényleg tipikus hiba...
sajnos ami sokkal rosszabb, idővel a többi membrános gomb is döglődik majd, pl. pont a hangerőállító vagy csatornaváltóhulladék az egész széria minősége (pedig a koncepció jó), a Logitech szégyene mert nem filléresek az olcsóbb típusok sem (de a drágábbak sem mentesek ettől a hibától)
-
Degeczi
nagyúr
Mondom, nem késleltés, a power-on delay is teljesen más: az is csak azt állítja be, h már a bekapcsolás után mennyit várjon, mielőtt a következő parancsot kiadja (hiszen míg nem indult el teljesen a TV, hiába küldene felé pl. bemenetválasztó parancsot, az elveszne) - de ezeknél a Pana TV-knél már a bekapcsolás nem sikerül, mert nem elég hosszú a parancskiadás alapértelmezésben
A felület lehet eltérő, de ezek egyformán érintik az összes távvezérlőt
-
Degeczi
nagyúr
válasz
Mezga Aladár #1186 üzenetére
A Pana power-rel a parancs hosszúsága szokott lenni a gond (szokásos, pár tized mp-es helyett hosszú, 1 mp körüli parancsot vár: a saját távján is tovább kell lenyomva tartani), ami szerencsés esetben eleve engedélyezett a Harmony szoftverében ilyen TV-t választva, ha pedig nem, a support be tudja kapcsolni
-
Degeczi
nagyúr
válasz
Mezga Aladár #1175 üzenetére
Nem mindegy, hogyan bootol hidegen, ha utána kifogástalan a kijelző?
Képernyőhiba így kizárva. -
Degeczi
nagyúr
válasz
Mezga Aladár #1172 üzenetére
7-8 évvel ezelőtti típus: az lenne meglepő, ha nem mini-USB-t használna...
(a micro-USB is csak vmikor akkoriban jelent meg, és persze kellett pár év a terjedéshez) -
Degeczi
nagyúr
válasz
Mezga Aladár #1162 üzenetére
Szoftveres gombként, a kijelzőre tehető a máshol hardveres, 4 színes gomb
(mondjuk nem túl szerencsés, kár volt ezeket lespórolni) -
Degeczi
nagyúr
válasz
Mezga Aladár #1157 üzenetére
aligha létezik "normál használat", hiszen mindenkinek más és más - de ha az adott típusnak töltő-bölcsője van, akkor tökmindegy a fogyasztás, amíg legalább egy napot végigmegy (márpedig régi, rossz akkuval is több napot bír a nálunk lévő One)
-
Degeczi
nagyúr
válasz
Mezga Aladár #1144 üzenetére
Egyébként nem muszáj fix kiindulási pont sem: még az ilyen parancskészletű készülékeket is tudja jól kezelni, amíg azt csak activity-vel állítod!
Nyomonköveti, h épp milyen bemenetre van állítva a DAC-od, és tudja, onnan hány gombnyomásra van az, amire egy másik activity-vel kapcsolnál át (ha azonban közben kézzel elnyomkodod, akkor persze kiesik a szinkronból) -
Degeczi
nagyúr
válasz
Mezga Aladár #1146 üzenetére
Nem. Azt írtam, h egyetlen készülék vezérléséhez is activity-t érdemes használni, amire azt válaszoltad, h "nem igaz" - holott nincs ilyen összefüggés, egy ilyen szerencsétlen parancskészletű készülék sem teszi fölöslegessé az activity használatát.
-
Degeczi
nagyúr
válasz
Mezga Aladár #1141 üzenetére
És emiatt miért lennél kénytelen mellőzni az activity módot?
Ráprogramozod a DAC bemenetválasztó parancsát egy szükségtelen gombra (pl. *, #) és annyit nyomogatod, amennyit éppen kell - ettől még a kiválasztott activity kapcsolja be az erősítőt, CD-t, vagy amit éppen kell. -
Degeczi
nagyúr
válasz
kissdani #1139 üzenetére
Csakis az activity-nek van értelme egyetlen készülék vezérlése esetén is!
(föltéve, h van olyan activity is, ami már többet tartalmaz - de nyilván van, különben nem sok értelme lenne Harmony-t választani, olyan célra elég lenne egy egyszerű tanítható típus is)Így biztosított, h szinkronban marad a távvezérlő az aktuális helyzettel, pl. az egyes készülékek ki/be kapcsolt állapotával: most egy "Földi TV nézés" activity esetén pl. tisztában van vele, h a TV (és csak az) van bekapcsolva, ezért ha innen átválasztasz "SAT TV"-re, akkor tudja, h már csak a beltérit kell bekapcsolni, és a TV-t átrakni az ahhoz tartozó bemenetre.
Ha activity-n kívül külön kezeled az egyes eszközöket, akkor erről nem tud, és a "SAT" activity indítása pont le fogja kapcsolni a TV-t... (mert a ki- és a bekapcsoló infraparancs többnyire ugyanaz)
-
Degeczi
nagyúr
válasz
Mezga Aladár #1126 üzenetére
Amit jó eséllyel azért hirdetett meg vki, mert már meglegyintette a halál szele... Ebayről, külföldről ebből csak eredeti, bontatlan csomagolásút érdemes.
-
Degeczi
nagyúr
-
Degeczi
nagyúr
Igen, arról az egyről sokszor volt már szó, h nem joggal tartozik a Harmony családba.
De "jobb Harmony"-nak mondjuk a "One" vagy "Touch"-ot lehet hívni, márpedig pl. a gagyi 525/555 is éppúgy kezeli az activity-ket (sőt, vmivel jobban, mert az 555-ön még léteztek "picture" és "sound" gombok, amikkel nagyon praktikus volt a gyors, ideiglenes átváltás a TV ill. az erősítő parancskészletére) -
Degeczi
nagyúr
válasz
Gabesz87 #1066 üzenetére
Hogyan tudná már kiküszöbölni? Ehhez magán az eszközön (TV, erősítő) kellene változtatni...
Egyetlen esély, ha ismer az adott készülék más parancsot is az összeakadó helyett, és azt alkalmazni - de ennek kicsi a valószínűsége (bár szerencsére az összeakadásé is. Nagyon, nagyon ritka lehet) -
Degeczi
nagyúr
Már az ősszel is írtam pont neked, h nem.
-
Degeczi
nagyúr
válasz
Játékos #1010 üzenetére
Sosem végez beolvasást az alkalmazás, mindig csak fölprogramozza, teljesen átírja.
(valószínűleg nem is menne könnyen a beolvasás, mert lefordított kód lehet a távvezérlőkön - és nem is feltétlenül egyforma a különböző típusokon)Ezt arra találták ki, h van egy netes profilod, ott tárolódik minden - akkor is, ha a géped vagy akár a távvezérlőd tönkremegy, ezért nagyon praktikus.
Azt a fiókod kell tehát kell újra fölélesztened, amivel a programozás történt.
-
Degeczi
nagyúr
válasz
schferenc77 #991 üzenetére
Persze, megadhatsz tevékenység kezdetén végrehajtandó parancsokat.
Csak azoknak az a feltétele, h mindig ismert helyzetből induljon a folyamat: tehát ha a Source megnyomása után nem mindig ugyanott tart a listában a TV, akkor megette a fene, hiszen lehet, h a "Jobbra kattintás" egyszer a Pi-t választja ki, máskor azonban a DVD-t, ha nem ugyanonnan indult a dolog.Ezért jobb, ha van közvetlen bemenetválasztó parancsa a HDMI1, HDMI2, stb bemeneteknek.
Előfordul az is, h az adott TV típus ugyan elvileg nem tud ilyet - ha azonban egy nagyobb modellt parancskészletét választod ki, kiderül, h mégis ismeri, csak nem tették rá a kicsi távirányítójára.
Egyébként a Pi-hoz is pofonegyszerűen illeszthető infravevő, a Harmony-n pedig MS Mediacenter-t választasz ki, és akkor közvetlenül vezérelhető vele, nem kell CEC-ezni
-
Degeczi
nagyúr
válasz
gaborcsu #983 üzenetére
Ha az erősítőd még régebbi fajta (amin nincsen HDMI bemenet), akkor jól csináltad, én is így használtam annak idején: az Activity elejére betenni pár "TV volume down" parancsot (nem csak egyet: 5-öt, vagy amennyi nulla közelébe leviszi a tipikusan használt hangerőt), és a csatornaváltásra a TV hangerőt, így le tudtam szedni a maradékot, ha volt még
Ha újabb az erősítő, HDMI-s, akkor a Setup-jában valahol be lehet állítani, h a hangot ne adja tovább a TV felé, ami sokkal egyszerűbb/jobb megoldás
(még újabb erősítők olyat is tudnak, h készenléti állapotban átengedik magukon a teljes jelet, és csak bekapcsolt állapotban tiltják le a TV felé menő hangot. Olyankor ráadásul a TV saját távvezérlője az erősítő hangerejét fogja állítani, mert kommunikálnak a HDMI-n keresztül, erre van szabvány. Az én régebbi Onkyo-m is tudná - de csak úgy, h készenlétben 35-40W-ot fogyaszt, mert bekapcsolva hagyja a teljes videópanelt... hát azt inkább nem) -
Degeczi
nagyúr
Igen, az a gáz, h egyes példányoknál ez a "már nehezen jár" még minimális használat mellett is elő tud állni alig pár hónap alatt (nálunk is így történt, amikor még kicsik voltak a gyerekek, ők nem is használták), annyira gagyik a membrános gombok
Pedig különben design szempontjából nem lenne rossz az 555, és az is nagyon jó, h azon még volt külön "picture" és "sound" gomb, amikkel gyorsan, ideiglenesen át lehet kapcsolni az aktuális megjelenítő-, ill. hangot megszólaltató eszköz kiosztására
De így nem ajánlható típus, nagyon lutri, és idővel garantáltan meghibásodik.
-
Degeczi
nagyúr
válasz
Tippmix46 #968 üzenetére
De, rossz vétel az 555, bármilyen kedvezőnek is tűnne elsőre az ára: hiszen úgy kell számolj, max 1-2 évet, ha bír... (használtnál meg aztán pláne lutri, lehet pár hónap is. Sőt, újnál is: nálunk az egyiket emiatt kellett cseréltetni garidő alatt, talán fél év után - de az legalább nem volt veszteség)
És sajnos pont a leggyakrabban használt gombokról van szó: a kijelző mellettiekkel választasz tevékenységet, a hangerő és csatornaváltás pedig szintén alapvetően fontos
-
Degeczi
nagyúr
válasz
Tippmix46 #965 üzenetére
Őszintén sosem néztem, milyen sűrűn kér töltést a One (de az biztos, h nem 1-2 naponta), mert egyszerűen a bölcsőjére lehet tenni, így néha akkor is odakerül, ha nincs lemerülve
De a fő előnye az, h ezen nem membrános (aminek lenne egy jól érezhető nyomáspontja, átpattanása) egyik gomb sem, mert sok másik típusnak az a halála, nagyon rövid élettartamúak, javítani pedig nem lehet
Pl. az 525/555 ritka ratyi ebből a szempontból, így jó, h nem olyat választottál - de ránézésre, képek alapján gyanús a 785 is, h a kijelző melletti és a hangerő ill. csatornaváltó gombok membránosak lehetnek
-
Degeczi
nagyúr
Az Activity-nek pontosan ez a lényege (a setup során ezért kérdez rá, h melyik egység szólaltatja meg a hangot, mert akkor azt bekapcsolja, és arra fog hatni a hangerőszabályozás) - de a 350 esetén jó kérdés, arról már más szempontból is kiderült, h "nem igazi" Harmony, elég butuska...
-
Degeczi
nagyúr
válasz
TazLeacher #930 üzenetére
Ezért érthetetlen baromság, h a nagyobb modelleken sincsen már az, ami az (egyébként vacak) 555-ön még volt: Sound és Picture gombok, amikkel az aktuális tevékenységen belül egy gombnyomással lehetett kiválasztani az erősítőt vagy a TV-t, és akkor ideiglenesen (újabb Sound vagy Picture nyomásig) annak gombkészletére állt át a távvezérlő, így kényelmesen lehetett intézni az ilyesmit...
így mást valóban nem tehetsz, mint a Device-ok között kikeresni, vagy szoftveres "kijelző-gombok"-ra tenni a TV nyilait és az OK-t
-
Degeczi
nagyúr
Az azért lenne jó, mert akkor a HDMI adatvezetékein az erősítő tud kommunikálni a TV-vel, és jellemzően van olyan beállítás (az erősítő setupjában), ami hatására a TV magától lekapcsolja a saját hangszóróit, ha jelzi felé az erősítő, h be van kapcsolva, és TV bemenetre van állítva
-
Degeczi
nagyúr
válasz
Mercutio_ #895 üzenetére
Supporttal nincs gond (ez az előnye az amúgy lassúsága miatt hátrányos netes beállításnak: ha fölveszel egy új készüléket, az rögtön a központi adatbázisba kerül, így megoszthatják, ha arra érdemesnek találják. Másrészt persze semmiből nem áll egy tök ismeretlen készülékre megtanítani),
ami viszont inkább gáz, h a köztes, már nem éppen olcsó modellek (pl. az 555 is ilyen volt) membrános gombokat is használnak, amik konstrukcióhibásak: csak idő kérdése, mikor mennek tönkre...Nem tudom, a maiak közt van-e olyan, ami hagyományos, gumipogácsás - ki kell próbálni.
Ha kinézel egy típust, nyomogasd meg: ha érezhetően átpattannak a nyomásponton a gombok, akkor membránosak, és kerülendő! -
Degeczi
nagyúr
válasz
Mercutio_ #891 üzenetére
Makrózást pont nem tud a legtöbb Harmony...
Egészen más elven működnek: ezeken tevékenységeket kell definiálnod, mint pl. "DVD-nézés", ahol megadod, h a TV végzi a megjelenítést, DVD a forrás, a hang pedig a házimozi erősítőn szól
Ebből már magától tudja, h ezeket a készülékeket be kell kapcsolnia (ha épp nincsenek, ld. alább), az erősítőt és a TV-t DVD bemenetre állítania, stb.
Amint ebből a tevékenységből később átváltasz mondjuk "műholdas TV" módba, akkor tudja, hogy ott nincsen szükség erősítőre és DVD-re, ezért azokat lekapcsolja, míg a beltérit pedig be, a TV-t nem kapcsolgatja ki/be (hiszen épp megy), csak átteszi arra a bemenetére
Ha pedig nem másik tevékenységbe lépsz át, hanem a power-off gombot nyomod meg, akkor természetesen mindent lekapcsol, ezen nem kell kézzel állítgatni
Ezért szükségtelenek is a többi távvezérlőn használt makrózások (bár extra tevékenység-indítási parancsokat meg lehet adni, mint mondjuk a TV elnémítása ha erősítőn fog szólni a hang)
Az egyetlen hátulütője, h a készülékeknek abban az állapotban kell lenniük, amit a Harmony "gondol" róluk. Tehát ha pl. vki épp elhaladt a távvezérlő előtt, amikor az bekapcsolta volna az erősítőt, ezért az off-ban maradt, akkor a Harmony kiesett a szinkronból a valósághoz képest, és egy ilyenkor nyomott "power-off" az erősítőt pont bekapcsolná... (ha ugyanaz az infraparancs kapcsolja ki-be)
Ezért ilyen esetben át lehet kapcsolni "tevékenység"-ből "eszközök" módba, ahol az erősítőt kiválasztva lehet csak annak is kiküldeni egy bekapcsolási parancsot, így helyreállítva a rendet. -
Degeczi
nagyúr
válasz
tobias40 #825 üzenetére
értsd már meg, hogy külön activity kell legyen az erősítős TV nézés, és egy másik activity az erősítő nélküli: nincs kézzel kapcsolgatás!
ha ezt megerőszakolva saját magad kikapcsolod az erősítőd, a Harmony annak tudatában marad, hogy az továbbra is be van kapcsolva, ezért az activity végén le akarja majd oltani - és mivel a ki/be kapcsolási parancs gyakran ugyanaz, természetesen pont be fogja kapcsolni...
(valszeg jobban járnál egy hagyományos tanítható távvezérlővel, nagyon nem fekszik neked a Harmony féle üzemmenet)
-
Degeczi
nagyúr
-
Degeczi
nagyúr
válasz
tobias40 #819 üzenetére
Mégegyszer: ez két külön activity!
Egy normál "TV" és egy "TV+amp" az erősítőshözUtóbbiba éppen tehetsz egy TV-t némító parancsot is az indulási parancsok közé, ám a TV-k többségén ilyenkor fixen kinnmarad egy erre figyelmeztető ikon, ezért többnyire célravezetőbb egy rakás "hangerő-le" parancsot betenni az induláshoz
-
Degeczi
nagyúr
válasz
tobias40 #814 üzenetére
mert jóval több Activity-re lehet szükség mint ahány fizikai gomb van (ahol a fölirat sem mindig elég)
pl. értelemszerűen külön activity lehet a "DVD TV-n" (mondjuk a gyereknek egy rajzfilmet megnézni) és egy "DVD erősítőn", hiszen utóbbi esetén be kell kapcsolni az erősítőt is, és a hangerőszabályzó gomboknak is arra kell hatnia, nem a TV-re
nem egy Harmony-n egyáltalán nincsenek is fizikai Activity gombok, csak a kijelző használható erre
-
Degeczi
nagyúr
válasz
tobias40 #809 üzenetére
persze
a Harmony-k a különböző activity-khez tudja társítani, abban milyen eszközök vesznek részt, és azokat automatikusan ki/be kapcsolja váltáskor, nem kell külön lekapcsolni előbbpl. "TV nézés" után a "DVD"-t kiválasztva tudja, hogy most csak a DVD-t kell bekapcsolnia és a TV-t áttenni DVD bemenetre, de bekapcsolni már nem
-
Degeczi
nagyúr
válasz
tobias40 #782 üzenetére
távvezérlőkben nem érdemes hagyományos NiMh akkut használni, csak alacsony kisülésű típust
ha nem ismeri a készüléked minden parancsát az adatbázis, akkor érdemes egy nagyobb testvértípust megpróbálni (ezzel néha elérhetővé válnak olyan funkciók is, amit hivatalosan a saját példány nem is tud), illetve az eredeti távvezérlőről megtanítani azt a gombot
-
Degeczi
nagyúr
és akkor még nem beszéltünk a Pana TV-kre gyakran jellemző problémáról, hogy sok típusuk kb. 1 mp-ig tartó bekapcsolási parancsot várna (és alapban a Harmony nem ad ilyet, állítani pedig nem mindig engedi a parancshosszat. Néha emiatt kell másik Pana TV típust kiválasztani, mint a tényleges, és akkor már lehet változtatni ezt is)
-
Degeczi
nagyúr
jó ideje már "One"-t használok, azzal nem lehet ilyen gond, mert minden gombja gumipogácsás
mondjuk az olyan gomboknál is előfordulhat a vezetőképesség romlása, de az könnyen kezelhető tisztítással, begrafitozással, míg membrános gombokat nem lehet cserélni, mert az egész panelon egyetlen fólia van. Nem hinném, h szándékos lenyúlásnak indult volna (hiszen ha végképp elege lesz vkinek belőle, az egész márkától elfordul, nem pedig újat vesz), de mindenképpen konstrukciós típushiba
valszeg a tervezők sem számítottak rá, h ilyen rövid életűek lesznek
gondolom, azért választották a megoldást, mert amíg működik, a jól érezhető átpattanással egyértelmű visszajelzést ad a lenyomásról, ami a gumipogácsánál nincsen -
Degeczi
nagyúr
válasz
Gombinyó #752 üzenetére
igen, az 525/555-ön is a kijelző melletti gombok voltak az először elhalálozottak, de a csatornaváltó és hangerőszabályzóval is gondok voltak, azokat is egyre erősebben kellett lenyomni hogy bevegye
egy membrános gombot onnan lehet kívülről is fölismerni, h lenyomáskor kattan (és ideális esetben ilyenkor regisztrálja is a gombnyomást - később azonban már nem)
a gumipogácsás gombok, amiket a legtöbb távvezérlő használ, hangtalanokha ilyen, hangtalanok a 700 hibás gombjai is, akkor nálad más lehet a helyzet
-
Degeczi
nagyúr
válasz
Gombinyó #750 üzenetére
nálam annak idején két 525 és egy 555 membrános gombjai döglöttek meg minimális használat mellett is (előbbi szerencsére még garidő alatt),
ezek szerint a nagyobb típusokon is használják ezt az ultragagyi, nem tartós megoldást, amit még javítani sem lehet, mert közvetlenül a NYÁK lapra ragasztottak egy fóliát, nem különálló gombokat szerelteka One-on szerencsére úgy tűnik, mindenhol gumipogácsás gombok vannak, nem membránosak - de ilyen típushiba egy harmadennyibe kerülő noname cucctól is gáz lenne, nem hogy az 525/555 és plána a 700 szériától...
-
Degeczi
nagyúr
automatikusan...
egy új tevékenység készítésekor megkérdezi, h az elérhetőek közül melyik eszköz lesz a forrás, melyik fogja végezni a megjelenítést, és a hang melyiken szólal majd meg: ha ezekre választ adtál, a létrehozott módban természetesen ennek megfelelően osztja ki a hangerő és a többi gombot, ezeken nem kell utólag állítgatni, csak egyéni preferenciákon
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Intel Core i7 6700K / GTX 1660TI / 16GB DDR4 RAM / 500 GB SSD konfig eladó
- Samsung Galaxy S23 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy A53 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Megkímélt állapotú Xbox Series X 1TB eladó. Kitisztítva és újrapasztázva!
- Gamer PC - i5 13400F, GTX 1080ti és 16gb DDR5
- Steam, EA, Ubisoft és GoG játékkulcsok, illetve Game Pass kedvező áron, egyenesen a kiadóktól!
- ÖRÖK GARANCIÁVAL - OLCSÓ, LEGÁLIS SZOFTVEREK 0-24 KÉZBESÍTÉSSEL - Windows - Office - LicencAruhaz.hu
- 100 - Lenovo Yoga Pro 9 (16IRP8) - Intel Core i9-13905H, RTX 4070 (ELKELT)
- AKCIÓ! Gigabyte AORUS 16X (2024) Gamer notebook - i7 14650HX 16GB RAM 1TB SSD RTX 4070 8GBWin11
- Telefon felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest